Taneční škola Isis

5 hráčů, mužů, žen, obojetných

10 hodin , dnů , 2007

Web: https://www.larpy.cz/reportaze/reportaz-reportaze/tanecni-skola-isis/

"Hra začala v pět hodin ráno, v přízemí jakéhosi přerovského kulturáku. Tam nám dva ramenatí chlapi – v průběhu hry CP dozorců – přehodili přes tváře černý pytle, ruce svázali plastovým drátem a jednoho po druhém s námi – teď už v rolích – smýkali kamsi do hloubi suterénu.
Byť se hra později dostala i do ostatních částí krytu, prvních osm hodin pro nás „herní prostory“ znamenaly jednu maličkou místnost za těžkými protiplynovými dveřmi. Ta dříve sloužila jako dekontaminační komora, pro naše postavy se však stala celou. V těsné místnosti bylo tak akorát místo pro pět lidí, lepkavý podzemní chlad a naprostá tma. První půl hodina hry tedy byla ve znamení zoufalého vyptávání, úporné snahy o sundání plastových pout a vzájemné nedůvěry."

Další průběh dramatu byl ve znamení snahy o útěk z cely, vyhýbání se strážím a úprku za svobodou. Setting hry byl ve znamení moderní mystiky, ale příběhové pozadí do larpu prosakovalo jen velmi letmo. Podstatnější důraz byl kladen na zážitkovou, fyzickou rovinu hry. Oba dva běhy hry byly uskutečněny v Přerově. Zážitky z druhého běhu (pro Court of Moravia) byly Lischaiem sepsány do reportáže na portál Larpy.cz.

1 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
LischaiPavel Gotthard 10.04.2018

Ten larp bylo ve své době zjevení. V éře formující se první generace komorních larpů do jedné místnosti nás najednou někdo zavřel do rozsáhlého temného bunkru, kde jsme museli šetřit sirkami, utíkat před strážemi, schovávat se v zatopených nádržích a nakonec se proplazit šachtou plnou pavučin ke vzdálenému dennímu světlu. Měl jsem z toho přesně ten pocit úžasu, jako když v 15 letech sedíte v kině a k Minas Tirith se žene rohanská jízda. "Wooow, tak larpy můžou být až takhle cool." Dneska bych byl asi rozmazlenější a náročnější, ale tehdy to bylo jasných 9/10.