Tango pro dva / Tango for Two

18 hráčů, 0 mužů, 0 žen, 18 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2008

Web: https://chambergames.files.wordpress.com/2008/06/tango-for-two1.pdf

Galerie fotek : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.813698258667041.1073741883.247469131956626&type=3

Autor fotografií : Michal Kára

Experimentální hra, ve které budou dva hráči hrát jednu postavu. Jeden z hráčů hraje vědomí postavy, zatímco druhý její podvědomí. Ve hře se bude podle aktuální barvy světla a hudby měnit to, která část právě ovládá tělo. Pokud je barva bílá a hudba není puštěná, hraje prim vědomí. Pokud je barva červená a hudbou je argentinské tango hraje prim podvědomí. Vědomí i podvědomí mohou být v různých vztazích a podle toho, také bude záležet jestli se budou podporovat nebo si budou vyloženě překážet. I hráč, který právě nehraje, má ale možnost ovlivňovat činnosti postavy tím, že ji bude našeptávat do ucha nebo někam postrkovat. Jak dopadne obyčejná pracovní porada ohledně začátku projektu, bude-li kromě našeho vědomí do toho mít co říct i naše podvědomí? To je otázka pro vás, hráče.

5.8

43 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
WolflingDavid Dirga 02.03.2015

Mechanika vědomí a podvědomí je zajímavá a má potenciál. Bohužel, zbytek hry je v podstatě freeform, zasazený naneštěstí ještě do prostředí maturitního plesu se stereotypními postavami, které nemají minulost, hloubku a z velké části ani motivace.

Kdyby se práce s podvědomím dotáhla a byla odvaha hráčům vnutit nonverbální komunikaci (zakázat mluvit), udělal se pořádný předherní workshop, který by je naučil mechaniku používat, přidaly zajímavější rekvizity pro komunikaci vědomí s podvědomím a dotáhly postavy tak, aby bylo co hrát, mohla by to být obstojná, možná i dost zajímavá hra. Takhle je to jen jen ucajdané hašteření několika pubescentů na plese.

0
Guff Morshad MnohostínVáclav Křapáček 26.07.2014

Tango pro dva jsem hrán na GameConu 2014 v Pardubicích.

Pozitiva: Určitě zajímavý nápad (vědomí/podvědomí), který má potenciál dalšího růstu.

Návrhy na zlepšení:

1) Náhodné losování/výběr vztahů mezi vědomím/podvědomím a vůči ostatním postavám ve hře více usměrnit. Některé vztahy se prostě vylučovaly a člověk pak velmi těžko odhadoval, jak kdo vlastně hraje.

2) Hudbu pouštět pouze při přechodu mezi vědomím a podvědomím. Akustika v prázdné místnosti je hrozivá, natožpak, když v ní mluví najednou 14 lidí a do toho ještě tango :-)

3) Mechanika, kdy nehrající hráč ukazuje hrajícímu hráči, co má dělat s jinou postavou nefungovala v případě, že se hráči rozprskli po místnosti.

4) Místnost, kde se hraje rozdělit na více oblastí (zasedačka, kuchyňka, šéfova kancelář, kuřárna), tak aby mohla být interakce postav přechodně omezená. Např. sex projektového manažera s expertkou na komunikaci by tak nebyl 4x přerušen kvůli dohadování rozpočtu a artworku :-)

 

0
ŠedýMartin Honek 20.07.2014

Základní princip dvou hráčů na jednu postavu je sám o sobě velmi zajímavý. Problém téhle hry je, že s ní hráči neumí pracovat. Tango pro dva vám dá jen to, co do něj dáte vy - ani fous navíc. Čeští hráči, zvyklí dostat nejdřív něco od organizátora (postavu, napsané scény, táma hry...), jsou pak zklamaní, když bez očekávaného obsahu přešlapují na místě.

0
ZakOndřej Staněk 11.04.2014

Poměrně zajímavá mechanika, ale jinak na  mě bylo ve hře trochu málo obsahu. Chybělo mi nějaké vyznění, co si z toho mám jako odnést, co to vyjadřuje a co to má všechno znamenat.

Postavy poskládané z náhodných kartiček za mě moc dobře nefungovaly, asi bych potřeboval ty kartičky více komplexní a rozvedené, aby se bylo čeho chytit a postavy měly opravdu nějakou osobnost.

Myslím, že poetika názvu by šla vytěžit o dost zajímavěji. Dokážu si i představit, že by tomu mohl pomoct nějaký hezky udělaný workshop přede hrou na sehrání se ve dvojicích, aby se pak mohlo hrát o nějakém opravdovém tématu.

0
John JarikFilip Novotný 07.04.2014

Hra, která je funkční od 8 do 16 lidí? Jo, to je Tango.
Nebojte se, o tanec nejde. :)

Mně ta hra bavila, i když jsem byl z počátku skeptik. Doporučuji.

Pro zlepšení hry by pomohlo zavést Charakterový list (desky), do kterých si každá postava vloží své vlastnosti, apod.

0
EliškaEliška Applová 04.11.2013

Pivko 2012
Tango je jeden z prvních komoráků, co jsem hrála, navíc jsem se na něm seznámila s hromadou lidí, kteří jsou pro mě v současnosti velmi důležití. To jsou asi "bohužel" jedny z hlavních důvodů, proč mám na hru dost pozitivní vzpomínky. Taky mě teda bavila především práce s alteregem. Ale to bohužel nestačí na víc jak 6/10. Zvažuji dokonce 5/10, druhá půlka byla docela nuda.
PS: Ale jako sexuální orgie byly fajn, to zas jo :D

0
DrirrFilip Appl 23.04.2013

Byl to takový experiment, při kterém vlastně nebylo zas tak moc co hrát, takže se to zvrhlo (alespoň v případě naší postavy) v prosté sexuální harašení a vlastně i sexuální orgie. Tím jako nechci říct, že by mě nebavilo hrát sex s pěknýma ženskýma, ale celkově to bylo trochu málo. Hra je postavená na mechanice postavy a podvědomí a jejich střídání, což je samo o sobě dost zajímavé, byť je potřeba to ještě trochu dopilovat a to vlastně drží jinak velmi volně pojatou hru tak nějak nad vodou. Myslím, že po dopracování to může být velmi zajímavé, v téhle podobě mi to přišlo celkově v porovnání s jinými hrami prostě trochu slabší. 4/10

0
PiroshMartin Buchtík 22.04.2013

Tango pro dva je vypečená hříčka, ve které hrajete s parťákem jednu postavu a hrstkou mechanismů, které umožňují se vzájemně ovlivňovat. Doporučil bych rovnou se přijít ve dvojici s parťákem stejného pohlaví. Zábava ze hry bude zaručeně o stupeň výš. A pak už jen necháváte hru plynout v mírně nepřehledné frašce přebíjejících se vědomí a podvědmí (nemyslím, že to tak musí být nutně, ale u nás tomu tak bylo - Skandinávci, jejichž je tahle hra původně, si určitě dokáží prožít hluboké psychoterapeutické drama), vymýšlíte, jak zábavně zasáhnout do hry parťáka. Díky jen velmi vágně definovanému ději se občas snažíte spíš se ve hře neztratit než co jiného - a tak se sehráváte jednotlivé dialogy bez větší návaznosti jednoho na druhý.
Ale právě díky jednoduchosti a hravosti konceptu je hra stále zábavná a je v kategorii "příjemná zábava místo kina".

0
BalúBalú 21.04.2013

Tango pro dva je velice odlehčená hra, která vlastně nemá příběh, jen předhozenou situaci a postavy, z nichž jednu hrají dva hráči. Já jsem svůj "vědomý" protipól naštěstí znala, takže jsme jedna druhou manipulovaly, jak jsme jen mohly, a byla sranda. Zároveň se mi hra trefila do nálady a docela jsem si jí užila.

Po nějaké době mi ale přišlo, že bych potřebovala někam alespoň trochu směřovat - neměla jsem žádný cíl kromě několika emocí, které jsem chovala vůči některým ze svých spolupracovníků - a to nestačilo. Na volnou hru trvá larp docela dlouho, pak už jsem měla pocit, že tam nebylo moc co dělat. Trochu mi i chybělo červené světlo - věřím, že by s ními byly přechody mezi ne/vědomím plynulejší.

Za sebe 6/10. Jo, a u mě a mého vědomí se žádné orgie nekonaly - šéfův příslib vily na pláži bohatě stačil :)

0
PatrikPatrik Krupička 01.03.2013

Jako nápad (dva hráči hrající jednu osobu?) mi přišel hrozně zajímavý. Zpracování už bohužel méně. Ale věřím, že když se využije potenciál, může z toho být opravdu dobrá hra.