Taurea VIII: Hněv nesmrtelného

30 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 3 dnů , 2013

Web: http://www.hnevnesmrtelneho.cz

Galerie fotek : http://www.taurea.cz/Clanky/Taurea_VIII_-_Hnev_Nesmrtelneho.aspx

"Děj letošní Taurey – Hněvu Nesmrtelného je situován do Thordis, významného sídla v oblasti Severního knížectví, jenž v historii již několikrát hostil důležitá diplomatická setkání. Nyní sem Vyvolená, královna Gwairen I. Veneferská cestuje společně se svou družinou až z dalekého Sedmihradí, aby se zde setkala se zástupci několika knížecích rodů Taurey – předně s Tymerskými a Nemerskými. Zároveň právě odtud má být vedena obrana hranic říše a především severní brány před blížící se hrozbou Temných, jenž shromažďují v Ratheathském hvozdu obrovská vojska vyznavačů severských bohů. Své zástupce sem již vyslal i Řád a Zatracení.

Příchod Vyvolené však není jedinou událostí, která se zapíše do dějin tohoto místa. Dle prastaré pověsti bude den, kdy se Taurea opět střetne s Temnými, i dnem Hněvu Nesmrtelného. Jeden ze Tří – Itgann již nyní cestuje společně s královnu a stojí v čele obrovského vojska, jenž má zastavit postup nepřítele. Další Nesmrtelný – Gavin dle vyprávění shromáždil strašlivé Děti noci a nyní se každým dnem přibližuje k severní hranici říše, aby se připojil do dohoto střetu, který rozhodne o blízké budoucnosti říše. Pouze poslední z Nesmrtelných – Iriquindae nebyl doposud v blízkosti Thordis spatřen, podle mnohých však právě on drží ve své moci Ulnáribor, prastarý artefakt, za jehož pomoci může být dokázáno i nemožné a nikdo nepochybuje, že strana držící tento předmět by získala v následující válce obrovskou výhodu. Teprve nyní se ukáže, za co stojí stará spojenectví či přísahy a kdo je ochoten padnout za svou pravdu."

Co je dnes Taurea? Zalíbilo se nám spojovat prvky komorního larpu a našeho světa. Najdete tu tedy výběr rozličných postav vystavěných mnohem spíše na hraní než na boj, ale také fungující svět plný frakcí, které se snaží plnit vlastní cíle, diplomacii, zákulisní politiku a podobně. Náš svět se za ty roky hezky rozrostl.

Hněv nesmrtelného se odehrál 29. 8. - 1. 9. 2013 ve Svratouchu u Chrudimi (Tučkova hájenka).

8.0

5 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
LoredLukáš Bayer 20.04.2014

Akci mi doporučila kamarádka a osobní reference se opravdu osvědčily:). Z povahy osobnosti a malých zkušeností s LARPEM jsem si tak trochu připadal zmateně. Informace, které bych nejspíš využil, jsem si nestihl vytisknout a ani nastudovat:D. Příběh byl nesmírně zajímavý a jen škoda, že jsem svoji postavu nevhodně začleňoval. Humor je prý nejhorší cesta a role playing chápu asi tolik jako kroky v italském šermu. Přesto všechno nemohu této akci upřít jeden důležitý aspekt. Na pár dní se mi podařilo zapomenout na starosti "reálného světa" a to je něco, pro co mnozí jezdí daleko k moři. Mě stačilo zúčtastnit se Taurey a bylo to super. Prostě jsem si odpočinul. Zázemí suprové, chata, stany, sprchy, vařené jídlo.... Většina šermů člověk vodu nevidí téměř týden...... A jídlo stojí za pochvaly dvě!

Hodnotím kladně 10/10 a doufám ve zdraví příští rok! ;)