Temná ulička

9 hráčů, 4 mužů, 4 žen, 1 obojetných

5 hodin , 0 dnů , 2013

Galerie fotek : http://mrsnorris.rajce.idnes.cz/Temna_ulicka

Autor fotografií : Různí

Autoři: Diké Kateřina Eva Andrysová

Skupiny: —

Byl neobvykle chladný letní večer. Ulicí se procházeli pouze dva lidé... Ulicí? Spíše uličkou - malou, úzkou uličkou, která vedla mezi domy. Byla úplně skryta ve stínech stromů.
Všichni lidé o ní věděli, ale téměř nikdo ji nepoužíval. Občas se v ní na nějakou dobu usídlili bezdomovci a po večerech v ní pili a kouřívali mladiství. Jinak byla zcela zanedbávaná. Puch moči a alkoholu držel všechny obyvatele vesnice v uctivé vzdálenosti od ní.
V poslední době se však v této uličce začala scházet mládež ve věku kolem dvaceti let. Proč to dělají - a proč zrovna v této uličce, která nemá nejlepší pověst? To zůstává otázkou pro všechny kromě oněch čtyř mladých, kteří se neustále tváří zasmušile a záhadně. Něco se tam děje. A nejeden občan vesnice by rád přišel na to, co...

Temná ulička je hra plná tajemství, odhalování dávno zapomenutých událostí, intrik a lží. Odehrává se v současnosti, v malé vesnici, kde se všichni znají. Zahrajete si za devět obyvatel vesnice (čtyři mladiství a pět dospělých), kteří všichni něco skrývají a snaží se vypátrat tajemství ostatních. Čeká vás rodinné drama, problémy se zákonem, tíživá a závažná témata, která není dobré brát na lehkou váhu.

7.7

50 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
RadkaRadka Minarechová 22.07.2019

Miriam, GameCon 2019

Jeden z najlepsich larpov, ktore som hrala. Napriek urcitej pasivite mojej postavy na vseobecnom diani som si to velmi uzila a precitila som to natolko, ze ma niektore udalosti dohnali k slzam. Atmosfera je sice temna a depresivna, ale take niektore zivotne situacie proste su. Postavy su naozaj napisane dobre, velmi sa mi paci technika striedania dna a noci, ako aj hudba, ktora to cele podciarkuje. Navyse som mala skvelych spoluhracov, takze zazitok o to silnejsi. Dakujem a dufam, ze tento larp bude pokracovat aj nadalej.

0
GavrocheJan Winkelhöfer 01.04.2016

Gamecon 2015

Hrozně moc dobrá věc, která věrohodně přibližuje obyčejné lidské utrpení v mnoha podobách. Nevlídné prostředí bunkru dodávalo celé hře atmosféru, se kterou by musel být spokojený i Juraj Jakubisko. Střídání dne a noci mi zpočátku přišlo jako zbytečnost, ale naknec plnilo celkem zásadní úlohu v příběhu i atmosféře. Jediná škoda visí v samotném závěru hry, kde všichni své zápletky gradovali na maximum, zatímco moje postava už do děje neměla jak zasáhnout. Celé to ovšem byl nevšední zážitek s poctivou porcí introspekce a díky skvělým spoluhráčům jsme tu ztrápenou vesničku prostě vybudovali a prožili. Díky všem zúčastněným. 9/10

0
WolfusLaco Rešovský 20.07.2015

Temna ulicka sa mi pacila, mala kvalitne spracovanu temu aj dobre budovanu atmosferu, mechanizmus striedania dna a noci bol vyborny a postavy pekne napisane. Jedine, co z mojho pohladu stoji za zmenu je dlzka. Za styri hodiny (s briefingom a debriefingom) som stihol tak tri stvrtiny z toho, co som chcel. Inac super.

0
NekroNekro Gravedigger 29.09.2014

Hrál jsem Uličku v modifikované verzi, kdy se nedostavily dvě hráčky (a ani nedaly vědět, hanba!). Časový plán se tím dostal do skluzu a nikde žádná holka, která by uvolněné role zaplnila. Na poslední chvíli bylo potřeba LARP uzpůsobit.
A mě připadla zrovna změněná role "bisexuální ženy"->"pře operovaného muže".

Prostě ne moc příznivý start, přistupoval jsem k tomu proto maličko obezřetně, s nedůvěrou.

Úplně zbytečně.
Larp jsem si užil a krásně odehrál, celkem spokojeně jsem si vychutnal co moje postava nabízela, vše dopadlo skvěle depresivně.
Líbilo se mi to. I ostatní hráči se parádně bavili. Všechno fungovalo, všechny charaktery na tom byly krásně špatně. Všechno bylo ponuré, syrové a hnusné. Prostě radost pohledět.

Jen ty slibované emoce se u mě nějak nedostavily, to mi trochu kazilo dojem ze hry.
Spoluhráčstvo bylo v sedmém nebi: oběť násilí se na debriefingu ještě klepala a choulila na židličce, násilník se radoval z provedených zvěrstev, další se tetelil blahem nad svou smrtí a další jásal nad parádní depresí... no a já jsem to bral tak nějak v klidu.

Ulička je ale asi z rodu Lannisterů a platí svoje dluhy.
Moje emoce mě našly až večer, na dlouhé cestě z larpu, kdy jsem se nemohl zbavit dojmů a pořád jsem přemýšlel o všech věcech své postavy, bylo mi líto spousty věcí... o kterých tu nemůžu psát, abych nedělal spoilery.
Prostě to tam bylo, hrál jsem podle toho, měl jsem to v sobě, jen jsem to přes svůj filtr obezřetnosti neprožíval při hře, ale až potom, v klidu.
A měl jsem fakt chuť se do té studené syrové reality zase vrátit, protože tam jsem byl doma.

0
TomášTomáš Kalík 29.09.2014

Velice dobrý a příjemný larp při kterém jsem uronil nejednu slzu. Doporučuji. 

 

0
ŠedýMartin Honek 28.09.2014

Ostatní zmínili psychologickou hloubku, uvěřitelnost, dopad. Jedna věc tady ale nepadla a tou je robustnost celé hry. Dobře propracovaná hra ustojí i nevhodný prostor. Dobře propracovaná hra přežije, že ji uvádíte v posledním festivalovém bloku - v době, kdy jsou už všichni unavení a při čtení textů nepozorn. Dobře propracovaná hra poběží dál, přestože ji už opustila půlka postav. Dobře propracovaná hra se nerozpadne, ani když na hru dorazí místo čtyř mužů šest, místo pěti žen jen dvě a k tomu s vámi hrají dvě děti.

Temná ulička je dobře propracovaná hra.

0
IsaAlžběta Žilková 03.03.2014

Na to až si konečně zahraju Uličku jsem se těšila hodně dlouho. A konečně! Hra jako taková má silný příběh, výborně zpracovaný, bez hluchých míst. Hudební doprovod by si zasloužil zcela samostatný komentář, protože k atmosféře totální deprese víc než kvalitně příspívá- dobrá volba. Hrála jsem Lauru a ačkoliv její osobní démon byl v našem konkrétním provedení až příliš krotký (což pro mě atmosféře notně ublížilo), prožila jsem si toho i tak dost. Napětí, strach, zdánlivě beznadějnou lásku, zradu a bolest a v samotném závěru absolutní beznaděj. Temná ulička je geniální počin. A stálo za to si na ni počkat. 

0
JarikVojta Jurečka 02.03.2014

Bylo to úžasné, to střídání dne a noci,vylepšení mojí postavy se mi moc líbilo, musím to doporučit naprosto všem kteří si to chtějí zahrát. Opakování neškodí, naopak je to matka moudrosti. :)

 

0
FjorgynAlena Černochová 07.02.2014

Komorák ze, kterého jsem odcházela naprosto citově vyčerpaná. A to je to, co od komorního larpu očekávám - emotivní zážitek, který mě nenechá spát. Skvělý námět (tísnivá a napjatá atmosféra na malé vesnici, kde se všichni znají), zajímavé vztahové linky (každý máme v skrytu srdce kousává tajemství) a více méně žádná hluchá místa (a pokud k nim došlo, alespoň měl člověk chvíli na to se z přívalu všech těch emocí vzpamatovat). Hra se dle mého velmi povedla. Pravdou však také zůstává, že kdybych neměla, tak perfektní spoluhráče mohlo by mé hodnocení vypadat třošičku jinak, ale můj běh se nedá hodnotit jinak než-li 10 z 10.

Za pravopisné chyby se omlouvám.

0
TariRenata Doubravová 03.02.2014

Larp jsem si zahrála dvakrát. Poprvé snad jako betaverzi, která ukázala velmi silný námět, kterému hodně chybělo k dokonalosti. Když jsem hru hrála po čase po druhé, bylo zjevné, že autorka připomínky perfektně zapracovala a příběh dostal grady. Malá vesnice, kde každý každé zná, teda alespoň si to myslí, ale je to skutečně tak. Co se skrývá po zdánlivou haldinou netočnosti či drsného chování. Bolest, strach, tajemství, obavy. Skoto nic není tak, jak se zdá. Co je to vina a kdo je vinen?  Vyhrocené vztahy mezi rodiči a dětmi a mezi lidmi vůbec. A na závěr emoce. Užila jsem si to, díky