Terapie tmou

6 hráčů, 3 mužů, 3 žen, 0 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2012

Autoři: Zuzana Zuzana Hrnčířová

Skupiny: —

Hra je zasazena do současné doby, do libovolného města ČR (pro hru nepodstatné). Hráči zde představují členy rodiny Šedivých a jejich příbuzné – tedy rodinu, která žila až dosud pod taktovkou otce alkoholika a násilníka. Otec, Jiří Šedivý, však před nedávnem sám terapií prošel a díky ní si uvědomil mnoho věcí a došel poznání, jak hanebným člověkem až dosud byl. Touží po tom, aby i ostatní členové rodiny prošli stejnou kúrou a aby spolu poté vyřešili rodinnou situaci... Povede se to?

7.3

68 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
JonytaJan Křivánek 04.10.2017

Běh 2.10.2017 Lukáš
...teprve až když je úplná tma, uvidíme hvězdy. Vezměte lidem zrak a stanou se z nich jen hlasy ve tmě. Beze zraku totiž přestane fungovat přetvářka...falešné úsměvy, samolibé pohledy, pravé tváře skryté za maskami. Ano, teprve tehdy můžou začít věci fungovat... až tehdy mohou vyplout na povrch všechny skryté pravdy...
LARP mne velice zaujal a silně zapůsobil, pracuje s neotřelými nápady i prostředím a skvěle napsanými příběhy postav (s velice pravděpodobnými životními příbehy, v nichž se může leckdo najít).  Rozhodně zde určitě hraje velkou roli to, jaká se sejde skupina hráčů a jakým způsobem pak dokáží sami držet atmosféru a reagovat na hozené "udičky". Z mého pohledu se sešla velmi dobrá skupinka a atmosféra se tak dokázala držet od zamčení dveří a stále gradovala... LARP nemohu hodnotit jinak než nejlépe. Pokračujte ve skvělé práci!

Nápady na zlepšení: Přidejte chipsy :D 

0
DrakeMichal Mikuš 30.01.2017

Hral som v rámci Hraj Larp akcie 10.1.2017

Mne sa to páčilo, veľmi ! Musím síce uznať, že som proste mal šťastie na postavu, ktorá ma ohromne bavila (aj keď je na zamyslenie, čo to o mne vypovedá, vzhľadom k tomu, čo to bolo za "pošuka"), ale to proste k larpom patrí. Zuzka síce stále alibisticky pripomínala, že je to staršia hra a bude to cítiť :-) ale mne to ani tak neprišlo. Čo, ako a kedy bude kto riešiť má každý vo svojich rukách. Za mňa teda (silne subjektívnych)  8/10.

Čo sa mi na hre páčilo:
Terapia tmou ! :-)
Fakt hustě napísané postavy

Čo si myslím, že pre mňa mohlo hru vylepšiť:
Občas som mal problém rozumieť sprievodnému slovu a tak mi niektoré informáce ušli
Moje dve spoluhráčky z toho mali miestami skôr legraci, čo pak pôsobilo docela kontrastne na to, aký vážny problém sme riešili

 

0
CatieKateřina Kopecká 14.07.2014

Tuhle hru jsem hrála už dávno, ale stejně se na ni perfektně pamatuju. Byl to první LARP, který mě rozbrečel. Hodně záleží na partě lidí, která se sejde. Já měla štěstí na skvělou skupinu a asi i díky tomu jsme si to všichni prožili naplno. Originální nápad byl jen další plus. 10/10

0
BaldaJakub Balhar 08.01.2014

Zajímavý koncept, dobře zpracovaná hra, vstupy nám do hry vešli přesně ve správné okamžiky. 

0
ThaenBarbora K. 05.01.2014

Tato hra mě nadchla. Hrála jsem ji již déle než před rokem a nadšení přetrvává. Vtáhla mě do děje a já se bez jakékoliv snahy stala postavou (ne, že jsem se vžila - v tu chvíli nikdo jako Já jiné než postava neexistovalo). Možná to bylo skvělými spoluhráči, možná tím, že mi sedla postava, co mi ale nikdo nevymluví je, že tento larp je skvěle propracovaný, promyšlený a má svoji "duši" :).  Jak už je psáno pode mnou je to vybudováno na silných emocích a ty byly.  Já jsem se sice účastnila jednou, ale slyšela jsem o úplně jiných průbězích hry. I když je linie po které se jde, nemusí být a nejspíš nebude stejný výsledek. Za sebe musím říct, že to je jeden z nejlepších larpů, kterých jsem se účastnila a bezkonkurenčně nejlepší kmorák.

0
MorgainKateřina Holendová 07.10.2013

Hodnotím 8/10.

Hra mi sedla. Možná jsem měla v tu chvíli spíše malá očekávání, ale vlastně mě mile překvapila množstvím vstupů z vnějšku a gradací děje. Sedli mi i hráči, se kterýma jsem ji hrála, takže za mě prostě dobrý...

0
LudmilaLudmila Jarošová 25.06.2013

Larp s velmi zajímavou myšlenkou. Bohužel mi role, příběh a v závěru především složení hráčů úplně nesedlo, takže z potenciálně silného zážitku se stala spíš trochu plytká tragikomedie. Z mého pohledu bylo téma příliš silné a intimní na velmi krátký čas hry. Navíc mi přišlo, že některé postavy, primárně introvertní, v úplně tmě jen stěží mohly naplno rozehrát svůj potenciál - jak už jsem ale uvedla, mohlo to být hráčským složením, v našem případě velmi výraznými hráči extroverních postav.
Na druhou stranu ale musím ocenit nápad samotné terapie a celkové technické zpracování hry.

0
MihalinAneta Redková 19.06.2013

V první řadě musím říct, že to byla skvělá hra plná hlubokých emocí, ale jedním dechem musím dodat, že jsem měla veliké štěstí na ostatní hráče. Tahle hra ve velké míře stojí právě na emocích. U nás ji to vyzvedlo na piedestal, umím si však dobře představit, že v jiné společnosti jí to může zlomit vaz. Při larpu někde v lese můžete nespolupracujícího hráče prostě ignorovat, ovšem tady by stačil jeden blbec a atmosféra by byla v... háji.
Takhle došlo na skutečné slzy, ponořila jsem se do postavy natolik, že se mnou skutečně cloumaly její emoce od lítosti přes stud až po vztek. Díky tomu byl zážitek velice silný a vřele doporučuju všem!

Na rozdíl od komentátorů pode mnou mi nevadila předem načasovaná nahrávka. Sice nám občas přerušila hovor, ale i v herní "realitě" to byl přeci předem namluvený pásek, takže to naopak bylo autentické. Vytkla bych ale, že když se poprvé ozval druhý hlas (jako první oslovil zrovna mě), zůstala jsem jen zmateně stát a nechápala, jestli jsem to "jako" slyšela jen já, třeba mi to jen nějaký duch zašeptal do ucha (člověk nikdy neví, kdy se na komoráčcích objeví něco mysteriózního); jestli to má být hlas mého podvědomí, které se mnou rozmlouvá díky terapii, jestli to znamená, že je dotyčný s námi v místnosti, jen není hráčsky ztvárněn... prostě jsem tam jen cosi blekotala, protože jsem nevěděla, na co vlastně reaguju.

0
RiikkaGita Voltrová 09.06.2013

Byl to můj druhý larp potmě, který jsem hrála, takže absence zraku nebyl takový problém :). Nicméně se mi velmi líbil nápad – tatínek byl ve tmě osvícen, si uvědomil své chyby a chce, aby si rodina taky takovou terapií prošla…ve hře byly emoce, vycházela na povrch skrytá tajemství a traumata, hra gradovala a závěr byl dost nečekaný. Jediné, co bych hře vytkla, byl timing…dala bych tomu více času celkově (hodina a půl mi přišla krátká na to, abychom vyřešili tolik věcí), a i delší prodlevy mezi jednotlivými nahrávkami. Ale i tak to byl zajímavý a nevšední zážitek :)

0
PribiPribináčka Pribináčková 08.06.2013

Tma byla super. Člověku se o některých věcech snáze mluví za naprosté tmy. Ještě tedy mi byla šílená zima... :-D. Taky jsem nerozuměla nahrávce... obzvláště, když začala do našeho mluvení... a na některé věci nebyl prostor, než si je člověk sesumíroval v hlavě, tak musel přejít k jiné... Ale i zde mi ukápla slzička :-) Ponořila jsem se do toho a zapomněla na okolní svět, takže to bylo moc fajn. Díky za zážitek.