Terminátor (Qerch)

2030. Planetě Zemi vládnou stroje. Většina přeživších lidí je shromážděna v koncentračních táborech. Málokdo věří, že má lidstvo ještě naději. Ale odpor přesto ještě existuje. Stále ještě jsou muži a ženy, kteří bojují za to, aby lidstvo znovu povstalo. Po poslední prohrané bitvě však umírají všechny naděje.

Terminátor je víkendová družinová hra pro pětičlenné družiny. Jedná se o akční, částečně dramatickou hru. Hra není zaměřená na dilemata a rozhodnutí, ale na přežití a boj. Dramatičnost hry spočívá především ve vazbách postav na cizí postavy a prostředí. Hra je částečně skriptovaná.

9.4

20 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
YenayLenka Mžourková 10.05.2017

Na tuhle hru jsem se těšila už od jejího uvedení a při třetím běhu jsem se konečně dostala. Příběh jsem prošla jako Claudie. Její scénář sliboval dramatické scény, hromadu emocí a část hry strávenou u počítače. Vše bylo dodrženo na 100 %. Právě práce s počítačem dává diametrálně odlišný zážitek od všech postav, co jsem kdy hrála. Celá hra je opravdu velmi akční a  nenechává vás vydechnout. Osobní linky se táhnou podél té hlavní a dodávají celé hře parádní hutnou atmosféru, co vás chytí a nepustí (doslova).

Po organizační stránce byla hra pěkně vychytaná - rekvizity, hudba, kostýmy, luxusní lokace, přesouvání auty... Drobné nedostatky se dají prominout a nenarušovaly průběh hry.

Děkuji všem, co za tím stáli: Tvůrci, organizátoři, cpčka, spoluhráči... Byl to nezapomenutelný a intenzivní zážitek.

Jdu si znova pustit soundtrack z filmu!

 

0
FrankMartin Franc 10.05.2017

Po třetím běhu přišel čas abych i já něco napsal (na všech jsem organizoval).

Je vidět, jak se hra postupně ladila a byla lepší a ještě lepší. Na třetím běhu už byly vychytané všechny logické a informační zákysy, technických jsme se samozřejmě zcela nezbavili, ale překonali jsme je. Velký plus bylo nazvučení (aby taky ne, když se mu Annie tolik věnovala), produkce celkově byla zase o něco vychytanější (auta, petardy a dýmovnice, masky). Příběh byl zajímavý a plný zvratů už v první verzi, teď po vyhlazení opravdu plynul jako voda. Ještě musím vypíchnout využití reálných bunkrů a jak se mění hra když se hraje v noci a ve dne (z hlediska scénáře a toho co se děje). Toliko objektivně.

Subjektivně musím říct, že jsem si tenhle běh užil jako málokterou jinou hru. Člověk si vždycky vybírá postavu která ho něčím zaujme a tady to nebylo výjimkou. Už minule se ukázalo, že jsem si vybral dobrou roli a letos se to víc než potvrdilo. "Moje" družinka byla vynikající, hrálo se s nima skvěle a, no nechci nic spoilovat, kdyby byl někdy ještě další běh, ale prostě jsme si perfektně sedli a momentálně mě napadá jediná další hra která mě vzala tak moc.

Takže díky Necronovi s Radostěm za původní nápad, Annie a Akuovi za organizaci a vyladění třetího běhu a hráčům, zejména některým, za skvělý zážitek.

Jsem.

0
ČernošípekTomáš Červinka 09.05.2017

Pro mne jedna z prvních her dramatického typu. Pravděpodobně nejlepší larp, na kterém jsem zatím byl. byl

+velmi dramatické a skvělé scény
+super scénář a postavy
+výborná atmosféra
+skvělý výkon CP
+perfektní využití vojenského prostoru, bunkrů, podzemních chodeb, řopíků a temné atmosféry opuštěné vojenské základny. 
+hra mi nedala šanci uhnout, buď mne tlačila, nebo táhla když jsem nemohl. Paráda.
+pro mne velmi silný prožitek, vnitřní boj a vývoj postavy
-Mínusy: pár jich bylo, ale vše jsem přešel v momentě kdy se začalo hrát. Pro mne v celkovém kontextu hry jsou natolik zanedbatelné, že je sem ani nebudu psát.

Díky moc, těším se na Vaše další akce. 

0
KevinVojtěch Příhoda 06.10.2016

I přes nastupující nemoc jsem si tuhle hru nenechal ujít a rozhodně jsem dobře udělal. Dlouhou dobu jsem si myslel, že reálné lokace a rekvizity nejsou na hře to podstatné, ale Terminátor mi ukázal, že takováhle atmosféra se v provázkovém dungeonu prostě zažít nedá, prostředí hry je jednoznačné plus. Scény jak vystřižené z filmu, příběh bez hluchých míst a vysoká úroveň všech setkání, co víc si lze přát. Pro někodo možná mírně kontroverzní prvek zasazení některých setkání do civilizace mi vůbec nevadil, tím spíše, že to zapadalo do příběhu.

Hodnoceno z pohledu hráče, 2. běh.

0
KukulínMilan Houžva 03.10.2016

Chmmm, tak jsem si dal trochu odstup s hodnocením Terminátora abych nebyl ovlivněn a nepsal dojmologii, ale něco jako pokus o komentář. Upřímně přiznávám, že jsem na hru jel s poměrně nízkým očekáváním, které se však zvedalo s každým dnem, kdy se terminátor blížil. Po legiích jsem kapku trpěl tím, že mě máloco dokázalo chytnout a k nerfkovým larpům jsem už neměl takovou vůli jako k těm dramatickým. Pak ale přišel Terminátor a vše mi to otočil naruby. Ano, Nerfkový larp jde udělat natolik kvalitně, že vám chvílemi připadá, že skutečně držíte v ruce reálnou bouchačku a pálíte to do těch posranejch mikrovlnek (rozuměj terminátoři). Terminátor je hra, která je primárně akční a sekundárně skrývá hromadu osobních příběhů, které lomcují atmosférou v družnice a co chvíle si prostě s někým musíte popovídat, abyste se z toho nepo... Nevím, co bych vytknul, snad až na občasný drobný chaos tipu kam máme jet, moc se tady nevyznám (který by šel řešit prostou GPS, kterou by hráči dostali před hrou).  Co bych vyzdvihnul jsou primárně lokace. Scény na hrázi, v bunkrech, ve vojenském prostoru všeobecně byly opravdu úchvatné a dodávaly hře neuvěřitelný náboj. K tomu užití rekvizit jako vysílačky, dýmovnice, repro se zvuky střelby, náletů apod. dodávaly hře šmrnc a hergot vždyť já si užíval i přesuny na té korbě a připadal si, že jedu do nějaké ohromné bitvy proti Skynetu :). Náplň setkání, stavěných skutečně dle filmových scén jednotlivého terminátora (ač se zcela jiným příběhem) byla také dokonalá a hlavně opravdu jako vystřižená z akčního filmu. Člověk ani neměl čas se nadechnout a už se na něj valilo něco, co se jej pokusilo rozstřílet či psychicky vydeptat. K tomu to vše bylo skvěle vybalancované a hra měla skutečně vše jak po narativní stránce i po stránce dynamiky. Kdo někdy viděl terminátora (je snad někdo, kdo jej nikdy neviděl? ) tak si tento larp musí užít opravdu skvěle. Není mnoho her, kterým jsem dal tak vysoké hodnocení: 10/10 si ale terminátor plně zaslouží a chci další běhy! :)

 

0
Annie7Anna Žáková 26.09.2016

Tohle byla prostě paráda. Těžko se mi to popisuje, a to už je co říct. Už dlouho jsem totiž nehrála něco tak atmosférického a temného. Nepřišlo mi třeba, že by jednotlivá setkání (či celá hra) byla nějak zvláště dlouhá a fyzicky náročná. O to větší byl ale nápor na psychiku. Parádní scénář, autentické prostředí a přesvědčivé herecké výkony organizátorů i spoluhráčů daly dohromady něco, na co budu ještě dlouho vzpomínat. A o to snad jde, ne? Zkrátka a dobře, málokterý LARP ve mně zanechá takový dojem, jako se to povedlo u Terminátora. Hrát drsnou hackerku Claudii byla výborná volba a ještě druhý den po akci jsem se přistihla, jak nadávám ve španělštině.

Takže vám všem moc děkuju, bylo to skvělé :x) Víc takových her!

0
KivanVáclav Ort 24.08.2016

No, koukám, že jsem loni nekomentoval hru, která si to rozhodně zasloužila. Stejně jako u Vygoše tohle byl můj první Qerch, který jsem hrál jako hráč a je to jedna z pár akcí, o kterých rád ještě dnes vyprávím. Na hře mě vždy nejvíce dostane atmosféra, a Terminátor jí měl perfektní. Hrát postapokalyptickou hru v železobetonových bunkrech, v noci, kdy jediné světlo je lampa na zbrani a kdy má člověk pocit, že zpoza každého rohu, příkopu nebo kamene vyskočí terminátor, který jej určitě rozseká na kusy... to se fakt musí zažít. Nejvíce jsem si užil části odehrávající se v budoucnosti, kdy lidstvo válku totálně prohrává a hráči jsou vhozeni přímo do zoufalého boje o přežití.

0
BrannwenAnna Krpcová 27.10.2015

Můj první Qerch a jsem nadšena! Skvělá atmosféra vybudovaná super scénářem, stylovým herním prostředím (vojenské bunkry, skály, civilizace) i využitím techniky (pohyb po hrací ploše autem byl super nápad a přinesl řadu zajímavých herních situací). Dokonalý dvojník Arnieho byl jen třešnička na epickém dortu. Obecně se nepovažuji za velkého fanouška postapo, ale i tak byla Terminátor jedna z nejlepších her, kterých jsem se kdy zúčastnila.

0
MíšaMichaela Hrabáková 27.10.2015

Scifi družinovka z prostředí Terminátora. Hlavní lákadla akce byly stylové herní lokace (bunkry!), nápaditý příběh hezky pracující s filmovými motivy, které navíc podával často nečekaným způsobem, a samozřejmě Terminátoři - hlavně perfektní casting "Schwarzeneggera". Ve hře zajímavým způsobem střídá dynamika a atmosféra, kdy scény z "budoucnosti" jsou temné a vyhrocené postapo odehrávané převážně za tmy a v prostředí bunkrů, zatímco scény z "minulosti" víc pracují s motivy a klišé z prvních dvou dílů Terminátora, hrají se přes den v současném českém prostředí a jsou místy i lehce humorné. Kupodivu to jde dobře dohromady a hezky to využívá celý potenciál předlohy.

Jako jedna z hybridních Terminátorů (napůl člověk napůl stroj) jsem si hru moc užila. 

EDIT:
Po druhém běhu, kterého jsem se účastnila jako CP, musím dodat, že Adam hru ještě notně vylepšil, poučil se z těch pár nedostatků prvního běhu a tak druhé uvedení byla ještě větší nálož. Došlo k přepracování některých postav, znatelnému pokroku v rekvizitách a dohrocení některých scén a bočních zápletek, které v běhu prvním mohly zbytečně vyšumět do ztracena.
Klidně bych tomu teď dala místo devítky už těsnou desítku, ale tím že na tý hře už teď dělám taky tak to hodnotit nechci...

 

0
VygošJakub Jaroš 25.10.2015

Můj první qerch v hráčské roli a hned jedna z nejlepších her, kterých jsem se kdy zúčastnil.

Zasazení do světa Terminátora přineslo široký svět, ve kterém jsme se všichni bez problémů orientovali, dějová linie byla propracovaná a rozmanitá , celá hra byla svižná a dynamická. Výběr lokalit všechno pozvedl ještě o úroveň výše a výsledkem byla nezapomenutelná setkání s dokonalou atmosférou (zoufalé beznaděje a marného odporu).

Události

Larpy autorů