The Night Before

The Night Before je komorní e-larp pro šest hráčů na cca dvě až  tři hodiny, hraný přes internet prostřednictvím sociálních sítí. Ke hře je kromě počítače a internetového připojení potřeba i webkamera nebo chytrý telefon umožňující videohovory. Fajn jsou i nějaké večerní šaty, přece jen - jdete na ples!

6.9

21 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

5
ČikiPetr Kuběnský 28.04.2020

Jednu polovinu výpočtu tvoří vyrabovaná kostra Promu, druhou polovinu online Tmou. Problém je v tom, že tyhle množiny nelze sčítat. Obě poloviny larpu prostě nepasují k sobě. Tři čtvrtě hodiny řeším vztahové problémy a pak najednou switch do apokalypsy - samo o sobě, pěkný twist, ale pokud najednou místo hraní luším hádanky, je něco shnilého ve státě dánském. Na mě to prostě nefunguje. Posledním minusem, který ale tvůrci nijak nemůžou ovlivnit, je samotné komunikační prostředí: messanger call je nástroj z pekla, kterej se hodí při nejlepší vůli na volání mezi dvěma lidmi - a vlastně snad ani na to ne.

Vypíchnul bych ale pěkně připravené hlavolamy a indicie. Pokud máte luštění a hádanky rádi, tuhle část si užijete. Druhá pěkná věc, je dobře nabrífované CP, které interaguje s hráči a popichuje je. I love it.
A chci říct, že hrozně oceňuju, že někdo investoval čas, aby zpříjemnil jiným lidem karanténu v době, kdy všichni plakali nad zrušenými hrami. Dík kluci a holky!

3
ŠuhinkaIvana Šuhajdová 03.04.2020

E-larp v době korony, kdy jsou lidé zavření doma a jsou vděční za každé zpestření. Tahle konverzacka s drobnou "unikovkou" je prostě super věc. Charaktery jsou jednoduché a jasne, úkoly zábavné, konverzace a videochat na messengeru krásně fungoval. Skvělá věc na jeden večer, kde můžete ležet v plesovych šatech v posteli a vidět své kamarády. Doporučuji. 

1
LexDominika Dufková 26.04.2020

Melody Jenkins, běh asi 13., ale může to být taky 14. nebo jakýkoli jiný náctý.

Příjemná logická hra, kde by si člověk měl ujasnit, čemu chce ve hře věnovat prioritu - jestli hraní rolí, nebo vnořené logické lince. Dost lidí to zvládá šalamounsky zkombinovat, jiní se plácají na pomezí těchto dvou možností. Hra je to ale velmi příjemná a má moc hezký úvod k tomu, proč jsme vlastně online. Užila jsem si příjemně strávený čas, jen by pro můj pocit bývalo bylo lepší, kdybych se doma během karantény opravdu nudila a nevyhrazovala si na ni celý volný večer.

Hra je velmi dobře promyšlená, to množství práce na ní z toho přímo čiší. A budete se cítit jako nejopečovávanější hráč na světě, org tým v průběhu hry dělá maximum pro to, aby si ji všichni hráči užili - navíc se maximálně přizpůsobují tomu, jak moc vystupujete za postavu nebo za sebe. Už jen to stojí za to si ji zahrát. :-) Nahoď oblek a jdi si užít online školní ples, vole! ;-)

1
LuisaJelínková 03.04.2020

The Night Before je e-larp, který jsem potřebovala - po třech týdnech zavřená doma, jsem mohla být opět teenager v den svého maturáku a řešit ty nejdůležitější věci - třeba kdo s kým jde na ples, kdo má co na sobě a kdo moc funí do mikrofonu <3 Je to svižná konverzačka se zábavnými postavami, kde mě moc bavil ten aspekt FB profilů, kam hráči můžou postovat všechno relevantní ke svým postavám. Moc mě bavilo ten obsah vytvářet. Videochat i messenger krásně fungoval i přes situaci "nevím komu odpovědět dřív," ale to se v životě stává! Moje oblíbený věc by byla spoiler, tak ho sdílet určitě nebudu, ale každopádně to doporučuji všem, co mají rádi teenage seriály a filmy a chtějí lehkou tříhodinovou zábavu na večer, kdy můžou vytáhnout svojí velkou plesovou! Běžte do toho, pokud můžete.

0
ElltarMichal Hlavatý 12.04.2020

Jedna z možností, jak si zahrát v době karantény LARP a rozhodně nelituji.Zahrát si na teenagera, který řeší "kdo s kým jde na ples" a "kdo se komu líbí" je neuvěřitelně osvěžující a přitom to má rozměr, na který jako dospělí třeba už zapomínáme. Zároveň pro mou postavu i již zmiňovaná únikovka byla dost osobní a mě jako hráči to příjemně šlo tzv. dovnitř. Víc informací taky nemůžu říct, protože bych dělal až nepříjemné spoilery. Ale věřte, že takhle hra stojí za to. I kdybyste si ji měli zahrát jen pro tu srandu z "teenage world". ;-)