Tichá noc

5 hráčů, 4 mužů, 1 žen, 0 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2012

Tichá noc je silně atmosférický, ponurý, převážně konverzační larp, který klade důraz na odehrávání konfliktů a problematické rodinné vztahy.

Tichá noc se odehrává po první světové válce - rodina se jako každý rok schází, aby u vánočního stolu oslavila svátky „klidu a lásky“ se svými nejbližšími. Na společně strávené chvíle nelze zapomenout, takže bude i letos jistě dostatek témat k hovoru. V čem jsou však tyto Vánoce jiné než všechny ostatní? Jaká tajemství skrývá houstnoucí atmosféra rodinné sešlosti? Hra vás vtáhne do své ponurosti a nepustí až do konce.

Larp byl vytvořen v rámci tvůrčího larpového workshopu v Chocni v roce 2012.

7.7

44 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
JohnnyJan Šebesta 31.03.2015

Měl jsem to štěstí hrát se skvělými hráči a proto si myslím,že je to hodně-moc dobrá hra...bylo nám sděleno,že je to silně emoční a byla to pravda.Popravdě jsem měl potom chvilku problém rozdýchat svou postavu (Alexandra),když na něj všichni ostatní vyjíždí...Hráno v rámci festivalu komorních larpů v Otrokovicích

0
KukulínMilan Houžva 31.03.2015

Velmi vydařená hra s velmi vydařenými hráči. Hrál jsem postavu Antonína a musím říct, že jsem se opravdu necítil příjemně, když mi Anna začala vyčítat co jí provádím, tak vše ve mě uvnitř křičelo odpusť mi to...prostě díky za zážitek. Hráno v rámci festivalu komorních larpů v Otrokovicích.

0
DanielLeoš Kyša 03.11.2013

Povedený horůrek.

0
ČikiPetr Kuběnský 24.10.2013

Z mého pohledu skoro vzorově napsaný komorák. Strukturovaný tak, aby účastníka hrou jednoduše provedl a nikde se nezasekl. S dobře uchopitelnými a dobře fungujícími mechanikami. Subjektivní zážitek může být limitován dvěma věcmi. Jednak je Tichá noc trochu směřována k tomu být ukřičená (propírání opravdu špinavého rodinného prádla všeho druhu v místnosti, z níž se nedá odejít), takže je otázka, nakolik vám něco takového vadí. A druhak jde také o to, kolik komoráků s tématem rozpadu rodiny jste už hráli. Za mě ale velmi pěkný zážitek - hráči skvělí, prostředí výborné (červené světlo!) a dobře zvolená hudba. Moc se mi také líbí zdvojení významů, resp. způsobů konečné interpretace larpu - nikoli nepodobně jako v Speak only da Truth [Maník zdraví Davida ;)]. Doporučuju!

0
ZoroJan Zeman 23.10.2013

Hra, která vytěžuje z tématu a postav maximum. Její nebezpečí se skrývá v samotných hráčích, kteří pokud nemají dobrý cit pro postupné navazování a gradování vlákna hry, si mohou za krátko vystřílet trumfy slepě do prázdna. Pokud ovšem jsou věci pouštěny do hry z citem pro správnou chvíli je to neodolatelně mrazivá až hororová hra jejíž vyznění, jak to u správných mysteriózních dílek bývá, není přesně ohraničené ani názorem samotného autora. Skvěle napsáno i produkováno a plné hodnocení uniká jen díky, pro hru ne tak důležitým, časovým nesrovnalostem.  8/10

0
KopJakub Hampl 09.08.2013

Jeden z pro mě nejsilnějších larpů. Sešel se nám skvělý běh, a organizátorům chválím výborné vypracování atmosféry. Larp doporučuji hlavně hráčům, kteří se dokážou vžít do vztahů s ostatními postavami a vnímat je jako realitu.

(10/10)

0
LucieLucie Chlumská 05.08.2013

Pro mě největší překvapení roku 2012. Neměla jsem žádná velká očekávání (nic proti autorům, jen jsem se k té hře dostala jako slepá k houslím a moc netušila, o čem bude). Dostala jsem skvělou atmosférickou hru. Ano, mám ráda podobný typ her, kdy se rodina schází a je na sebe zlá, to v mém hodnocení hraje roli. V našem běhu navíc vyšlo úplně všechno, scény gradovaly, všichni dostali svůj prostor a mně se úspěšně dařilo dlouho ignorovat pointu, takže jsem měla i překvapení nakonec.
Tichá noc možná neposouvá hranice larpu, ale já na ni s láskou vzpomínám. 10/10 (a to jsem ani nebrečela!)

0
TorilJiřina Dlabková 15.07.2013

Už je to chvíli, co jsem tenhle larp hrála, ale když si tak vzpomínám, byl to docela psycho-masakr. Vyzdvihuji atmosféru, hudbu, role, postupné mrazivé odhalování, výrazný vnitřní prožitek. Silný a emotivní závěr. 8/10.

0
NyarAleš Navrátil 11.07.2013

Masakr. Nejhustší atmosférické dílo, které jsem hrál a zároveň nejobtížnější na správné uchopení role. Je to samozřejmě dáno tím, jak je to postavené, ale zároveň vnímám autorskou snahu dát hráčům na výběr, jaký důraz chtějí hrát. Jen pozor, opravdu nejde o pohádku, jak jsem původně myslel. A oni to říkali.:) Be careful in your choice.

0
DrirrFilip Appl 23.04.2013

Můj zážitek poněkud ovlivnilo, že jsem až do samého konce vůbec nechápal, která bije, což možná vedlo k tomu, že jsem se do hry nijak zvlášť neponořil. Roli otce jsem si jinak tak povrchně užíval a slovní přestřelky se zbytkem rodiny byly hodně šťavnaté. Navíc takových hlupců, jako já, bylo v následujících bězích zřejmě minimum, takže ta hra určitě sílu má a já ji rozhodně doporučuji. Upozorňuji však, že není vhodná pro úplné nováčky, příliš mladé nebo nekomunikativní hráče, protože aby to jiskřilo v tom správném duchu této hry, by podle mě všichni měli nějakým způsobem komunikovat a nahrávat ostatním. 7,5/10