Třetí pečeť

16 hráčů, 7 mužů, 6 žen, 3 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2014

Web: https://www.facebook.com/Tretipecet

Třetí pečeť je komický komorní larp inspirovaný četnými fantasy a pohádkovými příběhy a také hrami jako Dungeon Keeper II. a Dračí doupě.

Staňte se jednou z příšer zaměstnaných v podzemí Pána Solferna. Pohodlně se u nás usaďte, protože se odtud jen tak nedostanete. Podzemí totiž bylo před několika generacemi neprodyšně zapečetěno mocným kouzlem!

Buďte třeba vlkodlakem, který by nejradši šel do důchodu, šotkem revolucionářem, který protestuje proti útlaku svých bratrů a sester, sukubou, která nemá koho svádět, drakem, který má zakázáno chrlit oheň, nebo stydlivým nekromantem, který si rozumí jen s mrtvými a netrpělivě čeká na novou mrtvolu

7.2

59 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
YuffieJana Kilianová 04.04.2016

Jak si z každého larpu snažím odnést vždy nějaké pozitivní emoce, tady to nešlo. LARP jsem si na Komorním Lipníku zahrála podruhé a doufala, že došlo k posunu od bety. Ve finále jsem z něj ale už podruhé odcházela naprosto otrávená.

Už podruhé jsem ne úplně vlastním rozhodnutím skončila mezi vlkodlaky. Jestli jsou ostatní frakce vyváženější netuším, ale přinejmenším role vlkodlaků je v celé Pečeti naprosto zbytečná a tvoří spíše kulisu než reálnou šanci něco změnit. Nejenže ani přes veškerou snahu nemají prakticky žádnou šanci ovlivnit dění kolem pečeti, ale jako celek vlastně fungují jako takový comical relief.

Moje cíle stály veskrze na tom ovlivňovat cíle ostatních hráčů a zkušenější hráči asi uznají, že přesvědčovat zatvrzelé postavy není zrovna jednoduchý úděl. Okem diváka si larp asi nejvíc užili impové a i když to není zrovna gamistický larp, dost otráví vlastně absence jakékoliv možnosti něco ovlivnit. Za svoji postavu si myslím, že jsem nemohla udělat prakticky nic lépe a stejně jsem byla zbytečná a nedosáhla ničeho. Potřetí už to zkoušet nebudu.

beta: vlkodlačice Canine (imo jedna z nejhorších postav larpu)/Komorní Lipník: Paní Šedochlupová

0
DerikVáclav Kulovaný 19.03.2016

Na úvod k samotné hře: dobrý nápad, zajímavé prostředí a velice dobře provedené uvádění. Stohy papírů, které nám byly ukázány na začátku nakonec nebyly potřeba a opravdu bych je tam snd ani nedával.
Co se týká samotného průběhu hry, jsem ovlivněn tím, že jsem si nevybral postavu, která by mi sedla. Pro mě to byla taková nijaká pohodička. Různé postavy tam byly zbytečné a obávám se, že i moje postava tam byla spíš jenom do počtu. Co se týká vlkodlaků, ti na tom byli tak trochu podobně, jak můj drak. Oproti tomu impové nebo hvězdář na tom byli lépe.
Hra stojí za zahrátí, ale já bych do toho už znovu nešel.

0
RahufJiří Sýkora 14.03.2016

Prague by LARP 2016 / Tesák

Hra mě velmi zaujala, jak svým námětem, tak tím, že slibovala nadsázku a odlehčení. Bohužel, sobotní dopolední běh v rámci PbL se z mého pohledu příliš nevyvedl - ne snad vinou autorů, zkrátka se nešťastně sešli hráči. Místo pekelné byrokracie a staleté izolace v podzemí, kde není moc do čeho kousnout jsem tak řešil bandu impů odhodlaných LARP stůj co stůj vyhrát (obcházení pravidel a slovíčkaření v rámci systému Podrobení included) a Výbor, který zcela očividně většinu svých členů nudil a spíš než hlavou nesmyslně hlasoval na základě aktuální konstelace hvězd či Solfernus ví čeho - pevně doufám, že se ale jednalo o kiks hráčů a ne systémový úmysl. Komedie se tak nějak úplně nevydařila, i když věřím, že si někteří šikanu svých spoluhráčů do té míry, než odešli v půlce hry, náležitě užili.

Co se dá dělat, spoluhráče si člověk nevybere. Hra samotná je udělaná velmi dobře, má dobrý nápad a šikovně ho využívá. Samotný příběh je vlastně vcelku jednoduchý, ale to ničemu nevadí - místo stohů papírů, který popisují historii Solfernova podsvětí, bohatě stačí agitační plakáty, které se nadšeně zavazují k páchání Zla dle plánu na 120%. Postava jako taková mi sedla (až na výše zmíněné potíže, ale to je něco, co orgové mohou těžko ovlivnit), a z krátkého představení ostatních mohu říct, že autoři skutečně splnili svůj odvážný slib, že žádná postava není jen do počtu.

Pokud bych měl něco vytknout, tak je to soubojový systém, nebo spíš to, jak se s ním herně pracuje: vzhledem k absenci donucovacích prostředků je vlkodlačí Garda extrémně bezzubá, a tak se může na kohokoliv, kdo narušuje Solfernův pekelný řád, tak maximálně zle mračit.

Bohužel, vzhledem k tomu, že jsem si larp příliš neužil, nemohu ho hodnotit tak, jak by si možná zasloužil. Až si jej někdy zahraju znovu s lepší partou, rád hodnocení upravím.

Zatím 6/10

0
AlianorJana Taubrová 14.03.2016

Prague by Larp 2016
8/10

Impi velitelka, matka pluku, ochrankyne hejna ... proc tyhle typy pritahuju? :)

Ackoliv jsem "vyfasovala" postavu kterou jsem hrat vubec nechtela, nakonec seukazalo, ze to byla stastna nahoda. Particka Impu si naramne sedla a podle hesla "stejne nas zbijou, tak at je aspon sranda" jsme zacali konat. Oprava bojovych znacek. Bojovy postoj. Pruzeni vlkodlaku. Zmanipulovani voleb ... Impi sila se dala do pohybu :)

Jedinou slabinu teto hry vidim v bojovem systemu. I kdyby mi nekdo vyhrozoval smrti, nejsem chopna vyhrat "kamen-nuzky-papir". Proste nejsem. Nastesti Impove pochopili a pohybovali se vzdy minimalne ve dvojicich, cimz se trochu vyrovnala sila a nevim proc, ale vsechny souboje smerovaly na Impa Profu. A Aditu - zda se - nastesti podobnym problemem netrpi. Hmmm, ten sladky pocit, kdyz mali Impici zbiji vlkodlaciho sefa :)

0
HoliMartin 12.03.2016

Prague by larp, postava s hvezdama a klobouckem.

Tyjo tesil sem se na komedialni larp, ale neco mi tam nejak nezapadalo, nehralo.

Podle popisu postavy sem se natesil na nekoho, kdo ma moznost se z pozice nic moc nekam dostat, ale nakonec se ve hre objevila hrozna nevyrovnanost a to takova, ze se ignorovaly relevantni hraci informace kolem a hralo se jen na soubojovy cisla.

Takze postavy s nizkym bojem a jinymi moznostmi nakonec o ony moznosti prisly. Vyslovene smutne bylo videt, jak v hlasite situaci zapadlo par pripravovanych komplotu (nejenom mych) a nijak nevyznely a jak se zacinaly vyskytovat nelogicnosti, kdy dle popisu uznavaneho draka vsichni celou hru ignorovali, klicove postavy nedelaly co se od nich dle popisu cekalo a vybor se nechal strhnout jenom tim co bylo nejhlasitejsi a v podstate zabil par postav (celestyn jaksi nemohl mit na hru vliv, jinak by si jenom zkazil reputaci - nikdo pro horoskop nechodil, draka vsichni ignorovali ze se rozhodl odletet, postava vlkodlacice nemela sanci si od urcite chvile zahrat a nekromant -z popisu tichy- nemel v hlasitem prostredi sanci a na silne postavy neslo nic hodit aniz by nad nimi clovek vyhral souboj).

Jako asi to nebude hrou, ale proste se stalo, murphyho zakony. Jenom by bylo nutno umet na tohle nejak reagovat no pri hre...

0
Sigma SagittaeŠtěpánka Janusová 12.03.2016

Prague by LARP 11. - 13. 3. 2016 / skupina: sobota 10:00 / Canine, vlkodlačice

Ač mě to velmi mrzí, tak nedokážu napsat hodnocení, které by vyznělo ve výsledku pozitivně. Jednalo se o první LARP, ve kterém jsem musela s Rudým Stop odejít ze hry, protože hráči se do postav opravdu vžili a po stupňující se šikaně vlkodlaků, kdy se v podstatě jen kopalo do těch, co se nemohli nijak bránit, jsem to psychicky neustála a zhroutila se.

Šla jsem do toho s tím, že to je LARP, ve kterém bude odlehčená atmosféra a hráči budou sami sebe parodovat. Bohužel jsem se s tím setkala jen u pár postav, zbytek šel tvrdě na tělo. Po zhruba hodině hraní už jsem toho začínala mít plné zuby, ale myslela jsem si, že to tak orgové asi naplánovali, tak jsem držela hubu a krok. Ve chvíli, kdy jsem stála před výborem, a utahovali si ze mě nejen impové, kouzelníci a čerti, kteří mne opravdu dokonale zesměšnili obojkem, ale i výbor samotný - a dohadoval se, že mě podrobí a donutí mě nosit ještě náhubek, protože si za to vlastně můžu sama - jsem se ještě pokusila hledat podporu u orgů, ale ani s tím jsem nepochodila, bylo mi neverbálně dáno najevo, že nerovnováha sil není jejich problém. Canine neustála hanbu a spáchala sebevraždu.

Nečekala jsem, že z komicky laděného larpu budu odcházet se slzami v očích. Hodnotit hvězdami nebudu. Ostatní si to evidentně užili, takže proč kazit jinak dobré skóre.

Děkuji za hru mé vlkodlačí smečce, vždy jsem se snažila bojovat za její čest!

0
DrakeMichal Mikuš 12.03.2016

LARP víkend Prague by Larp 11.3. - 13-3. 2016

Za mňa veľká spokojnosť. Myslím, že som mal aj šťastie, že som dobre zvolil postavu (imp Stydlín), ktorá mi proste sadla a coby hráč som mal v podstate vo svojich rukách s kým a jak moc budem interagovať. Síce som zo začiatku pociťoval niečo ako informačný pretlak, ale to sa nakoniec vyriešilo tak nejak samo, keď som videl, ktoré linky má význam ďalej rozvíjať a ktoré moc nie. Na záver určite vyzdvihnem dobrú pripravenosť autorov (aj keď sme začínali trochu so sklzom), herné materiály a skvelé kostímové rekvizity :-)  S odstupom času upravujem hodnotenie na 7, čo mi príde spravodlivejšie (pôvodne 8)

0
DikéKateřina Eva Andrysová 07.03.2016

Komorní Lipník, 4.-6. 3. 2016

Postava: sukuba 

Naprosto bezchybné. Asi ani nemám moc co dodat, dělat komediální larpy je dle mého názoru těžké, a autorům se to neskutečně moc povedlo. Takže díky jak autorům, tak perfektním spoluhráčům, a klidně si to někdy dám znova!

0
InriOndřej Machala 16.08.2015

Za mě super larp - v rámci Conce jsem se coby poměrný nováček ujal role Stydlína. Hra měla dost dynamiky, trochu mě mrzí že jsem podcenil "informační" část hry, kdy nám byly dodávané informace z venčí, ale jinak super, se zbytkem šotků jsme si dost sedli a já si i dost zašmelil :-D . Myšlenka byrokratického pekla je dost nadčasová a dá se uchopit mnoha způsoby(ať už část s vymýšlením žádostí a stížností tak s části jak je výbor vyhodnotí) a opravdu pobaví a překvapí co jsou lidi schopní vymyslet. Co musím obzvláště vyzdvihnout je připravenost a vedení hry - fakt na výbornou! Možná trochu nadhodnotím, ale celkově za mě 9/10

0
MantelarLuděk Bohucký 20.07.2015

Gamecon 2015

Přišel jsem si vyzkoušet, že humorné larpy nejsou úplně můj šálek čaje, a ony opravdu nejsou. Naštěstí to nevadilo: když se zrovna neblblo (byrokratické peklo je neuvěřitelně roztomile vymyšlené a spolu s charaktery postav k tomu dává dost možností), pořád zůstala solidní stavba s příběhem, osobními linkami postav a nějakými těmi cíli, za kterými se vydat. Zkrátka v mých očích velmi příjemný larp s výborným prostředím a postavami a srandou jako bonusem. Exitus.

Hodnocení 7/10, ač subjektivně bych dal osmičku, neb jsem se našel v postavě :)