Trhlinové Války 9

160 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 1 dnů , 2014

Web: http://trhlinky.vyiri.net/

Jednodenní pražská fantasy bitva, snažící se zkloubit tradiční dřevárenský bitevní systém s různými minihrami.

Převrat byl v království nakonec potlačen a – jak to tak už při nepodařených revolucích bývá – jeho iniciátor sťat (protože i dobrotivost dobrotivého krále má své meze). Seveřané za pomoc získali území (především proto, že dobrovolně by neodešli). Brumovi bývalí spojenci se včas přidali na vítěznou stranu, diplomaticky přiznali, že se mýlili, káli se za to, že včas neprohlédli Brumovy lsti a ti z nich, komu se na Midkemii vlastně líbilo, přiznali věrnost jedinému pravému králi, za což jim bylo povoleno v Království zůstat. Jiní odešli zpět do Zlaté země.
Do Zlaté země odešli i nejvěrnější spojenci Cecila Bruma, kteří se na počest svého popraveného vůdce nazvali Brumovci a v zapadlých horách, kde rostou jen lišejníky a ovce, tajně přemýšlí o ovládnutí světa. (Ti méně zavilí stoupenci se spokojili s tím, že na počest svého velitele nosí doma potajmu červené bruchy.) A povídá se, že do Zlaté země odešla i ztracená část vybavení královské laboratoře, kde před válkou mágové zkoumali, jak se to má s těmi realitami a dimenzemi.
Země konečně získala potřebný klid na zotavení z konfliktů. Mladí zestárli a staří zemřeli; krále na trůně nahradil jeho syn. Království začalo znovu prospívat, lidé se začali množit a také znovu věřit tomu, že časoprostorová magie je dobrý nápad. A tak se stalo, že jednoho roku, když byla zrovna všechna nebeská tělesa v tom správném postavení, královští mágové otevřeli další trhlinu na docela nový, neprobádaný svět. V zájmu civilizace se vrhli do bádání. Jaké bylo jejich překvapení, když kromě původních obyvatel – jakéhosi pouštního národu – objevili i následovníky Cecila Bruma. A co víc, Brumovci si kladli na objevený svět nárok! Opět začalo zbrojení a povolávání starých i nových spojenců... Přichází zajímavé časy.

8.1

31 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
YsharaKatka 07.04.2014

Za mě byla hra dobrá a svižná, bodování kostýmů i počet životů v normě. Mnou vypsaná negativa jsou teda spíše hnidy, které mi nijak nezkazily celkový zážitek:

Nebavily mě brody (všichni dostali úkol bránit?) a pětičky mi přišly... zvláštní.
Každopádně, u hry jsem nepřemýšlela, kolik je hodin a nezajímalo mě, jestli vyhráváme, což obecně znamená, že to bylo prostě hodně dobré.

Zamakat na vyváženosti stran by měli hlavně hráči: Spousta z nich jezdí za stejné strany opakovaně a každý ročník místo upgrade kostýmu brečí, že jsou baverbové přeživotovaní. No jsou, protože si to zaslouží...

Jako jedinou další slabinu akce vidím děti. Je fakt těžké jim neublížit, oni si rozpaky ostatních hráčů uvědomují a provádějí různě nepřiměřené útoky (které teda ohrožují víc je, ale to vyjde na stejno).
Zvážila bych omezení dolní hranice pro účast na 12 let nebo jim povolila pouze nebojovou/střeleckou/felčarskou roli. Pokud neomezovat věk, tak alespoň rozložit děti rovnoměrně mezi armády - třeba u modrých si myslím, že to byla významná slabina.

Víc Trhlinek!

0
Annie7Anna Žáková 31.03.2014

Jako minule, nezklamalo. Moc příjemný způsob, jak strávit sobotní den. Pohodové strany, dobrá organizace, vtipní velitelé, příjemní spoluhráči. Kunratický les jako obvykle prokázal svou službu nebohým Pražákům, za což mu veliké díky a budiž nám odpuštěny ušlapané stromky.. Ne vždy jeden člověk, řvoucí "Sem ne, tady jsou stromečky!" zabere. No, příště snad uvidíme pásku kolem těchto území ;x)

Snad jen jedna výtka: udělování životů podle zbroje sice má něco do sebe, ale navlékat se do peklomořího kostýmu tak, abych vypadala jako těžká pěchota, mi přijde značně přehnané.. Přece jen by se ta elfí charakteristika měla jaksi dodržovat. Co takhle příště přidat život na základě podařenosti kostýmu jako vizuálního celku a splnění vzhledu k danému národu? Neříkám, že si hadrák zaslouží pět životů jako kompletně vybavený skřet, ale zase podle mého není na místě, aby někteří z nás (ahoj Gizu!) museli s luxusním kostýmem bojovat a dohadovat se o druhý život jen proto, že nemají plechy.. :xP

Nicméně, díky za bitvu! A spravování kostýmů a zbraní zdar...

 

0
SatrifAK 31.03.2014

Hodnotím 10. Ne proto, že by ta bitva neměla žádnou chybu, nebo že by to byla snad nejlepší bitva mého života. Trhlinové války druhým rokém splňují přesně to, co slibují, naplňují svůj žánr.

+ spousta různorodých bojů

+ široká škála nenáročných kostýmů

+ úkoly si můžete podbarvit příběhem, pokud o to stojíte. Brumovci si je užili i bez toho.

+ dobře načasované přestávky

- k nějakému informačnímu šumu přecijen došlo, dva úkoly byly správně vysvětleny až na podruhé

- nevyváženost stran co do zkušeností samotných účastníků

Neočekávejte RP, CP a různý obchodování. Soustavné oživování Vám nedovolí vypadnout z ráže, přestávky jsou až po splnění úkolu ve stylovém táboře. Vyzkoušíte si vícero různých nepřátel, vícero různých bitevních situací.

Na další Trhlinky určitě pojedu.

0
HuanMatěj Sybr 30.03.2014

Trhlinové války jsou bitva, jejíž skvělost tkví v její nenáročnosti. Člověk si prostě ráno sbalí krámy a za pár korun si jede zabojovat. Neruší ho složitosti, nemusí se bát, že by kvůli tvrdosti bitvy nějak moc dostal do nosu, nemusí si vyrábět kostým taurena, nebo římského legionáře. Úkoly jsou bývají nenáročné a většinou polopaticky podané a přitom je na nich vidět, že autoři mají už pár let zkušenosti s tím, co funguje a co ne. Také to, že je šest celkem rozdílných stran přijde vhod - každý si najde to svoje.

Tenhle rok jsem si vážně užil (Brumovci):

+Fajné rozložení akčnosti úkolů, neměli jsme velké ani malé prostoje, 

+Rozumní protivníci, se kterými se dalo dohodnout,

+Boje byli akurátně dlouhé a akční, životů bylo tak akorát (jen já jsem jich měl málo!!!),

+Líbilo se mi také, že se objevila základna se stany a že jsme dostali občerstvení,

+Začátek nebyl dlouhý

Nějaké minusy?? Asi ne nic významného. Bylo by fajn nějak přijít na způsob jak víc vyvážit strany, ale sám nemám tušení, jak bych to udělal. 

Padaly náměty na omezení kopí, změnu štítů atd. Osobně mi přijde, že víc přímého limitování organizátory víc otravuje hráče. Podle mě se při jiných hrách osvědčila komunikace s (mezi) hráči před bitvou - co si vezmete? S čí máme počítat... atd.

0
PunkensteinKryštof Šámal 29.03.2014

Bojoval jsem za Oktavia Bruma, měl jsem 4 životy, a akci jsem si fakt užil.
Rád bych poděkoval orgům a protihráčům za supr bitvu, jako obvykle - dle mého názoru jedna z nejlepších jednodenek v Praze.
V bodech:
+ schvalování kostýmů - tabulka dává smysl! A jestli na to má někdo kecy, možná by se měl zamyslet nad tím, jak ten kostým skládal.
+ přiměřené nastavení boje, počtů životů, rozměrů zbraní - střety díky tomu byly rychlé a energické, což je fajn
+ poměrně rozumná volba questů - až na jeden (viz níže)
+ super báze! ale víc stanů by bylo ještě víc cool. Stejně tak ty cedulky. Škoda geotextilie a fáborků
+ Velitel Satrif - rozhodný, rozumný, hustě vypadající, nezabýval se zbytečnými kecy kolem a věděl co dělat. Boží.
+ pauzy tak akorát
- brody - dobývání je vždycky celkem nuda. Pro příště doporučuji a) roztáhnout velikost brodů NEBO b) zvýšit jejich počet

Rád bych se také omluvil všem, kteří se mnou mohli mít nějaký problém, především kolem uznávání zásahů - poměrně velkou část jsem spíše necítil, ale snažil jsem se padat, pokud mě na to někdo upozornil.
Úvahy do budoucna:
Snažil bych se udržet současný trend, a nahrazovat papíry, provázky a podobné zbytečnosti stany etc. - tak jako dnes, jen víc. Přecejen, tři armády se do dvou stanů vejdou dost blbě.
Rozměry zbraní - takhle mě osobně poměrně vyhovují, pokud vůbec zvětšovat (což bych nedělal), tak maximálně na současný “B5A standard”.

Ještě jednou děkuju za supr zábavu, myslím že je to zatraceně dobrej začátek letošní sezony. Kdyby takový byly všechny akce, fakt by to nebyl trest.