Triangl

8 hráčů, 4 mužů, 4 žen, 0 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2013

Autoři: Terka Tereza Králová

Skupiny: —

Každý z nás má své touhy a cíle, každý z nás je něčím výjimečný a zajímavý, dohromady nás však spojuje zpěv, který z nás dělá jednu bytost. V našem sboru jde především o pevné přátelské vztahy, důvěru a v neposlední řadě o zpěv a dobré jméno celého tělesa. Co se však stane, když do hry vstoupí láska a intriky? Přežije přátelství? A neohrozí nakonec fungování celého sboru? Přijďte si zahrát larp z prostředí pěveckého sboru, ve kterém se ale vůbec nezpívá.

6.8

34 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
CatieKateřina Kopecká 07.07.2015

Já jsem to teda jako chtěla okomentovat, ale pak jsem si přečetla Kamilův komentář a ten to vystihuje naprosto přesně, tak nic víc psát nebudu, protože s ním ve všem souhlasím. Bylo to super a fakt moc jsem si to užila!

0
KamilKamil Buchtík 07.07.2015

Triangl je asi nejlepší romantická komedie, kterou jsem kdy hrál (a ne, nezáleží na tom, že si teď na žádnou jinou nemůžu vzpomenout). Hra krásně ukazuje, jak je důležité hráčům předat, jak se hra má hrát. Mohla by to být vážná hra (což původně byla), ale jako komedie to bylo mnohem lepší. A také jednodušší a příjemnější na hraní. Vztahové dialogy, které by podané vážně vyzněly trochu trapně, skvěle fungovaly podané odlehčeně a vtipně. O to víc působily chvíle, kdy se probíraly problémy postav bez nadsázky.
Triangl je komedie ne kvůli náplni samotné, ale protože to Terka jako komedii uvedla. Pokud budete mít štěstí na vtipné hráče jako já, hru si užijete.
PS: Oceňuju, že se nám kromě situačního a dialogového humoru, podařilo mimoděk vybudovat i skvělý running joke.

0
DikéKateřina Eva Andrysová 02.03.2014

Skvělý larp, ke kterému snad ani nemám co dělat. Dort byl výborný...! A hra obecně také. Měla jsem jednu z těch "hlavnějších" postav, pro kterou bylo úlevou, že se občas vyskytla scéna, ve které nehrála. Mně osobně chvíli trvalo, než jsem pochopila, jak se přepíná rozhovor mezi páry, ale kromě drobných škobrtání na začátku pak už plynul larp poměrně plynule a hlavně příjemně. Děkuji všem svým spoluhráčům, bez kterých bych si to rozhodně tak neužila!

0
honorkaSilvie Žaludová 02.03.2014

Tak tento larp mě opravdu bavil. Dokonce i když někteří hráči byly ze začátku poněkud nesoustředění, tak to dopadlo výborně a bylo až škoda, že netrval ještě o kousek déle. Dobře propracované postavy, vhodně zvolené scénické pojetí, za mě 9/10.

0
EliškaEliška Applová 05.11.2013

Jak jsem se dozvěděla, hra prošla od prvního uvedení spoustou změn, někdy bych si ji proto ráda zahrála znovu a přehodnotila. A klidně s těmitéž hráči, nebo alespoň s manželem. Zatím 6/10

0
benzinLukáš Benda 04.11.2013

Vztahový příběh, který zažil asi každý kdo někdy chodil do sboru. Jo je tam VŠECHNO Z TOHO.

0
DrirrFilip Appl 11.07.2013

Triangl je vztahový larp s konceptem předem nastavených scén, které hráč nezná dopředu. Byť je to technika používaná často v jeepech, nejde o jeepovou hru, především proto, že zde není kladen důraz na prožívání příběhu, ale spíš na prožívání (partnerských - rodinných - přátelských) vztahů a situací, které jsou mnohdy až úsměvně absurdní a které pomalu směřují k předem zjevnému a neodvratitelnému konci. Jsem přesvědčen, že hra může být pro velkou část hráčského publika velmi silná a už jen sledovat ty scény bylo velmi zajímavé. Absurdností jsem se bavil a někdy možná trochu křečovitě (i když té postavě to nevadilo) ale se zaujetím rozehrával své scény. Samotná pointa pak přišla až vlastně po hře samotné, což jí také dělá zajímavou. Přesto nemohu říct, že by ke mně hra nějak výrazně pronikla nebo zanechala nějaký výrazný dojem. Přidám až nečekaně rychlý konec, možná lehké postrádání gradace a pocit nevyváženosti prostoru u jednotlivých postav (což nemusí být vůbec problém, je ale potřeba to před hrou jasně říci). Terce jsem také doporučil, zda nechce víc pracovat s konceptem vypravěčství, což je prvek, který by se tam podle mého názoru hodil. Suma sumárum: Nadprůměrná vztahovka, která je naprostou povinností pro ne-gamistické hráče (A možná hlavně hráčky), pro které je řešení vztahů oblíbené téma. Ti ať si směle přidají dva body k hodnocení. A i přestože já k takové skupině spíš nepatřím, nepovažuji tuto hru rozhodně za ztrátu času. 6,6/10

0
PatrikPatrik Krupička 11.07.2013

Dávám 7/10
Ačkoliv se nejedná o hru s nějakou závratnou pointou, nikterak dechberoucím dějem a nebo něčím převratným, tak se mi moc líbila. Nejvíc asi její civilnost a všednost, takové to "ze života" (a nebo že by bez uvozovek?). Navíc to byl můj první larp, ve kterém jsou všechny postavy vlastně kladné, kamarádské a "sluníčkové". Skoro jsem ani nevěřil, že takový larp jde napsat.
Rozhodně doporučuji k zahrání si.

0
MontyMartin Bezdíček 24.03.2013

Taky jsem hrál první betu a doufám, že díky našim radám se hra předělá, protože potenciál má opravdu hodně velký, protože vypráví silný příběh, který není navíc úplně jasně daný. I tak se jednalo o hodně zajímavý zážitek, který se mnou nějakou chvíli zůstal a nutil mě se trochu zamyslet, což je určitě pozitivní.
Hodnotit tedy nemůžu, protože to nejde, ale třeba si jednou pak zahraju i dodělanou hru a pak rád i ohodnotím a dopíšu další komentář, protože věřím, že tahle hra bude stát za to až bude dodělaná.

0
NellmegilJan Chvátal 23.03.2013

Hrál jsem betu a nebylo to od věci. Sice asi proběhnou ještě solidní změny a hra projde dovývojem, ale hodnotím kladně za velice silný příběh, který po rozpracování podle mě dokáže být solidně pohlcující. Takže vidím solidní potenciál a myslím, že bude s trochou práce opravdu super. :)