Trny Osudu

7 hráčů, 3 mužů, 4 žen, obojetných

16 hodin, 0 dnů, 2018

Trny Osudu jsou obsahovou hrou pro družinu o sedmi hráčích s předpřipravenými postavami.

Hra se odehrává v Lužickém baronství, maličké zemi obklopené mocnými sousedy a prokletým hvozdem. Baronství sužuje podivná nákaza, jejíž oběti postupně podlehávají vražednému šílenství. Navíc na hranicích s hvozdem znovu dochází k obnovení konfliktu s krvežíznivýmy klany víl, které nenávidí lidstvo a jeho výtvory.

Tématy hry jsou láska, šílenství, pomsta, odpovědnost a minulost, která se nedá nikdy zcela vymazat.

8.0

7 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Komentáře

IzoIzobel FearCult 03.05.2018

Když mi Jeník den před akcí napsal, že nastal larpový mor, který mám možnost zastavit, ještě jsem nečekala, že si užiji skvělý víkend! Líbilo se mi, že jsem nemusela psát nějáké cance (aka vymýšlení postavy) a stačilo tak pobrat věci a hurá směr Hradec Králové! Naší skupinu vyrážející z Cajzlu jsem již v autě vyhodnotila jako "více než vyhovující".

Někde na půl cesty na Sněžku jsme zajeli mezi pole, pole, černý les a spoustu sněhu, kam zapadávají auta. Přes větrnou pláň, kterou jsme museli zdolat, nám šel naproti Jeník, který nás dovedl do místní chaty. Tam nás přívítalo dobře známé křupání dřeva a pohostinná atmosféra. Po prvním questu v podobě "dojdi od auta a cestou se zkus neztratit, přičemž se nelekni náhodného Cépéčka, které si vynořilo z náhodných hlubin lesů (jasně že prej od vlaku..)" jsme celá skupina s pracovním názvem Trny Osudu 2018 jaro pečlivě studovali naše postavy, místní pověsti a snažili se rozklíčovat spletitou historii, kterou Jeník důmyslně poslední rok vymýšlel. Po nějákém tom workshopu a hele, těch CP se na horním patře ukrývá fakt dost :O již začala hra!

Cesta do lesa zasněženou krajinou na konci světa byla víc než atmosférická! Do role se dalo vžít lusknutím prstu. Naše družina si sedla perfektně. Každý věděl, kde, kdy, kam zaútočit na slabé místo, nebo se naopak semknout. Improvizace, co se týče kouzel byla challenging. Zkrátka dream družina. CP měli taky vysoký RP.

Líbila se mi organizace - byla o nás víc, než dobře postaráno, dýňová polévka, vínko, zatopeno v kamnech, měkká postel.. A to vše za akční cenu 1200! Totally worth it. 

Jako nevýhodu bych zmínila zimu (fakt hrozný cywe, to ty orgové jako mohli zařídit!) díky které jsme nemohli někdy provádět promyšlené herní mechanismy (spánek a následný sen), nebo si moje postava nemohla míchat lektvary, která taktéž měli moc krásnou vizuální podobu, bo nám byla zima od země. Druhá nevýhoda je již níže popsána Huanem, ale Jeník se jistě do příště polepší a místo "CP to ještě nemají připravený" řekne "vydržte chvíli, pán domu vás za chvíli vřele uvítá". 

Proto doporučuje 9 Izobel z 10. :3 

HuanMatěj Sybr 16.04.2018

Hra, která svou produkcí hodně připomíná staré časy, vše je ale dělané s nadšením a jasnou představou, co organizátoři chtějí - old school družinovku s pěkným příběhem na pozadí propracovaného světa. Hra hodně závisí na výkonu CP a spoluhráčů, v našem běhu se vše sešlo poměrně dobře až na občasné vypadávání z rolí, které objektivně dobrou hru poněkud sráželo. Na "oldschoolovost" se ve hře objevuje překvapivě několik inovativních nápadů. Pokud jste milovník fantasy, nevadí vám, že organizátoři pracují s menším rozpočtem a rádi si zahrajete družinovku, klidně bych vám Trny osudu doporučil.