Tryzna

9 hráčů, 3 mužů, 6 žen, 0 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2010

Autoři: Jonáš Jonáš Konývka

Skupiny: —

Komorní larp z naší nedávné minulosti, zasazený do prostředí divadla, kde se právě koná poslední rozloučení s hercem a chartistou Karlem. Drama plné pohnutých osudů a promlčených křivd z období 70. a 80. let.
Během hry budete ztvárňovat role rodiny, přátel a kolegů, kteří se sešli na pohřbu zesnulého herce Karla. V průběhu smuteční slavnosti začnou na povrch vyplouvat zašlé vzpomínky a traumata. V reálném prostředí budete v silné vazbě na tehdejší společenskou i politickou situaci rozplétat osudy obyčejných lidí a poodhalovat jejich tajemství.
Larp z dílny studentů divadelní fakulty JAMU.

7.0

14 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ArwiBlanka Hanzlová 30.03.2013

Hra bylo dobře připravená a promyšlená, i když trpěla některými problémy typickými pro nescénované komorní hry - některé role byly silnější a některé slabší, často jsem musela čekat, než člověk, se kterým jsem chtěla mluvit, sám něco vyřeší, čímž pádem vžití do role v takových situacích poněkud opadlo a hra se trochu rozkouskovala na "čekání" a "rozhovory" a tím pro mě ztratila na jednolitosti a dynamičnosti.
Zvážila bych taky formu úvodního povídání o historii. Pro středoškoláky, na které tento larp byl zacílen, byla zcela ok, ale na dospělejší hráče můžou otázky jako "co se stalo v roce 68?" působit jako návrat do školních lavic, což se nemusí každému líbit. Taky bych při rozebírání rolí ocenila větší nastínění (vztahů) rolí, čímž by se zmírnila pravděpodobnost, že si někdo vezme roli, kterou by si nevzal, kdyby o ní věděl trochu víc (což se bohužel stalo mně).
Obecně ale hra fungovala a zážitek byl silný, v kombinaci s předchozími body dávám 7/10.

0
LischaiPavel Gotthard 03.01.2013

Tenhle larp dělali lidi, co nikdy žádný larp nedělali, a převálcovali s ním i larpy těch, co už nějaké larpy dělali. :) Tryzna je dospělá, vyvážená, silná hra. Možná se na mém běhu jen sešli dobří hráči, ale rozhodně mi připadlo, že postavy jsou hodně živé a všude je spousta konfliktů, na které se dá tlačit a které inteligentně exponují náladu normalizační doby. Tryzna je určitě larp hodný zahrání. V kontextu komorních her 8/10.

0
BaldaJakub Balhar 19.12.2012

Osobně se mi hra příliš nelíbila, ale jednalo se spíše o problém konkrétního uvedení. Dorazilo více mužů a méně žen než bylo pro hru potřeba, takže nejen, že některé role chyběli ale jedna ženská role, byla navíc hrála mužem.
Přese snahu mi to poněkud zkazilo celkový zážitek. Proto hodnotím za 6

0
GekonJiří Zlatohlávek 19.12.2012

Tryzna pro mě byl larp roku 2011. Divadelní setting byl zajímavější než v Derniéře, paradoxně proto, že se nehrálo. Na mém běhu byla navíc silné prostředí a scénografie (hráli jsme v divadle), úvod do hry a výborní spoluhráči. Ve hře dobře fungují konflikty a vztahy mezi postavami, doporučuji ji především dospělým, empatickým a kulturním hráčům. 9/10