Ulovený

4 hráčů, 4 mužů, 0 žen, 0 obojetných

3 hodin , dnů , 2011

Web: http://www.novypohlad.sk/games/hunted/index.sk.html

Ulovený je príbeh o mužovi, ktorý má čeliť tomu najhoršiemu, čoho sú ľudské bytosti schopné. Príbeh o každom z nás. Nech už ide o netoleranciu, pokrytectvo a či manipuláciu, všetkým nám je známe, aké je to byť ponížený. Hra teda kladie otázky o etike ľudského správania a o humanite ako takej. Kto je vinný, keď je naša morálka napádaná? Koho máme súdiť? A snáď ešte podstatnejšie, kto by mal byť sudcom? Jednotlivec, spoločnosť, alebo …?

Za týmto účelom má hra hĺbavú, pomalú atmosféru, v ktorej má ticho podstatný podiel. Využíva prvky retrospektívneho a metaforického rozprávania a experimentuje s mierou hráčskeho kreatívneho zapojenia. Mala by byť hĺbavá až umelecká po stránke obsahu, jednoduchá a efektivná vo forme.

2 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
RoslavJaroslav Voves 16.03.2014

Takhle to v životě chodí:
Šel jsem na tu hru s minimálním očekáváním.  Komorní Lipník jaro 2014. Hra, která na mě vyšla, když jsem ostatní v herním bloku již hrál. Uváděl jí Chyn: "Našel jsem ten larp někde na internetu, byl anglicky, tak asi od nějakého Američana, zaujal mě, tak jsem ho přeložil." Až po hře jsem dopátral, že ten "Američan" byl Andrej, známý slovensko brněnský autor. Ten mi zase pak na dotaz řekl: Já jsem to napsal a poslal do nějaké soutěže někamdo Skandinávie, proto je to anglicky. Ani jsem nevěděl, že se to někde uvádí."
A musím říci, že to byla pecka! Sešli jsme se čtyři hráči, kterým sedla. Přestože hra je dost přísně skriptovaná, velmi se do ní promítly naše osobní životní prožitky. Po hře jsem si řekl: "Konečně pravý bleed, to před tím byly jen takové smutečky."
Sorry pro komoráky Hra, Sen o Můze, Never Let Me Go, El Dia de Santiago, které dosud trůnily na vrcholu mých larpových prožitků, ale tenhle larp u mě vystoupal na vrchol, dal bych mu jedenáct, kdyby to šlo, takhle holt "jenom" 10/10.
No uznejte, když při zpětné vazbě ještě půl hodiny po hře bulí čtyři chlapi - hráči, a s nimi i pátý - uvádějící, něco na tom muselo být!!!