Utajený svět pražský II: Uvěř a stane se

21 hráčů, mužů, žen, obojetných

8 hodin , 1 dnů , 2015

Web: http://www.utajeny-svet-prazsky.cz/

Utajený svět pražský je městský larp inspirovaný počítačovou hrou The Secret World, která prosazuje myšlenku, že všechny konspirační teorie jsou pravdivé. Stejně tak jsou pravdivé i všechny mýty, legendy a veškerá modernější knižní a filmová tvorba. Hráči hrají především za jednu ze tří frakcí: Templáři, Draci, Ilumináti. K řešení sporů používají primárně konverzaci a řešení šifer, ale občas dojde i na řešení pomoc boje a akce. Od 18.4. do 19.4. 2015 proběhl druhý běh s podtitulem "Uvěř a stane se".

7.5

10 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
KoumesOndřej Wencl 12.05.2015

Po loňském běhu a následném flamestormu, který následoval, jsem byl přesvědčen že si musím tento larp zahrát s tím, že to přece nemůže být tak hrozné. Skutečně nebylo.

vV larpu byla vidět dlouhá příprava, která směřovala k intenzivní náplni. To bylo svým způsobem dvousečné. Na jednu stranu larp prakticky neměl hluchá místa a skutečně se pořád něco dělo až do té míry, kdy všechny frakce musely spolupracovat, aby mohly dosáhnout společného cíle (což bylo jen dobře). Na stranu druhou byl program tak plný, že nebyl prakticky čas na RP a rozvoj postav, což je škoda, protože tím způsobem se larpy liší od bitev a městských her (kde bych tento prvek uvítal). K programu samotnému bych měl jednu výtku. Organizátoři se pokusili vytvořit osobní linku co nejvíce postavám, až to došlo k tomu, že e některé opakovaly a zcela nepokrytě a působili jako kdyby byly vytvořeny přes kopírák. (Tyhle tři postavy - každá z jiné frakce, pronásleduje tohle monstrum, tyhle tři ostavy - každá z jiné frakce, jim může pomoct, zatím tyhle tři postavy - každá z jiné frakce jedná s obchodníkem). Chápu úmysl organizátorů, ale kvůli tomuto prvku se rozdíly mezi frakcemi smývají a má smysl si ji potom vybrat jenom podle lidí, se kterými chci hrát. Naví to působí poměrně odbytě, leč třeba nebylo (nemohu posoudit) .

Slibovaná špatně nainstruovaná cépka, která neumí udržet roli déle než pět vteřin jsem potkal jenom jedno, ale ohledně akčních kvestů zde byl ten problém, že nestvůry byly špatně odhadnudé a ve výsledku přesílené. Akční kvesty, které by měly trvat pět minut, aby stále byly zajímavé, pak trvaly třeba hodinu, kdy někteří hráči sedli opodál a jenom rezignovaně čekali, jak věc dopadne, protože neměli pocit, že by jejich intervence měla nějaký smysl. Hlavní kvestová linie však byla vymyšlená dobře a nebýt nedostatku CP, určitě by dopadla mnohem lépe.

Poslední věc, kterou bych vytkl byly občasné zmatky. První den jsme měli být svědkem jisté události, ale bylo to podáno tak, že jsme výjev prakticky ignorovali. V jeden okamžik nás přepadla skupinka lidí s maskami, ze kterých se později vyklubali vlkodlaci. Během hry docházelo k dalším zmatkům. Vše by se dalo vyřešit občasným vyprávěním. Hra se dá pozastavit a říct co se děje, a pokud se to nedělá moc často, ani to tolik neruší. Chvála CP, která to takto dělala (skutečně tam byla).

Dost bylo pomlouvání, nyní bych měl nějaké prvky vyzvednout. Atmosféra, kterou jsme si vytvořili v rámci frakce byla absolutně skvělá. Intenzita už jednou zde zmíněná opravdu stála za to. Nápady na některé linky byly hezké a vesměs originální. Pravidlový systém je jednoduchý (i když špatně popsaný) a po vysvětlení je schopný pochopit ho každý. Jednou z posledních věcí je potom, že organizace byla ochotna vyjít vstříc každé blbosti, kterou si hráči vymysleli a pracovat s ní. Poslední skvělou věcí je příslib. Pokud má loňská kritika byť jen z části pravdu, znamená to, že došlo k ohromnému skoku ve kvalitě a tento roustoucí trend znamená, že i příští ročníky budou skvělé. Těším se na všechny na podzim a držím palce organizaci. 

Abych byl spravedlivý vůči lidem, který se loňský běh nelíbil, rozhodně to nebylo nic světoborného, ale pokud hledáte průměrný larp, který sám sebe nebere příliš vážně, nebo si netroufnete naskočit do přespříliš rozjetého vlaku jiných Pražských dlouhodobých larpů, pak je toto právě pro vás.

0
FlameMartin Dvořák 21.04.2015

Po více než půl roce jsem se opět ponořil do Prahy jak ji neznáme. Bylo to zajímavé. Nestihl jsem se rozkoukat a hle! Průšvih stíhal průšvih a kdyby jich bylo o jediný víc, nestíháme vůbec. Bylo toho mnoho. Víc než mnoho, bylo to jako akční film. S tím jsem do toho šel, byla to víkendová akce, nemělo být moc času na KOPR. Nebylo. Zajímavá CP mě bavila (Jakej Doktor?). Rozhodnutí a chyby z minulého běhu měly přímý dopad na hru, která skončila v neděli. Za mě dobrý, mám pocit, že se ještě uvidíme. A pokud ne, orgové budou mít zaspamovaný mail... Všehny maily ;)

0
ElltarMichal Hlavatý 20.04.2015

Hra byla skvělá. Super připravená, několik linií, časový pres. Spousta věcí opravdu napadá až teď. Během běhu nebyl čas odporovat nebo vůbec něco příliš řešit.

Sice se ve hře stalo několik organizačních chyb (akce v Krči, nerovnoměrné rozložení příběhů v neděli). Ale i přes malinké nedostatky to byla akce, která nedovolila člověku usnout, jelo se a člověk byl tak napumpován, že se spánek i sám o sobě dostavil opravdu až v neděli po návratu domů.

Super akce a těším se na pokračování. ;-)

0
HoliMartin 20.04.2015

Skvělé, spokojenost! Připravené na maximum, neviděl jsem žádnou chybu organizace a užíval jsem si.

Odvíjelo se hodně linek různých příběhů a nebyl čas si stavět větší obrázek, to až po běhu. A tak to má pro mě být - vždycky když se koukám na filmy, tak mě štve, že postavy nevidí očividné věci. Ale to proto že běhají, bojují, domlouvají a strachují se! :)

Úžasné je i sledovat, jak se postavy dostávají do hlubších vztahů a psychologických vývojů. Osobní linky tomu pravděpodobně hodně pomohly a tak jsem se občas divil jak odlišné lidičky jsem potkal. A to je hodně dobře.

0
ErnedarJaroslav Fišer 20.04.2015

Nastoupíte do rozjetého vlaku, v půlce zjistíte, že je tak rychlý, že se vám začíná dělat blbě. Intenzivní, zajímavé, a více než dobré.