Válka o Prsten 2016

240 hráčů, mužů, žen, 240 obojetných

hodin , 1 dnů , 2016

Web: http://valkaoprsten.rolling.cz

Galerie fotek : http://makovicka.net/galerie.php?lang=cs&g=160510

Autor fotografií : Lukáš "Viper" Makovička a Tomáš "Flankey" Felcman

„Bezejmenný nepřítel opět povstal. Orodruina, jíž říkáme Hora osudu, opět dýmá. Moc Černé země roste a my jsme obleženi!“

Středozemí zní bubny války. Z Mordoru se valí hordy skřetů, před kterými pomalu ustupuje vyčerpaná gondorská armáda. Z Železného pasu pochodují ve vyrovnaných formacích úplně nové zrůdy doprovázené zdivočelými Vrchovany. Na severu Středozemě se na území trpaslíků a lidí vrhly Hordy Východu. Elfové jsou ve svých vlastních lesích napadáni temnotou.
Vyjde vůbec ještě někdy slunce?

Válka o Prsten je bitva měkčenými zbraněmi, která se odehrála 6.-8. května 2016 v okolí zříceniny hradu Ronovec. Zaměřuje se na střety celých armád a velkých formací v řadě bojů propojených dramatickým příběhem Středozemě. 

8.0

25 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
CrashJakub Philipp 28.05.2016

Bitva to byla prostě dobrá.
Sedlo mi složení bojů, prostředí, zázemí a spolubojovníci byli fajn :-) 
Líbil se mi příběh, ten je na bitvě vždycky dobrý. Taky bylo vždycky kde doplnit vodu :) 

Takhle by se to prostě mělo dělat :-) A že to mělo být více kulervoucí? Je mi jedno, jestli to dělal Rolling nebo kdokoli jiný. Válka o prsten je prostě skvělá, a já už se těším na další ročník. Opravdu si nevzpomíním na nic (po skoro měsíci) co by mi ten dojem kazilo.
A proto 10/10 :-)

0
ZevlaZevla Zevla 16.05.2016

Hrozně dlouho jsem nebyla na dřevárně, a tahle mě moc potěšila - bylo na ní přesně to, co mě na bitvách baví, (delší trochu tvrdší střety v různorodém terénu, kde si můžu zastřílet z luku, a pěkný funkční kostýmy) a nebylo tam nic, co mě nebaví (krátké střety, kde nic nestihnu, dlouhé čekání, zbytečné pochody, boje v pitomém terénu). Vylepšilo to pár obzvlášť pěkných míst a uvěřitelných kulis (hrad, který svým rozložením nepřekážel v bitkách, stany...). Mělo to i nějakou atmosféru a příběh, což bylo milý a potěšilo to, i když to na bitvách nutně nepotřebuju (naše strana měla skvělýho Gandalfa, kterej vždycky před střetem řekl, o co jde, a protistrana měla nazgúla s čepičkou po Husovi). Logistika fungovala skvěle (voda, dokonce jsme měli jídlo, což je podle mě nadstandard a nikde se neříkalo předem, že bude), tábořiště bylo fajn a v hospodě dobře vařili. A hráči byli v pohodě a za celou hru jsem nenarazila na jedinýho dementa a ani jsem o žádným neslyšela. To bylo prostě hrozně dobrý.
Zkrátka, byla to přesně taková bitva, na jakou jsem chtěla, a bylo tam neobvykle málo logistických a jiných kiksů, s kterýma člověk na bitvě tak nějak prostě počítá.

0
AlweronLukáš Kopecký 12.05.2016

Objektivně vzato to byla vlastně hrozně dobrá akce. Dobrá skladba bojů, rozdílné koncepty jednotlivých questů, naprosto pohodoví spoluhráči i protihráči, pauzy tak akorát s ohledem na náročnost a počasí, vody byl dostatek (alespoň jsem měl ten pocit), i nějaký to jídlo bylo (stěžovat si na malou rozmanitost můžeme vždycky, ale tak nejezdíme se do bitvy najíst, že...), i nějaký scénky, co podporovaly vnoření do příběhu byly.
Konkretizace akcí, tedy ne "Rohan to posledně projel", ale "Západní Úvaly padly", případně "Bráníme Helmův žleb" mi přijde hrozně dobrá.
Jasně, napadají mě ještě nějaký další typy questů, který by se daly využít, ale v zásadě jsem v tomhle ohledu dost spokojený.
Snad jenom místo jako takové mě moc neoslnilo. Jasně, asi celkem na pohodu a nabízelo rozdílný terény, ale že bych z něj byl kdovíjak odvařený, to ne, třeba louka mi přišla dost malá, ačkoliv soužití s ostatními bylo harmoničtější, než jsem čekal.

Subjektivně...Inu, čekal jsem něco víc kulervoucího. Celá akce pro mě postrádala nějaký ách efekt, který jsem tak nějak očekával, když to dělají kluci z Rollingu. Takže jakkoliv to byla kvalitně zorganizovaná akce, bylo to...standardní.

Nakonec jsem dal osmičku, protože akce byla prostě dobrá. Příště přijedu zase, díky organizátorům za kvalitně strávený čas :)

0
PeldricPetr Urban 10.05.2016

Dloooouho jsem na bitvě nebyl a tak moje hodnocení je ještě více neobjektivní, než obyčejně :)

Ale - líbilo se mi to. Dokonce jsem si to fakt užil.

Líbí se mi tématika Pána Prstenů a prostě prožívat ty velké bitvy z knih a filmů bylo cool.

Hrozně se mi tady líbil Gandalf, který to pro mně ještě více zvedal a svým hereckým uměním (v dřevárně) byl podle mého fakt hrozně dobrej a já mu to věřil a užíval si jeho "špatné zprávy".

Jak jsem to tady pročítal, je fakt, že nějaké "větší kulisy" by podle mého nebyly od věci (třeba i za lehce větší vlezné) - nebo, jak je psáno níže, prostě říct, "tenhle les je Lórien".

Ale i tak jsem v bitvě cítil příjemnou atmosféru těch bitev z knih a filmů.

Možná, co by se mi líbilo, by bylo větší množství "pojmenovaných" postav - dát Rohanu Eowyn, Theodena, temné straně Nazghůly a tak (nebo je jen víc dostat do vlastního průbehu hry)... Pro mně by to dalo bitvě ještě větší "atmosferický" náboj, ale chápu, že to organizátoři asi nechtěli, byl to střet armád a ne drsno hrdinů. Možná příště?

Sečteno a podtrženo - příjěmně jsem si to užil, i zázemí a hygienické možnosti mě příjemně potěšily. Pokud mě nerozsekají na bitvě o Fort, příští rok bych jel velmi rád zas. Krásně to čistí hlavu.

Díky!

8/10

0
SkewJaromír Grulich 10.05.2016

Protože to můj kamarád Zharf pěkně shrnul a ve všech bodech s ním plně souhlasím, budu ho s jeho dovolením citovat:

Super akce, skvěle jsem si zabojoval a děti jsou přímo nadšené. Za táty z Železného pasu myslím 9.5b z 10b. Střety svižné, oživení tak akorát, změna prostředí bez dlouhých pochodů super. Zásobování vodou dostatečné. Slova uznání protivníkům, výsledky střetů byly jednoznačné (až nechutně :o). Velký dík spolubojovníkům, kteří i přes porážky bojovali až do posledního dechu a nikdo ze skřetů neodcházel z bitvy. Takovou morálku jsem u černé strany nezažil už hooodně dlouho.
Jediné mínus pro mě na této akci a zároveň prosba na orgy. Pokud budete akci plánovat jako přijatelnou pro děti = děti nejsou problém. Dejte nám alespoň info o tom, jak to bude na táboře se psy. Info typu: děti si klidně vemte, ale psi mohou po táboře pobihat na volno (nijak jsme jejich majitele neomezili) bych rád věděl dopředu alespoň pro zvážení. Přece jen, když je pes veliký děcku po prsa a dvakrát těžší, já osobně z toho mám lufty. Dík moc

0
GillDaniel Galuszka 09.05.2016

Nehodnotím, nedokončil jsem bitvu. Podělím se pouze o svůj názor.

Téma Pána Prstenů v Česku je dvousečné. Na jednu stranu je přirozeně dobře, že vznikají akce, které se snaží vyhovět kostýmové kapacitě hráčů. Na druhou stranu PP třeba mě osobně už moc nebaví. Gandalfa už jsem viděl asi v 15 variacích, Hobity bych nespočítal ani na rukou pěti lidí, apod. Téma ale odsuzovat nebudu. PP nenadchne, ale ani neurazí a ke klasickým dřevárnám tak nějak neodmyslitelně patří.

Co mi bylo líto: Když nemám odpovídající lokalitu, asi bych se vyhnul řešení "představte si, že tady stojí Morie". Když jsme na velké travnaté louce u lesa (a ještě k tomu svítí slunce), proč lokaci nepředstavit třeba jako nějaké Rohanské pláně, popřípadě v rámci blízkosti nějaký severní cíp Lórienu? Asi by to bylo lepší no.

Zadruhý, ocenil bych nějaký kus salámu ve svačinách. Svačiny jsou pořád strašně super věc, na mnoha akcích chybí a tak je fajn, že tady nechyběli. Ale stejně, jako existují lidi, kteří nejí maso, tak se najdou i tací, kteří nejí zeleninu (třeba já), pročež mě jedno ukořistěné jabko úplně nenadchlo, no.

Zatřetí, asi by mi ani nevadilo, kdyby se ve hře objevila nějaká malá pevnůstka z palet, pro nějaké malé střety mezi dvěma jednotlivými frakcemi. Hrad byl jako kulisa docela pěkný, ale jelikož se nijak přelomově nedobýval, tak mi přišel nevyužitý (a stejně by to asi bylo nebezpečný). Veškerý vizuál akce alespoň z mýho pohledu vytvářeli hráči.

Co bylo cool: Vody bylo podle mě po celou dobu dost. Strašně super byly trychtýře se sítem uvnitř. Tábor byl rovněž mega. Lepší stanové městečko jsem ještě nezažil. Co se týká zázemí, tak na jedničku. Levná krčma, v pohodě záchody, dobrý výběr lokality skrze blízkého potoku.

Resgitračka za 350,- je asi úplně nejlepší finanční střet, který mohou bitvy nabídnout.

Arénka byla boží, i zábavná (pro mě vrchol celé akce).

Přesuny svou délkou nenaštvaly (jediný podraz skrýval kopec, ale jako dalo se to přežít, no).

To sum up: Klasický dřevárna, která nenadchla, ale ani neurazila. Příjemní lidi, super tábor, fajn bitva. Za ty prachy jakože dobrej výlet. Rolling opět nabídl jistotu, kdy se člověk nemusí strachovat, že to bude nějakej průser.

Kdybych měl naklikat nějaký číslo, tak by to byla asi sedmička (rozuměj lepší průměr). Příště bych přijel znova.

 

0
ŠtěpánŠtěpán Liška 09.05.2016

Půlku hodnocení bitvy dělají hráči a počasí a to bylo oboje fakt v pohodě, Moc hezké zázemí. Přiměřeně bití, chození i příběhu. Jo a je to na moc hezkém místě. A trošku kritiky na závěr - vůbec bych se nebál dodávat vodu častěji - dlouhé střety na louce byly prostě docela vyčerpávající.

0
ByzardoJan Novotný 08.05.2016

Hezká ""pražská" jednodenka" s trošickou víc násílí a v hezčím terénu...

Události

Larpy autorů