Večeře

4 hráčů, 3 mužů, 1 žen, 0 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2012

Rodinu si člověk nevybírá a často s ní není lehké vyjít. Přesto právě rodiče jsou často ti, kterým na nás nejvíce záleží. A možná právě proto dokáže být jedna obyčejná večeře s rodiči nekonečně dlouhá a horší než týden o hladu. Tentokrát bude potřeba otevřít rány, které se dlouho zakrývaly a hojily. Podaří se vám nepřijít o rodinu? O lásku? O vlastní tvář?

Hra Večeře se odehrává v situaci, kdy syn přivede domů představit svého přítele rodičům, kteří stále nejsou smířeni s jeho sexuální orientací. LARP se zabývá tématy homosexuality, rodiny či konfliktu tradičních (křesťanských) a moderních hodnot.

Tato hra pracuje s trochu volnějším pojetím rolí, které jsou dotvářeny přede hrou pro maximální zaměření na centrální problém hry. Pojímáme ji jako sociální experiment zaměřený na prožití a promyšlení složité situace spojené s našim vnímáním základních hodnot v životě. Součástí hry je plnohodnotná tříchodová večeře.

7.5

17 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ZorinPetr Bača 02.01.2017

Hra rozhodně má potenciál, bohužel neměl jsem příliš průbojného otce. Hra nabízí přesně to, co píše popisek.

0
NellmegilJan Chvátal 04.11.2013

Stejně jako Harald jsem na Večeři, šel s lehkou obavou co příjde. Přiznávám, že se mi homosexuální role nehrají snadno. Ve výsledku...bylo to jedno. Vše prostě klapalo. Pravda hrál jsem vcelku v silném složení (Harald, Estanor, já a Morwenka), ale i tak mi to připadalo, že tenhle larp prostě šlape. A rozhodně není špatné si ho zkusit.

0
HaraldPetr Kamínek 11.08.2013

Na tenhle LARP jsem šel trochu s obavami jak tohle téma autoři zpracovali. A musím říct, že mé obavy byly zbytečné. Téma je pojaté velmi decentně. Asi nejlepší "vztahový" komorák, který jsem kdy odehrál. (A neplakalo se. :-) ) Určitě záleží na tom jací hráči se sejdou. V našem případě to bylo hodně psycho.

Takže: pokud má někdo obavy se přihlásit, že by byl nucen "hrát buznu" nebo dokonce "dělat homosexuální věci", tak se bát nemusí. Téma je podáno velmi důstojně. Doporučuji.

0
MontyMartin Bezdíček 09.06.2013

Zajímavé dotváření postav, které mě bavilo, protože mám dost velkou fantazii a invenci, ale věřím, že může nějaké lidi trochu odradit, i když já to považuji za dobrý koncept.
Samotná hra je hodně na samotných hráčích a nám se podařilo z toho udělat hodně dobré drama, které na konci ale poněkud až moc změklo na můj vkus, ale nevadí, i tak se dají najít silné okamžiky, i když bohužel ne pro mě.
Celé je to trochu experiment, který mi bohužel úplně nesedl a není to chyba hry nebo autorů, ale jde hodně o subjektivní pocit, že dávám 7/10 a ne víc.

0
DennyMarek Stokláska 21.02.2013

Tenhle LARP sem si užil a jedno zahrání rozhodně nestačí. Každé hraní musí být uplně jiné, záleží pouze na hráčích.

0
HellordRoman Sládek 19.02.2013

Velmi prožitkový larp. Názory sice měnit nemusím po jeho prožití, ale určitě si ho chci zahrát znova s extremním nastavením charakteru. Vřele všem doporučuji

0
CiriTereza Staňková 18.12.2012

Velmi netradiční larp. Donutí vás přehodnocovat, hájit názor, s kterým se lze jen těžko ztotožnit. Doporučuji si dvakrát rozmyslet, jestli je to larp pro vás. Ale pokud je, pak to bude velmi zajímavý zážitek.