Vesnice

9 hráčů, 4 mužů, 5 žen, 0 obojetných

5 hodin , 0 dnů , 2017

Autor fotografií : Radek Itury

Larp se odehrává ve fiktivním světe v době před nástupem civilizace. Lid vesnice žije uprostřed nebezpečného území a jeho jediná naděje spočívá ve vzájemné důvěře a pomoci. Společenství je prvořadé, každý jedinec nepostradatelný. Cestou k jednotě jsou rituály, tance a zvyky.

Vesnice je hra o jedincích a pospolitosti, tradicích a změně, jednotě a individualitě. Vtáhne vás do vztahů rodičů a dětí, sourozenců i blízkých přátel. Půjde v ní především o vaše prožívání a jeho dramatické ztvárnění, hra nejde prohrát nebo vyhrát.

Skupina a prostor, slova a gesta, mimika a pohyb, to všechno je součástí podstaty světa Vesnice a s tím vším se budete před hrou i v průběhu hry učit pracovat. Co se ale stane, když něco z toho zmizí?
Ve hře můžete být vedeni mimo svou komfortní zónu. Součástí jsou vzájemné doteky, tanec, malování na tělo, užívání masek.

8.8

24 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
RadkaRadka Minarechová 22.07.2019

Anu, GameCon 2019

Hoci to nebola moja uplne prva volba, vobec nelutujem, ze som sla. Larp je naozaj skvelo vystavany a prinuti cloveka zamysliet sa nad svojimi volbami a dovodmi, preco to vlastne robi. Zazitok mi este zintenzivnili moji spoluhraci, hlavne moja larpova mama, kvoli ktorej som zacala pochybovat o niektorych svojich rozhodnutiach a mala som problem si za nimi stat. 

0
ChoseJosef Procházka 09.11.2017

Tau, Festival elitních larpů Brno 2017

Bylo to naprosto skvělé. I když je larp opakovatelný, nebudu moc spoilovat, jelikož pro mě osobně pramenila síla zážitku z neznámého. V podstatě to bylo o tom, jestli se postava podřídí, nebo vzepře... Příběh Vesnice silně gradoval a při reflexi po hře, kdy mi kartičky pocitů pomohly pojmenovat, jaké to pro mě bylo. Moje cesta byla radostná, vzrušující a náhle šokujicí a děsivá a zoufalá. Na konci ale přišlo něco, co se dá označit jako katarze. Očištění, jaké jsem ještě nezažil.

Samotná hra pro mě byla o prožívání spíše než o hraní. Právě díky tomu mě hra naprosto uchvátila a moc rád bych si ji zahrál znovu. Jednoznačně 10/10.

0
AyaDaniela 27.07.2017

GameCon 2017, Tia

Původně jsem měla jít hrát úplně jinou hru, ale nějakou náhodou, nebo možná osud mě přemluvil, ať se přihlásím na VESNICI a jsem za to strašně ráda!!! Pochopila jsem spoustu věcí, nejen o hlavním motivu hry, ale i o sobě, a i to, co je pro mě důležité.

Navíc jsme se sešli fakt skvělá parta vesničanů, a tak byl můj zážitek o to víc umocněn! Ikdyž sem byla ze své postavy zpočátku v rozpacích, ostatní mi pomohli a bylo to bezva. Předěly a přechody mezi jednotlivými částmi mi nadmíru vyhovovaly, jelikož hra defacto nikdy nebyla přerušena :-) Díky!!

0
CemiLenka Zavadilová 10.07.2017

Tahle hra je prostě pecka!

Má nápad, má myšlenku, je vidět, že autorky moc dobře věděly, co chtějí říct a povedlo se jim to výborně zpracovat. Hra má plnohodnotné role, plnohodnotné vztahy, zápletku, nutí řešit věci a rozhodovat se. Je vážná, ale zároveň dává prostor si hrát a bavit se. Má super atmosféru - kostýmy, hudbu, rituály, jídlo, barvy na obličej! Ale zároveň nic ve hře není jen tak, aby to tam bylo, všechno má důležitý význam pro hru a podporuje to hlavní myšlenku. Když bych řekla "tahle hra je o komunikaci" nebo "je to hra, ve které se nemluví", tak ani z desetiny nepopíšu o čem všem ta hra je, takže si to prostě běžte zahrát bez nějakých představ, o čem to má být, určitě si v tom najdete to svoje téma, které vás osloví.

Hra mě úplně hrozně moc bavila hrát a zároveň ve mně nechala nějaké zajímavé pocity a zážitky, které ještě trochu zpracovávám, a to je přesně to, co od larpu chci! Po dlouhé době zase komorní hra, která mi to všechno dala! =) 10/10

0
ŠedýMartin Honek 07.07.2017

Strašně se mi líbil dějový oblouk, který hra vypráví - přechod od jedné formy komunikace k jiné. Her, které staví na slovech a větách je většina. Hry, které staví na dotecích, pohledech, tanci... takové se už poslední roky taky objevují. Ale zahrát si něco, co by v průběhu dovolilo využít celé komunikační spektrum, které lidské tělo nabízí... to se mi až do tohoto týdne nepodařilo.

Lid Vesnice (jak by bylo fajn, aby se hra nakonec jmenovala) je sice podle jejích autorek ještě stále work-in-progress, ale nevěřte jim to. Je to dospělá, poutavá a zatraceně dobře promyšlená hra.