Vojenská čest

0 hráčů, 0 mužů, 0 žen, 0 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2011

Autoři: Maoren Jakub Šváb

Skupiny: —

Larp Vojenská čest z prostředí vojenského soudu americké armády je určen pro sedm nebo devět hráčů v roli porotců, dva hráče v roli žalobce a obhájce, jednoho hráče v roli soudce a jednoho hráče v roli obžalovaného. Pokud nemáte tušení, jak takový vojenský soud probíhá, nemusíte se ničeho obávat; vše bude vysvětleno před hrou. Tam také dojde k rozdělení rolí. Všechny postavy budou mít v rámci své role možnost ovlivnit průběh soudu a jeho výsledek. Do hry ale zcela jistě budou vtaženy vaše vlastní etické názory a stejně tak budete moci přemýšlet nad složitými otázkami, které se objevují nejen v dobách válečného konfliktu: jestli je důležitější uvážení vlastního rozumu nebo rozkaz velitele, jestli je možné obětovat jednotlivce v zájmu většiny, jestli je možné nebo nutné podobné situace zobecňovat, v jaké pozici se ocitají nejen obžalovaní, ale i soudce, porotci nebo v posledku veřejnost sledující případ. Naštěstí si vše budete moci osahat v bezpečném prostředí hry. Není dopředu rozhodnuto, co je správné a co špatné: vy sami rozhodnete v tomto konkrétním případě. Navíc si vyzkoušíte argumentaci nebo řeč před lidmi.

5.9

22 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
SáraVanda Staňková 29.03.2013

Pokud budete hrát v porotě, je to opravdu hodně o "koukání, jak hrají ostatní". To mi trošku vadilo. Ale jak už psal Kop, odpočinek na natřískaném larpvíkendu ideální. Za mě velmi oceňuji chlapy v uniformě (za to přidávám bod navíc).

0
MuDaniel Hrnčíř 25.03.2013

Moje hodnocení: 7
Hra to není zase taková pecka, ale dává hráčům možnost solidní konfrontace a to se mi zatraceně líbí. A navíc jsem měl pekelný štěstí na spoluhráče, proto vyšší hodnocení než průměr.

0
ZedZdeněk Ručka 21.02.2013

Pokud máte rádi jasně daný herní cíl a vyberete si obhájce nebo žalobce, je to fajn, i když je co zlepšovat (hrál jsem jeden z prvních běhů) Se svojí povahou bych se však v roli svědka nebo porotce asi trochu nudil.

0
KopJakub Hampl 12.01.2013

LARP bych doporučil uvádět na akcích, které jsou naplněné larpy a jdete z role do role a už nevíte kde vám hlava stojí: ve Cti se velkou část doby díváte jak někdo jiný hraje, což je docela zábavné a hlavně si i docela odpočinenete.

0
EvdricMichal Opletal 02.01.2013

Mám rád příběhy a filmy ze soudního prostředí. Stejně tak mám rád film „Krvavá volba“ a tak Vojenská čest byla pro mne jasná volba. Stejně tak i role obžalovaného.  Ze své pozice jsem si hru nesmírně užil. Před hrou jsem byl varován, že tato postava je asi nejméně aktivní postavou ve hře, s čímž mohu jen nesouhlasit.  Přímo jsem hrál jen 10 minut během křížového výslechu avšak ve spolupráci svým obhájcem a jeho asistentem jsem si zahrál skvěle po celou dobu při vymýšlení strategie, jak se z této šlamastyky vysekat. Asi největší klad této hry vidím v připravených materiálech, které byly vyvážené a hovořili jak pro obhajobu, tak pro obžalobu a bylo jen na nich, jak tyto materiály uchopí a použijí. Stejně tak oceňuji, jakým způsobem byly distribuovány informace o průběhu incidentu mezi zainteresované postavy.

0
PeldricPetr Urban 22.12.2012

Pro mne spíše simulace soudního procesu - hru jsem hrál r. 2012 na Larpvíkendu, coby jeden z porotců. Bylo jistě hezké dívat se na výkony obhajoby a obžaloby, ale nějak jsem neměl větší důvod se jakkoliv starat o to, jak soud dopadne. Nehledě na to, že jako porota jsme vlastně hráli jen o přestávkách (myslím, že to bylo něco jako 10-20-30 minut) a zbytek herní doby jsme se koukali na soudní proces. Na závěr jsme vynesli rozsudek, podle určitého dojmu mezi porotci a předali jej soudci - aby ho ten naprosto zvrátil a udělal si ho podle svého. Chápu, že šlo nejspíše o pokud možno věrnou simulaci amerického soudu, ale většinu času jsem neměl co hrát a během soudního líčení vlastně ani nemohl...

0
VendettaVendi Vendelín 17.12.2012

Larp má potenciál. Je hezky stavěný a je vidět, že ho dělal člověk, co tomu rozumí. Chybělo mi trochu propracování postav (možná to herci mohli také lépe ztvárnit, kdoví) a hlavně nějaké další rekvizity v podobě dokumentů, které by porota mohla mít k dispozici. Jako porota jsme se nenudili. Možná by chtělo ještě zkusit ze Cti vymáčknout víc. Hru jsem hrála v 2012 (někdy kolem léta).

0
Marek Martin 17.12.2012

Souhlasím s PatriK

0
PatrikPatrik Krupička 16.12.2012

Jediné negativum vidím v tom, že když nejste porotce, tak 50% času nehrajete.