Vražda v sídle Lancasterů

7 hráčů, 4 mužů, 2 žen, 1 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2011

Web: http://lancaster.gampleman.eu

Autoři: Zak Ondřej Staněk, Kop Jakub Hampl

Skupiny: —

Ocitáme se na skotském venkově ve druhé polovině 20. století. Za podivných okolností zemřel ve svém sídle starý lord Lancaster. Na životě tohoto muže bylo mnoho tajemného a neobvyklého. Kdo dokáže rozluštit tajemství dávných věků skryté ve zdech jeho domu, knihovny a laboratoře? Pokud se o to pokusíte, rozhodně si nemyslete, že to bude snadné a bezpečné. Vražda v sídle Lancasterů je detektivně-hororová hra v Lovecraftovském duchu s množstvím tajemství a intrik. Odkrývání informací, které neměly nikdy spatřit světlo světa v kombinaci s vypjatými emocemi až do úplného konce graduje ve smrtícím kolotoči. Povede se v tomto závodě s časem rozluštit záhadu dřív něž bude pozdě?

6.0

48 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
MorgainKateřina Holendová 08.02.2016

Hru jsem hrála před několika lety, hodnocení s takovým odstupem je trochu obtížné.

Pamatuji si, že pro mě hra byla pocitově nekonzistnétní tématem - příliš mnoho duchovna, takže ve hře skoro nebyl prostor pro kontrast mezi všedním a duchovním. Hra byla stavěna mírně detektivně, nicméně celkově docela zábavná.

Hodnotím 6/10.

0
DanielLeoš Kyša 19.12.2013

Hrál jsem to v prosinci v rámci Hraj Larp a byla to v našem podání spíš hororová komedie než detektivní horor. Každopádně je to povedená záležitost. Dobře hratelná, zábavná, lehce mrazivá, lehce humorná, prostě paráda. Jsem rád, že jsem tuhle hru hrál. Díky za ni. 

0
BalúBalú 19.12.2013

Na Vraždě bylo pro mě nejzajímavější to, že je gamistická :) Vzhledem k tomu, že jsem ke komorákům přišla až před rokem a zatím hrála vlastně samé introspektivní hry, byla tohle příjemná změna. Navíc Lovecraft! Naprosto mě nadchly postavy - nejdřív jsem si říkala, jaké mám štěstí, že jsem si skvěle vybrala, ale na konci hry se ukázalo, že propracované a zajímavé jsou úplně všechny (nutno ale říct, že chlapi mají mnohem větší výběr...)

Nějak se ale přihodilo, že tam pro mě bylo docela hodně proluk, kdy jsem měla pocit, že se plácám na místě a nevím, co dál. Trvalo docela dlouho, než se hra rozjela, pak nabrala spád, a pak jsme se zase ocitli v patové situaci, ze které nešlo ven. Až na tu úvodní proluku jsme si za to ale trochu mohli sami (plány holt nevyšly, jak měly), takže těžko soudit hru.

0
WolfusLaco Rešovský 22.07.2013

Vynikajuci LARP, ktory mozem vsetkym odporucit. Autori si dali naozaj zalezat na priprave postav a ked na konci do seba vsetko zapadne... no, nechcem spoilovat, treba to zazit. Spoluhracov som mal dobrych (hral som na GameCone 2013), co celkovy dojem len umocnilo.

0
PatrikPatrik Krupička 03.06.2013

Hrál jsem v Pardubicích leden 2012 v úžasných interiérech. Hra byla rozhodně zajímavá, bohužel mě nijak zvlášť nevtáhla. Navíc mi přišlo, že stejně všechny postavy mají stejný cíl, takže mé počáteční kradmé zjišťování informací bylo dosti zbytečné.
Policie mi přišla odstrčená stranou.
Okultno bylo zajímavé a pěkné byly i rekvizity, ačkoliv jejich pročítání pro mě trochu zabíjelo larp (jakože se prostě četlo a nehrálo).

0
HankaHana Maturová 01.05.2013

Tak tuto hru jsem si opravdu náramně užila. Strašně se mi líbily proměny jednotlivých postav a obecně jsem se do role 100% vžila. V kombinaci s báječnými rekvizitami, historickým sklepením a senzačními hráči to bylo na jedničku. Jediné, co bych snad vytkla, je trošku moc překombinovaná historie příběhu, ale to je opravdu jen drobnost, která konkrétně mé postavě nijak nevadila,

0
DrirrFilip Appl 23.04.2013

Spojení okultna a detektivky je vždycky trochu ošemetné. Protože pro detektiva, který se snaží hledat stopy, rozplétat zápletky a odhalovat skryté, je nadpřirozený motiv trochu problémem. Detektiv se totiž najednou stává pozorovatelem, který je jen vláčen dějem. To se mi tak trochu stalo. Nevím nakolik byla hra od prvních běhů odladěná, ale v tom mém jsem neměl pocit, že mohu dění nějak výrazněji ovlivnit, což by mi nevadilo, kdybych to čekal. Navíc závěr vyšel tak nějak prapodivně a obecně musím říct, že tato hra je dost náchylná k tomu, aby buď skvěle vyšla nebo spíš moc nevyšla. Navíc se nám ve hře tvořila hluchá místa, kdy půlka lidí pročítala knihy (tento mechanismus se mi na krátký prostor moc nepozdává) a druhá půlka moc nevěděla co. Hlavně já jako detektiv jsem cítil, že bych to měl nějak nakopnout, ale zoufale jsem nevěděl jak (co řešit, jak vést vyšetřování?) Tím ale nechci říct, že by šlo o nějak špatný kousek. Oceňuji velmi pečlivě propracované pozadí hry včetně rekvizit (ten deník! wow!) a zajímavé postavy. S dobrou atmosférou (kterou měli třeba v Pardubicích) a dobrou konstelací to může vyjít peckovně. 5/10

0
PEEPAPetr Holenda 16.04.2013

Na můj vkus až příliš gamistická hra, v našem běhu navíc dle mého názoru trochu necitlivě přizabitá jedním z vyšetřovatelů, na kterou doplatila část hráčů. Další věc, která mi zážitek trochu zkazila, bylo až přehršel informací, které pro hru samotnou dle mého nebyly zas až tak důležité v kontrastu s tím, že dle mého jedna zásadní informace byla zprostředkována poněkud vágně a nějak jsem v tom směru očekával více. Často jsem byl nucen nahlížet do materiálů a u některých věcí jsem si nebyl vůbec jist, jak by měly herně fungovat. Postavy jsou poměrně zajímavé a mechanika využitá ve hře je dobrá a může přinést zajímavou gradaci, ale dle mého u některých postav by šla vyšperkovat i lépe a zajímavěji, více odpovídajícím způsobem k dotyčným charakterům. Co jsem z poherní reflexe měl dojem, někteří to měli podobně, ale jiní si zase hru dosti užili. Těžko říci, co na této hře bylo vyloženě špatně, ale spíše si myslím, že to bylo větší množství drobností a souhra okolností, která ze zajímavého tématu udělalo průměrnou hru. S odřenýma ušima za 5.

0
AxiePetra Pečinková 26.02.2013

Mě osobně hra příliš nesedla a to přes velmi dobré obsazení spoluhráči. Většinu času jsem marně pátrala po stopách, které jsem neuměla rozklíčovat a dokázat využít, postava samotná neměla příliš jak rozehrávat a ani bohaté rekvizity a kostýmové doplňky mě nedokázaly udržet v roli. Mé vnímání však moha ovlivnit i ukrutná zima v místnostech kde se hrálo a příliš rozjařené psychické rozpoložení pro převážně vážnou detektivní hru.

0
KamilKamil Buchtík 10.01.2013

Z mého pohledu nesourodý kříženec mezi vyhravačskou a dramatickou hrou. Naštěstí jsem si náhodou vybral tu jedinou čistě dramatickou postavu. Hrál jsem ovšem úplně jinou hru než všichni ostatní hráči. Výborné rekvizity, dobré mechaniky a zajímavé prostředí, avšak nepodařený design a v našem běhu naprosto dementní konec.