Výjimeční vyšetřovatelé 2: Vražda Vladimíra Vladimiroviče

6 hráčů, 3 mužů, 0 žen, 3 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2016

Co by se stalo, kdyby se na jednom místě sešli ti největší detektivové všech dob? Dokázali by spolupracovat, nebo by se jejich obří ega střetla v nelítostném souboji? To vše ukáže jeden z nejtěžších případů jejich kariéry. Případ, který může otřást celým alternativním světem.

Larp Výjimeční vyšetřovatelé 2: Vražda Vladimíra Vladimiroviče je hrou nořící se do nitra lidského zla a nenávisti. Detektivní případ slavných hrdinů se točí kolem vraždy důležitého politika. Autoři na něm ukazují bezvýchodnost všeho a sofistikovaně kritizují problémy západní, východní a jižní společnosti. Larp je argumentačně-vyslýchací a je určen nejen pro chytré, ale i pro hloupé hráče. Jejich náplní bude hledat pravdu, což bude připomínat pověstnou jehlu v kupce sena. Kterým z nich se to podaří? A kterým ne?
Hru lze brát zcela vážně, ale autoři to nedoporučují.

Stopáž: 130 minut
Doporučený žánr: Psychothriller/komedie

7.4

17 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
BaldaJakub Balhar 20.08.2017

Hráno v rámci festivalu TriCon.

Hra byla příjemná detektivka s dostatkem materiálu pro zabavení a bádání po většinu hry. Po celou hru jsem měl co řešit a s čím si hrát, nicméně je pravda, že nutnou podmínkou pro to bylo, aby detektivové svá tajemství pouštěla do hry postupně a aby díky tomu vzniklo trochu ovzduší nedůvěry. 

Největší devizou hry nicméně byli samotné postavy slavných detektivů a všechny jejich drobné zvláštnůstky. Colombo s jeho ještě jednu otázečku a paní kolombová vždycky říká. Inspektor Clouseau s jeho převleky a náhodnými stupiditami, které ho vždy zachrání. Detektiv, který si vždy nasazuje brýle, když řekne něco podstatného. Prostě boží sestava, když všichni hráči mají chuť a ochotu je ztvárňovat. 

Zvláštnůstky se pak v nějaké míře projevili i v zvláštních schopnostech jednotlivých detektivů, které byli pěkné. 

Celkově to byl příjemný čas strávený lépe než v kině. 7/10

0
sirienPetr Mazák 06.12.2016

[Gamecon 16 | Vlasta P. & spol.] / 8*; hráno bez přítomnosti těhotných žen (myslím)

Tahle hra se mi těžko hodnotí; její objektivní kvality jsou naprosto zjevné, bohužel subjektivně mi hru dost pokazila skupina hráčů, která se na ní sešla - je myslím bezpečné napsat, že sme si navzájem přinejmenším hrozně nesedli.

Jak napsal "Šedý" - ta hra je křehká a bohužel silně spoléhá na to, že bude mít proaktivní, komunikativní hráče, kteří zapadnou do stylizace rolí, které dostanou (...si vyberou) a kteří budou naladěni na alespoň trochu podobnou vlnu. A to se u nás naprosto nestalo. Někteří hráči byli napříč hrou dost tiší, další naprosto mimo žánr svého detektiva - já hrál Colomba, což je (IMO) postava silně charakterizovaná skrze dialogy a bohužel mi zde dost chyběl protipartner. Zkoušel sem to táhnout sám na sebe, ale přiznávám, že mi ve zhruba půlce hry už dost došla mana a dál sem to nezvládal, takže jsem pak už vyčerpaně "odpadl do pasivity" taky.

Na druhou stranu stylizace postav skrze jejich mechaniky (individuální schopnosti) je výborná a příběh je postavený tak, že potenciál na různé vtipné přestřelky a vzájemné pošťuchování jen odkapává - takže jediné, čeho nakonec lituju, je to, že hra není opakovatelná, takže pokud autoři nenapíší i VV3, tak si ten potenciál co v té hře je nevychutnám. Pokud máte postavy legendárních detektivů aspoň trochu rádi, hru vám můžu rozhodně jedině doporučit.

 

PS - pokud vám uvaděči dají na výběr mezi krátkým a dlouhým intro videem, klidně si vemte to dlouhé - zas tak dlouhé není a sestříhané je dobře, takže nudit se rozhodně nebudete.

PPS - na konci se prý kdysi hlasovalo o to, kdo příběh rozhalil nejlíp a nejpřesnějc, což byl gamistický prvek, na který sem se moc těšil a nakonec sem o něj byl ochuzen - dejte ho tam zpátky!

Dávám 8* právě kvůli té křehkosti hry vůči hráčům, co se sejdou (individuálně i jako skupina), ale abych byl fér, tak trochu pochybuju, že by to v daném žánru a komediálním stylu vůbec šlo napsat nějak robustnějc.

0
ŠedýMartin Honek 20.10.2016

Ta hra je křehká. Má spoustu míst, kde se může pokazit, takže se dřív nebo později něco někde prostě rozbije. Ale pozor! U frašky jako tahle to nemusí být nutně na škodu - naopak! Podezírám autory, že vybrané nelogičnosti do hry dokonce zanesli úmyslně. Z jakékoli chyby, zdánlivého nebo reálného nesmyslu v textu, špatně zapamatované postavy, neznalosti filmových předloh nebo čehokoli dalšího lze totiž vytřískat dodatečný komický potenciál. Pro nápadité hráče, kteří se toho nebojí, pak hra určitě bude zábavným intelektuálním cvičením.

0
Jindři:)Jindřiška Nejedlíková 05.08.2016

Tento larp by byl zřejmě o moc lepší, kdyby se nesešlo tolik zvláštních a nic nedělajících spoluhráčů :(. Vymyšlený je dobře, včetně vstupního seznamovacího videa, skvěle zahraní svědkové... Takže kdybych hodnotila přímo naši hru na Gameconu 2016, dám tak 5. Ve skutečnosti se schopnými spoluhráči se to může vyšplhat klidně na 9.

0
DrakeMichal Mikuš 16.06.2016

19.4.2016 - Hraj Larp akce.

Hra ma bavila. S odstupom času hodnotím, že som si asi vzal jednu z tých nudnejších postáv :-) ale i tak to bolo dobré. Páčil sa mi, ako bola hra koncipovaná vrátane zaujimáveho intra a ešte zaujimávejšieho záveru. Pár drobností to asi bude chcieť ešte dotiahnuť, ale hra má určite veľký potenciál. Patrí určite k lepším larpom, ktoré som hral. S odstupom času hodnotím 7/10

0
DikéKateřina Eva Andrysová 07.03.2016

Hráno na Komorním Lipníku 4.-6. 3. 2016

Jo, tak tohle bylo vážně fajn. Skvěle vybraní detektivové, záhadná vražda, a taky vynikající spoluhráči, bez kterých by to samozřejmě nešlo. Je fajn, že se dělají i komediální larpy, protože-co si budeme nalhávat-je jich málo. A tenhle určitě stojí za to!