Vzpoura na vzducholodi Bounty

13 hráčů, 1 mužů, 1 žen, 11 obojetných

4 hodin , dnů , 2013

Autoři: Spell Jan Andrejch

Skupiny: —

Zdokonalení parního stroje byl začátek slavné éry. Není nic, co by parní technologie nedokázala – před pár lety umožnila vlakům cestovat rychlostí neskutečných čtyřiceti kilometrů v hodině a lodím plout nezávisle na větru či svalech veslařů, nedávno vzlétly první vzducholodě, které umožnily pravidelné cesty na Nový kontinent. Zbývá dobýt již jen Vesmír! Ale zůstaňme zatím u Nového kontinentu.

Každým dnem odlétají ze všech Evropských přístavů vzducholodě podílející se na kolonizaci Nového světa, dovážejí nové osadníky, důležitý materiál a zbraně pro vojska probíjející se hordami špinavých rudochů. Jednou z těchto lodí je parovzducholoď Královské vzduchoplavecké společnosti Bounty – slavné plavidlo, které již velký oceán mnohokrát překonalo a společně se svým kapitánem svedlo mnoho bitev se vzdušnými piráty. Nová výprava vyráží za pár dní, račte na palubu, dámy a pánové …

 

Vzpoura na vzducholodi Bounty je humoristická komorní hra ve steampunkovém prostředí, jež vám umožní vžít se do rolí vznešených kolonistů, ne tak moc vznešených kolonistů a dokonce i úplně zkažených kolonistů, členů posádky a dalších existencí na palubě zmíněného plavidla a ovlivnit osud lodi, svůj a třeba i celého světa! Nejspíš ale jen svůj a možná lodi… zase TAK důležití nejste, jasné?

7.5

11 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
CatieKateřina Kopecká 18.06.2015

Za brambory! Tohle mě TAK MOC bavilo! Můj asi první gamisticky laděný larp a já ho vlastně spoluvyhrála! Dostala jsem přesně to co jsem očekávala, skvělou zábavu, kde nic nebylo nemožné. Jasně, dost možná to bylo taky tím, že jsme se sešly v neskutečně výborné sestavě a naše pojetí bylo místy až "telenovelovské", což ovšem ničemu neubralo. Za mě fakt super. Na 10/10 to není, porovnám-li s tím, čemu jsem desítky doteď dávala, ale nic menšího než 9/10 si tahle "Ale samozřejmě, že plavba bude naprosto klidná!" hra nezaslouží. Už jenom za to, že nám dovolila vytvářet si ve hře obří flejmy typu "oliheň" a "semínka". A taky za ten super chodící jukebox :D

0
BaldaJakub Balhar 18.06.2015

Výborná jednoduchá zábava, u které se zasmějete až se budete za břicha popadat. Přiměřeně šílené postavy, zajímavé prostředí a výsledkem byla nekonečná taškařice. 

0
SindorJan Lička 02.10.2014

U téhle hry mi ani moc nevadilo papundeklové kormidlo, prostředí skautské klubovny a místy nelogické zvraty. Přirovnal bych to k něčemu jako Tajemství hradu v Karpatech: natolik zjevná pakárna, že pobaví :) Karbonizujte koksohydráty! Termujte nukleáry! Dejte někdo tomu golemovi minci!

0
KamilKamil Buchtík 13.04.2014

Jaký si to hráči udělají, takové to mají. Ale tentokrát ne úplně doslova, protože organizátoři jim v tom vydatně pomáhají vtipnými příběhy, archetypálními postavami a absurdními cíli postav. Hra je lehce gamistická, což není vůbec na škodu. Já jsem ji s lehkým srdcem prohrál. Bavil jsem se skvěle.