Warhammer 2008

60 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 5 dnů , 2008

Web: http://warhammer.mysteria.cz/index.htm

Galerie fotek : http://darien.rajce.idnes.cz/Warhammer_LARP_2008/

Autor fotografií : Darien

Šestý týden osídlování. Baronova tvrz je vystavěna, nedaleko ní stojí cosi jako hospoda, rychta a obchodní stanice v jednom. Kolem ní jsou roztroušené chatrče a improvizované stavby všech tvarů a rozměrů. A z ostatních koutů oblasti přicházejí zprávy. Nad starým hřbitovem je v noci vidět podivná záře. Vojáci, kteří strávili noc na stráži neznámé tvrze zmizeli beze stopy. A nové obyvatele opuštěné vesnice obchází podivná choroba. Starý kostinoš, putující s osadníky, prorokuje zkázu a lidé v obavě o své životy a duše znovu nalézají cestu k víře. Proč tedy byla tato končina neosídlena? Může za to její odlehlá poloha, nebo kletba, spočívající na něm od pradávných časů? Kdo vystavěl opuštěnou tvrz na dohled Hor konce světa, proč jí opustil a co se stalo s vojáky, kteří tam přenocovali? Jaké tajemství čeká na odhalení starém hřbitově? A kam zmizeli všichni původní obyvatelé opuštěné vesnice a proč si s sebou téměř nic neodnesli?
Staňte se jedním z osadníků, vysloužilým žoldnéřem, lovcem, tesařem nebo farmářem a zkuste s námi odkrýt tajemství Kraje pod horami! Usaďte se zde a najděte v něm obživu, nebo smrt!

Čtvrtý ročník larpu podle známé deskové hry se uskutečnil od 27. do 31. srpna 2008 u vesnice Kozašice na Pardubicku. Oproti převážně bitevní povaze předlohy dali organizátoři důraz na jiné aspekty daného světa. Hrálo se bez přerušování 24 hodin denně. Základem pravidel byl naprosto volný dovednostní systém s pěti základními směry (Válečník, Zloděj, Mág, Kněz a Obecný). Dovednosti však bylo možné libovolně kombinovat a důraz byl kladen i na nedobrodružné skilly.

0 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1