Warhammer 2009

60 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 4 dnů , 2009

Web: http://www.larpard.cz/warhammer-svet-009

Galerie fotek : https://darien.rajce.idnes.cz/Warhammer_larp_2009/

Autor fotografií : Darien

Baron se stále nevrátil z tažení, je však již na cestě zpět a jen těžko lze odhadnout, co přesně udělá. Klíčové úřady stále ještě nejsou obsazeny a akceschopnost či nějaká účinnost správy podolské oblasti jiné než vynucení pořádku je v podstatě na nule. Dolnopodolsko navíc s absencí ozbrojených sil baronských vojsk stále čelí vysoké kriminalitě, jelikož rychtář nemá dost prostředků k nastolení pořádku. A císařský výnos, slibující výsady svobodného císařského města té obci na území Podolska, která dříve splní podmínky jím nastavené, situaci ještě komplikuje. Jak Horní, tak Dolní Podolí totiž od té chvíle podřizuje veškeré úsilí splnění podmínek a není těžké odhadnout, co se asi strhne po příjezdu císařského komisaře, který již vyrazil z Nulnu. Do Podolska navíc dorazil též vyšetřovatel Zvláštního úřadu Sigmarovy církve, aby prověřil, zda se zde skutečně stal či nestal zázrak, a přicestoval též čaroděj z Altdorfské univerzity, i když jeho cíle a úkoly nejsou zatím nikomu známy. S příjezdem pověřeného císařského soudce se navíc zřejmě strhne boj o umístění stálého soudu, jedné z podmínek císařského výnosu, a jak v této situaci bude reagovat rychtář, baron a ostatní? Kdo ví, jisté je že karty jsou rozdány a záleží na tom, komu nakonec padne eso. Protože kdo tvrdí, že to musí být někdo z těch, kteří dnes vládnou? Dnes baronem, zítra žebrákem u cesty. Dnes tulákem, zítra bohatým obchodníkem ve městě. Kolo osudu se otáčí, kostky chřestí o dřevěný stůl, karty šustí v rukách a sázky se zvedají. Dál je to na nich, i na vás. Jste hráč, nebo divák? Přisadíte, nebo zpomalíte? Složíte karty, nebo zariskujete a počkáte, co vám přinese DALŠÍ KOLO?

Warhammer 2009 je larp odehrávající se ve světě, který vznikl pro potřeby stejnojmenné figurkové bitvy - Warhammer. I když jsou v tomto světě prezentovány hlavně bitvy, snažíme se na této akci představit i jiné aspekty tohoto rozmanitého světa. Už pátý rok také píšeme ve Warhammeru vlastní příběh, takže pokud znáte oficiální svět, v našem určitě najdete několik nepatrných (ale snad zajímavých) odchylek.

Co hra nabízí:

Možnost aktivní hry po většinu dne (vyhrazen čas na spánek, aby vám nic neuniklo).
Atmosféru světa Warhammer, využití a zobrazení těch reálií, které časově a místně do naší hry náleží.
Boj dřevěnými zbraněmi proti ostatním hráčům i různým bestiím (představované pořadateli). A to jak náhodné boje, tak připravené krátké střety dvou armád.
Možnost zapojit se do vedení jednoho ze dvou měst či řešit jiné připravené sociální či fyzické konflikty.
I přes bydlení na louce, kvalitní zázemí.
Možnost hry začátečníků a jejich vedení ve hře (po domluvě).
Připravit si postavu přesně dle vaší chuti. Nebojte se např. nás požádat o nějakou konkrétní scénu.
Volný děj. Většina věcí bude záležet na vašem jednání.

Série Warhammer se vyvynula z původně bitevně laděné hry do podoby plnokrevného sandboxu. Tento ročník se uskutečnil 19. – 23. srpna 2009 na louce u Kozašic nedaleko Přelouče.

0 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1