Warhammer 2010

60 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 4 dnů , 2010

Web: https://www.larpy.cz/z_domova/na-cisarske-slavnosti/

Galerie fotek : http://www.larpard.cz/warhammer-larp-10

Autor fotografií : Darien

Je to víc než rok, co zemřel starý císař. Byl to vládce mocný a schopný. Krom rozlehlé a bohaté říše po něm zbyla i císařovna vdova, dáma mnoha schopností: pevné vůle, bystré inteligence a tvrdé ruky. Již rok vládne v císařství za pomocí ministrů, kteří tvořili oporu koruny ještě za života jejího manžela. Jenže zvykové právo hovoří proti samotné ženě na trůně. Téma je v poslední době stále palčivější, neboť opět se nesou zkazky, že povstávají mocné hordy chaosu a sbírají své síly proti císařství, aby se jej pokusily rozdrtit a ukončit tak tisíciletý spor absolutním vítězstvím. Za této situace císařovna začala jednat.

Warhammer je larp odehrávající se ve světě, který vznikl pro potřeby stejnojmenné figurkové bitvy – Warhammer. I když jsou v tomto světě prezentovány hlavně bitvy, snažíme se na této akci představit i jiné aspekty tohoto rozmanitého světa.
Už osmý rok také píšeme ve Warhammeru vlastní příběh, takže pokud znáte oficiální svět, v našem určitě najdete několik nepatrných (ale snad zajímavých) odchylek.

Hlavním motivem hry bude slavnost Sjednocení Triády, která zavdává příčinu pro téměř cokoliv.
Téměř každá z družin přijíždí na slavnost kvůli nějakému jednání. Ať už je to přímo s císařovnou, či zástupcem jiné družiny. Je pravděpodobné, že se tímto jednáním bude zabývat pouze jeden či dva členové ve skupin. Kolik tohoto jednání bude, lze dohodnout s organizátory.
A nejen jednáním se dá dosáhnout svých cílů. Skoro vždy existuje alternativa k poklidnému vyjednávání. Vydírání, špionáž či vražda není na takovéto sešlosti nemožná. Kdo preferuje tyto způsoby získávání toho, co chce, může si přijít na své.
Další zajímavou částí hry bude nepochybně samotná slavnost. Ať už se bude jednat o lov, utkání v bloodbowlu či šermířský turnaj, zapojit se může téměř každý.
Osobní příběhy každé postavy ji zapojují do dění kolem. Ať už v rámci družiny nebo s kýmkoliv jiným. Povaha tohoto příběhu je individuální a vychází z hráčských požadavků na hru. Zajímavé a zároveň nebezpečné okolí zaručuje možnost hry mimo tábor. V lese můžete najít spoustu míst, věcí a osob, které stojí za to prozkoumat. Může se stát, že začnete odkrývat další z příběhů, které se k tomu mystickému místu vážou.

Série Warhammer se vyvynula z původně bitevně laděné hry do podoby plnokrevného sandboxu. Tento ročník se uskutečnil 18. – 22. srpna 2010 na louce u Kozašic nedaleko Přelouče.

1 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1