Warhammer: Proudy krve [jaro 2014]

150 hráčů, mužů, žen, 150 obojetných

6 hodin , dnů , 2014

Web: http://proudykrve.mista-raime.cz/

Autoři: Monty Martin Bezdíček

Skupiny: —

Jednalo se o dřevárnickou bitvu ze světa fantasy Warhammeru se zaměřením především na samotný boj bez zvláštních schopností. Akce se konala v Kunratickém lese nedaleko Velkého altánu. Na straně Císařské říše bojovala jednotka s palnými zbraněmi. Na straně Chaosu pak skvani s chaotitovými granáty.
Organizovala skupina Mista Raime.

7.7

17 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
OrzoPan Orzo 25.03.2014

Proudy byly v pohodě. Ve srovnáním s jinými Pražskými akcemi tohodle typu (bezkontaktní, životy nebo pseudoživoty) mě tradičně baví nejvíc.  Líbí se mi co psal Monty - u těhle akcí je podle mě v jednoduchosti síla. Na stranu druhou, akce je pořád stejná a nijak se nevyvíjí. Tudíž neobsahuje vyloženě "pecka" momenty.  Tak či tak, rád přijedu zase.

Ad životy - Podle mě udílení životů bylo naprosto ideální. Třeba moje úrošívka, kyrys, helma, nýtovaný límec, celkově jediný znak říše pečeti - mi za tři životy přijde prostě v pohodě. Nemám rád akce s vysokým životovým "poolem", hodně životů vede ke zmatku, vyostřování střetů atp. A podle toho co tady Lored píše že měl... jeden život je přesně to číslo pro něj. A jen drobná poznámka přímo na něj - Proč chodit v prošívanici ve vedru? Proč nosit alespoň lehčí zbroj? No možná proto, že to poskytuje nějakou tu ochranu... To je totiž účel těhle věcí.

 

p.s. Hezky jsi to počasí zařídil Monty. Ale příště bychom myslím zvládli i přeháňku, jen tak, na osvěžení.

0
LoredLukáš Bayer 25.03.2014

Akce se mi velice líbila:). Možná ty cesty nebyly jiné než minulý rok, ale asi po zimě má fyzička hodně utrpěla.

Questové itemy se mi bohužel nepodařilo zahlédnout, ale vlajky a pevnosti byly opravdu pěkně propracované, systém pevnosti a pravidla hry, zabránilo mnoha průšvihům co jsem viděl na pár larpech jakože šermování přes hradby, střílení do vně pevností apod. Úrazy jsem nevypozoroval, ikdyž někdo říkal, že tam nějaký byl. Negativně mne fascinoval velice přísný postup co se hodnocení životů týče, standartní varkoč ze šermu, bílá košile taktéž ze šermu, nějaká kožešina helma a batvat, štít a jednoručky sumasumárum 1 život. Možná v souhladu s pravidly, z mého hlediska jen zbytečná přísnost. Stejně vybavená temná, ještě bez helmy a štítu měla od rána dva životy. Bylo jich méně, jezdím za temné znám to, ale jeden život je opravdu velice málo. Nevím jestli se mi podaří sehnat odlehčené brnění, protože to co jsem nosíval standartně na šerm, je pro LARP extrémně těžké. Chodit v prošívanici ve vedrech, nebo kupovat nové brnění na LARP, proč?  Bodík méně. 9/10

Start

0
MontyMartin Bezdíček 24.03.2014

Opět si dovolím komentář i jako hlavní organizátor. Pro mě se to ukázalo být náročným právě z těch důvodů, které jsem používal k propagaci akce. Tedy, že se jedná o bitvu s důrazem na boj a nic jiného. Takže plná hlava nápadů a žádný vlastně nemůžu použít, protože to chci nechat dostatečně jednoduché a nekomplikované. Byl jsem rád, že se podařilo CTF konečně podle plánu a ne jako na podzim, kdy to nevyšlo. Stejně tak se mi podařilo odčasovat questy tak, že začal pršet až po konci akce, takže jsem předpověď odhadl dost dobře až jsem se překvapil. Bohužel nebyla letos voda na středu a zrovna letos by byla nejvíc potřeba a bohužel nebylo dost lidí pro její shánění po tom, co se víc řešily ještě zranění v nemocnici. Takže bohužel se tak stalo.
Jsem rád, že byly nové prapory, protože to z fotek vypadá, že to opravdy vypadalo o hodně lépe, když to byly prapory a ne jenom bílý a černý hadr. Questy jsem zkusil proházet, což nakonec nevyšlo podle plánu, i když nakonec to celkově asi nikomu vadit nebude, ale bylo poznat že jejich rozmístění v čase nebylo pro lidi ideální.
Co se vzdáleností týče, tak na podzim si nikdo nestěžoval, ale teď si lidi stěžovali a přitom to bylo úplně stejně, asi důsledek vyšší teploty. Zase nemám pocit, že by to někoho úplně zničilo a všichni si alespoň zapracovali na kondičce, takže já v tom nevidím problém a to jsem v celkovém součtu naběhal a nachodil za ten den víceméně stejně jako průměrný účastník.
Pro mě to byl tedy poslední ročník v pozici hlavního organizátora, takže jsem sám zvědavý, jak to bude pokračovat do dalších let pod jiným vedením akce.

0
LoktarPetr Šípoš 24.03.2014

Parádní akce, kde se dá dobře vyřádit. Po dlouhé době jedna z akcí, kde se člověk uvolní.