X-COM: Nová krev

10 hráčů, 0 mužů, 0 žen, 10 obojetných

0 hodin , 1 dnů , 2013

Web: http://xcom.larpy.cz

Třetí díl série X-COM s názvem Nová krev, pod taktovkou nově složeného organizačního týmu. Airsoftová akčňárna s příběhem v nejlepším duchu béčkových klišé.

V první části hry proběhl výcvikový tábor pro nové členy X-COM. Druhá část pak poslala rekruty do čistě PvE ostré bojové mise, ve kterých konečně dostali možnost nakopat do prdele všechny šmejdy z vesmíru a jejich pozemské pochlebovače.

8.7

10 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
FilFilip Pardy 22.10.2013

Po příjezdu na hru (do prostoru bývalých kasáren v Bílých karpatech) si nás organizátoři po vojensku odvedli (včetně lékařské prohlídky), což krásně oddělilo civilní/herní a naladilo na den v roli vojáka elitní jednotky. Atmosféra toho místa byla skvěle vojenská, oproti skautské základně velkej rozdíl.

"Uvítací večírek" byl příjemně decentní, jukebox aplikace byla SUPER, dostali jsme příležitost trochu si rozehrát roleplay což bylo fajn, i když to hra nijak zvlášť nepodporovala. Vhodně zvolená večerka nám dala jasně zajevo že zítra budeme potit krev....

...což se taky stalo. Ranní nástup nám ukázal že stát se elitou nebude jen tak. Vyzdvihnul bych tady Turpoše AKA Kpt. Nygrýna, při jeho nástupech jsem fakt věřil že jsem na vojně. Drobná nejasnost byla v tom, co jsme jako vojáci zač - podle historie jsme byli často ostřílení soldáti, ale v přístupu velících naprostí zobani. Naše "předchozí zkušenosti" mohly být trochu víc reflektovány, na druhou stranu, asi bychom si neužili tolik srandy. Co nám tam trochu víc skřípalo byl dopolední time management - Velící nám řekli ať si na cvičák neberem nic než úplně základní věci, ale pak se to vivinulo trochu jinak, neustále jsme běhali na ubikace, pomalu jsme nestíhali dobíjet... zkrátka kdyby bylo jasněji dáno co nás čeká, popř. řečeno "vezměte si do brífingovky všechno kromě...." tak by se těm zmatkům předešlo.

Odpoledne došlo na ostré mise, které nádherně gradovaly, od prvního průzkumu bez odporu, přes velice slušně zvládnutou stealth část až po dobývání základny ve třech fázích - tady už jsem se opravdu cítil jako voják xcom. To co jste udělali s týmy charlie a delta bylo boží, jen tomu něco chybělo aby to na nás dopadlo tak nějak depresivně - holt na začátku hry to ještě nebyli kámoši, ale jen "ostatní týmy". je pravda že kdybychom ke konci hry kupříkladu přišli o bravo tak by to bylo emocionálně dost jinde, protože už to byli "buddies".

Specializace v týmech fungovaly parádně, kouřový granáty byly boží, klasickej granát se mi nepovedlo hodit ani jeden - škrkátka selhaly. pro příště budu vědět a ověsím se víc zapalovačema:) Síla OpFor byla tak akorát (pro mě), ani frustrující, ani výrazně dávačka, takže tady díky tomu kdo to koordinoval (z minulých ročníků vím že tenhle balanc často tvoří hru.)

Od dobytí sektoru C po konec hry snad ani nebudu komentovat, tady dávám 11/10 (dal bych 12, ale ten jeden dolů je za nesmyslnej Glumův útok při odjezdu, sorry Glume ale to už tam nemělo co dělat).Roním slzu při vzpomínce na výsadek, na střelbu bez nábojů, na URAAAA! a mlácení emzáků pažbou (Promiň Degu).

Na XCOM jsem byl tentokrát natěšený a namotivovaný už asi 3 týdny dopředu - chystání nášivek, ladění uniformy, domluvy s týmem na společné historii... takže jsem jel na hru s velkým očekáváním. V drtivé většině se tyto očekávání povedlo splnit a já za to všem účastníkům děkuji!

ps.: být tahle hra na 2 dny tak by byla vskutku kulervoucí. Akorát bychom to možná nedali fyzicky:)

0
glumMatěj Horsák 22.10.2013

Velmi precizně promyšleně a se smyslem pro dramatické scény provedené dílo, které účastníka vč. CP uvrhlo do víru bojů mezi posluhovači cizáků a členy elitních jednotek X-COM. Prostředí bývalé vojenské základny a vyvýšené pozice radarového postu vtažení do děje jen dokonalo. Program byl tak našlapaný, že občas člověk ani nestačil popadnouti dech :-)

instruktor desátník Glumson/bezejmenný kultista

http://glum.rajce.idnes.cz/X-COM_New_Blood_2013/