Zaklínač

10 hráčů, 6 mužů, 4 žen, obojetných

hodin , dnů , 2016

„Lidé si s oblibou vymýšlejí nestvůry a hrůzy. Sami si pak připadají méně odporní.“
Andrzej Sapkowski, Poslední přání


Vítejte v Severním Ostrohu, prosperující vesnici nedaleko Temerijských hranic. Život zde byl (až na drobné incidenty) dlouho klidný. Nyní jej však narušily dvě brutální vraždy. Včera v noci našli v lese mrtvou Janiku, sestru velitele domobrany a dneska ráno našel mlynář v náhonu starostovu služku. Obě rozsápané skoro k nepoznání. Není divu, že se mezi lidmi okamžitě začalo mluvit o příšeře. Navíc nálezce tvrdí, že od Janičina těla viděl něco utíkat pryč...

Starosta se doslechl, že se v oblasti pohybuje zaklínač a tak na večer svolává radu. Na té se má rozhodnout, zda budou naslouchat pověstem kolujícím mezi lidmi a zavolají zaklínače, aby nestvůru našel a zabil, nebo budou skeptičtí a nechají případy vyřešit jako vraždy, domobranou. Každý má své důvody pro a proti. Ovšem času není nazbyt a musí se rozhodnout dnes večer.
Přijede zaklínač?


Larp pro 10 postav se odehrává ve světě Zaklínače Andrzeje Sapkowského. Znalost reálií není potřeba.

8.1

13 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
EuriusJames Black 31.08.2019

LARP jsem si moc užil. Bylo to příjemně rychlé, plné děje a zábavné. Díky za hru :)

0
LexDominika Dufková 03.12.2018

Vespia Karcheová

Když jsem se na Zaklínače přihlásila, těšila jsem se na partu, která bude hrát. Když mi přišla role, začala jsem se hodně těšit, protože postavu jsem pochopila určitým způsobem, který mě bavil. Vespia Karcheová byla hrozně roztomilý puntík, který vlastně jako jediný kolem stolu nevěděl nic, nebo mi to tak v tu chvíli přišlo.

Hra byla příjemně dynamická. Přestože jsem prvních patnáct minut nepromluvila, užívala jsem si poslouchání toho, co se vlastně děje a vůbec bych mluvit nemusela. Klidně bych si to zahrála znovu za jinou postavu a vlastně klidně i za tu stejnou, abych měla možnost si ji zkusit i jinak. :) 

0
IsiKristína Kureková 23.10.2018

Dunien Karcherova 22.10.2018

Hra sa mi velmi pacila, zhrnula by som to do par bodov>

Miesto bolo skvele a obcerstvenie potesilo.

Cas tak akurat, aby sa jednania zbytocne netahali, ozvucenie bolo prijemne a zvonenie hodin prijemne gradovalo hru - mali sme prehlad o tom, kolko casu ostava. Pre mna neboli ziadne hluche miesta a prestoje.

Organizacia hladka s bezproblemovou, s takmer instantnou komunikaciou, postavy boli dlhsie a bolo tam tych 10 mien k zapamataniu, na druhu stranu postavy sme dostali niekolko dni pred hrou, takze bolo dost casu ich prestudovat a na mena si zvyknut a na hre sa naviac dalo v pohode pouzivat aj "pisar" "sluzka" a pod.

Vyborne bolo, ze ako obyvatelia jednej dediny sa pozname a vieme na seba "veci", takze mnozstvo skvelych rozhovorov a rypania vyplynulo proste z toho, ze niekto urobil nepeknu poznamku. Teda prepojenie postav bolo dokladne a zapadali do seba.

Sama som hru nevnimala ako hororvu, aj napriek tematike nasilia a vrazd, predovsetkym myslim kvoli tomu, ze ta partia, ktora sme sa prave zisli k odohraniu, sme to trochu preniesli do cynickeho cierneho humoru a za mna to bolo pozitivne, lebo mi to este viac pripadlo ako v nejakej zapadnutej dedine, kde kazda vrazda je vlastne senzacia.

Celkovo vzate presne odpoveda popisu a bod, ktory by som asi najviac vyzdvihla je, ze tajomstva sa pekne dostavali do hry a tak v podstate kazda postava mala nejaky svoj zvrat, napatie, rozhodnutie...

0
BíláBarbora 24.08.2017

Po dvou hrách, kdy v první jsem byla jako hráč a ve druhé jako mrtvola, jsem poznala, jak je důležité mít hráče, kteří to nezmrší. To však organizátor nemůže ovlivnit.

Samotná hra má mnohé nabídnout. Jakožto nováčkovi mi hra přišla těžká, ale to bylo tím, že jsme byli skoro všichni nováčci a někteří to začali po nějaké době kazit. Je tam mnoho spletitých zápletek. Postavy nejsou ploché, právě naopak – každá postava má co nabídnout v rámci děje. Každá má svou sktytou minulost. 

Pro znalé ovšem doporučuji nemíchat reálie ze světa Zaklínače. Lidi to zblbne.

0
LadaLada Ščerbová 24.08.2017

LARP je hodně energický a člověk se u něj rozhodně nenudí. Ani nezavřeté oči a příběh už běží jiným směrem než jste zprvu plánovali. Hrála jsem ho 2x a závěry obou běhů se navzájem hodně lišily. Nejsem žádný znalec, ale za mě 8*. Ze tří LARPů co jsem hrála, rozhodně nejlepší.