Zamčeni v temnotách

7 hráčů, mužů, žen, obojetných

3 hodin , dnů , 2009

Psal se rok 1926, když z odlehlého sanatoria přestaly chodit zprávy. V novinách problesklo cosi o pomatených učitelích a zřízencích, kteří po zmasakrování svých chovanců naskákali v transu do blízkého jezera, ale protože policie oblast uzavřela a dokonale a zarytě mlčela, žádné noviny nepřinesly bližší informace. Děj hry začínal o dva roky později, kdy policejní dozor polevil a šéf místních novin oslovil jistého soukromého detektiva s žádostí o sestavení průzkumné skupiny.

Zamčeni v temnotách byl hororový larp, který proběhl jako součást Bolconu (setkání hráčů počítačových a stolních her, RPG a larpů). Organizátoři se pokusili zúročit zkušenosti z klasických družinovek, kdy malá skupina dobrodruhů postupuje vpřed po lineárním příběhu, s filmově-hororovým formátem. Sedm hráčů se zde v rolích badatelů a zvědavců vydávalo na průzkum starého sanatoria, kam se dříve umisťovaly podprůměrně inteligentní a tělesně postižené děti.

Sedm hráčů si mezi sebou rozebralo předem dané role průzkumníků a badatelů (různí studenti, fotografové atp.). Samotná hra začínala po jejich příchodu do sanatoria, kdy se zamřížované dveře za posledním z nich nemilosrdně zabouchly bez možnosti je normální cestou otevřít. Hra začínala o půlnoci, světla po celé škole byla zhasnuta a hráči měli všehovšudy jednu starobylou svítilnu a balíček sirek. Na účastníky připadalo deset CP, které ztvárňovaly mrtvoly, duchy dětí ze sanatoria apod. Hra byla designována jako logický sled lineárních úkolů, na jehož konci čekal na hráče klíč, s jehož pomocí se mohli dostat pryč.

0 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1