Země snů: Rok ticha

40 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 3 dnů , 2009

Web: https://www.larpy.cz/z_domova/vsechno-o-snech/

Galerie fotek : https://amelku.rajce.idnes.cz/Zeme_Snu_2009/

O čem Sny jsou? O kouzelné říši, kde žijí vedle sebe Sny tradiční i moderní, krásné sny i noční můry. O jejich sporech a příbězích, které se mezi nimi odehrávají, o dobrodružstvích, která prožívají… a letos i o slavnostním Turnaji, ve kterém se utkají šampioni sousedních snových říší.

Země snů čerpá motivy z díla Neila Gaimana a hlavně pak z celého souhrnu lidské mytologie, historie, kultury i popkultury. U jednoho stolu zde může zpívat pirát s motorkářem, v jednom souboji se zde může utkat anděl s Thorem a romantický básník Máchova typu zde může s drsným soukromým očkem pátrat po tom, kdo zradil nekromanty a ukradl motýlům na Mýtině barvu.

Hra samotná je stavěna na následujících základech: Ve hře se nachází pár velmi zřetelných a velkých linií, které se táhnou celou hrou, jsou pro všechny hráče čitelné a v podstatě není problém se k nim kdykoliv přidat (Turnaj, boje o moc). Dále jsou zde takzvané „skupinové linie„ – silné linky primárně určené pro pět šest hráčů, do kterých se můžou (nemusí) zapojit libovolné skupinky postav. Poslední skupinou zápletek jsou zápletky osobní. Každý Sen zná svoji cestu k tzv. Naplnění a každý hráč si tak stanovuje pět vlastních drobných i větších úkolů, které hodlá v průběhu hry splnit.

Sny se snaží být hrou, ve které hráči hrají tak, aby společně vytvořili kvalitní příběh a krásné scény. V trojcestném modelu se Země snů nachází někde mezi hrou dramatickou a imerzivní. Postavy jsou budovány buď v dialogu hráče s organizátory, nebo jsou organizátory předpřipravené.

Čtvrtý ročník Země snů se uskutečnil 6.-9. srpna 2009 v býv. vojenském prostoru v Oldřichově u Písku.

Reportáž ze hry: https://www.larpy.cz/reportaze/zeme-snu-2009/

1 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Události