ZKAPK XIII

85 hráčů, 0 mužů, 0 žen, 0 obojetných

6 hodin , 0 dnů , 2012

Zkapko je bitva ze světa Fantasy Sněmů, z Bárského království. Je zaměřená na tvrdou akci mezi lidskými armádami, rychlé střety v zajímavých podmínkách, inovativní systém stran a odlehčené hraní si. Příběh je jí drobným doplňkem, všechna energie je namířena na dříve zmíněné prvky.
Třináctý díl přinesl byl druhým dílem po restartu celé série, přinesl nové scénáře a zjednodušení hry na maximální možnou gamisticky/ řezací úroveň.

8.4

14 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
p@trickPatrik Cvak 31.03.2013

Pohodová bitva, žádné dlouhé prostoje, prostě boj...

Pár fotek: http://pwx.rajce.net/Za_krale_a_proti_krali_XIII_ZKAPKo_2012/

0
TalbotTomáš Bazala 02.01.2013

Rychlá a kvalitní řež, žádné kecání, žádné dlouhé chození - prostě srovnat, v před, výhra/prohra, zvednout, vydýchat (jen občas) a jde se znovu. Z pohledu organizace zvládnuto vcelku dobře, trochu chyběli pomocní orgové, ale s tím už člověk na místě moc neudělá.
Nezávisle na organizátorech (a tedy mimo hodnocení) musím říct, že na akci se nevyskytlo jen několik "dementů"(jedná se o termín popisující hráče, který se nedodržováním pravidel, či se chová jinak rušivě pro hru) a i ti byli v průběhu usměrněni, takže v závěru se jednalo o nejpohodovější bitvičku bez nervů a nasírání. Prostě skvělé osazenstvo.

0
ZevlaZevla Zevla 02.01.2013

Poslední ročník byl zaměřen hlavně na mlácení - žádný příběh, žádné chození, ale spousta různých střetů různými způsoby s různými zbraněmi (s různými lidmi, protože armády se měnily) na jednom místě, takže byl člověk pořádně utahaný už před půlkou. Prostojů bylo velmi málo, vlastně skoro žádné. Jedna z nejlepších bitev, na kterých jsem byla.

0
GordhartRoman Čech 02.01.2013

Jedna louka, dvě strany pevně nastavené proti sobě a čtyři, které se různě střídaly jako spojenci těch dvou velkých. Spousta různě designovaných střetů. Helmy + tvrdé střety included.

Osobně si nedokážu představit, co po bitvě chtít víc - člověk tam jel, aby si zamlátil, vybil ze sebe nějaké ty emoce a přesně toho se mu tam dostalo.

Proč teda nedávám 100%?
Je to těžké, ale těch drobných faktorů je víc - největším z nich je asi to, že louka je sice pěkně přehledná, ale po celém dni se stane hodně jednotvárným prostředím. Dalším to, že se zadání střetů opakovala (i když tohle je asi opravdu zbytečné rýpnutí, těch jednotlivých variant bojů bylo asi deset) a tím posledním - a teď už opravdu nevážným negativem - je cena: 100 korun :)

Když to srovnám s jinými bitvami, na kterých jsem v roce 2012 byl, tak zkapko jednoznačně vede, přijde mi totiž, že spoustě organizátorů nedochází, že lidé se na bitvu jedou mlátit...

Události