Zkapk XIV: Válka gangů

80 hráčů, mužů, žen, obojetných

6 hodin , dnů , 2013

Zkapko (Za krále a proti králi) je bitva ze světa Fantasy Sněmů, z Bárského království. Je zaměřená na tvrdou řežbu mezi lidskými armádami, rychlé střety v zajímavých podmínkách, inovativní systém stran a odlehčené hraní si. Příběh je jí drobným doplňkem, všechna energie je namířena na dříve zmíněné prvky. Čtrnácté Zkapko vycházelo jako výběr toho nejlepšího z minulých ročníků a přidání dvou prvků, které všichni milují: gangy a fotbal. Hra se jednoznačně zaměřila na tvrdý, přátelský boj, který zkombinovala s prvky jako pravidelné točení armád, novými typy scénářů, odlehčením celého děje a přidáním velmi jednoduché příběhové linky, která komiksově podkreslovala střety.

Fotky: Lukáš Viper Makovička - http://www.makovicka.net/galerie.php?g=131116 Patrik Cvak - http://pwx.rajce.idnes.cz/Za_krale_a_proti_krali_-_valka_gangu_-_ZKAPK_2013/ Klára Nováková - https://plus.google.com/photos/113063971451556807540/albums/5947215788567494353?sort=1

8.7

15 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
SewVojta Líkař 20.11.2013

Takže díky Davidovi a Žabákovy za příjemnou akci. Bylo to vtipný, místama břitký a hlavně dost násilný, což je fajn. Všeobecně se přikláním k již vyřčeným názorům. Víc "gangsta" zbraní na úkor tyčovek by bylo moc fajn.
Fotbálek byl geniální nápad. Možná by bylo dobrý zahrnout do zápasu ještě nějaký ty týmový potyčky, ale bylo jich dost před a potom.
Akce roku to asi nebyla, ale díky moc kluci za parádní sobotní odpoledne!
Takhle má vypadat akce za kilo! :)

0
KrushakVáclav Štefan 18.11.2013

Tak nějak se tu ke všem přikláním - bylo to násilné, bylo to zábavné, bylo to vtipné a bylo to prostě super! Dost jsem ocenil originální nápady jako fotbal, slow motion, tvrdý boj téměř bez štítů apod., všechno to bylo nové, svěží a fajn.
A jak píše Nerion, do příště bych se nebál větší stylizace do války gangů, takže vážně nasadit baseballky, nože, teleskopy, břitvy, prkna s hřebíkem, nohy od stolů, vrhací nože. Jako štíty předělaná víka od popelnic, značky, pokličky (jako měl chvíli Loqo :D), případně i pro nějakou speciální jednotku zkorumpovaných strážníků velké policejní štíty atd.. Řekl bych, že tady je možností vážně hodně a vyblbnout se s tím dá pěkně. Když teda půjde ZKAPK dál tímhle směrem gangsterských válek, já se určitě zlobit nebudu :)

0
NerionOndřej Janovský 17.11.2013

Myslím si to samé, co Loqo. Navíc bych jenom doplnil, že bych uvítal omezení střelných a tyčových zbraní ve prospěch "gangsterských" (baseballky, lopatky, sekáčky, háky na maso, cihly v ponožce,...) a prodloužil obědovou pauzu z 10 minut aspoň na 15 :-)

0
LoqoMichal Horbal 17.11.2013

díky za super akci!spousta velmi progresivních a zároveň funkčních prvků,hlavně teda kombinace humoru a tvrdé akce!jedničku z hvězdičkou bych udělil tomu kdo vymyslel to fotbalové utkání,takhle jsem se na dřevárně už hodně dlouho nebavil!!co se zlepšení týče tak do příště možná ještě víc barevně či kostýmově odlišit jednotlivý armády aby byly změny ve složení stran přehlednější.rozhodně nelituju účasti a mám motivaci přijet znova!

0
ByzardoJan Novotný 17.11.2013

Bezesporu jedna z nejlepších akcí roku. Hodně bojů,ještě víc násilí, žádný únavný pochody, výborný počasí, vhodný místo. Úkoly byl origninální, rozmanitý a rychlý, takže žádná nuda typu "braťe město půl dne" se ne nevyskytovala. Jen možná škoda, že spousta lidí nakonec nedojelo (nebo odešli), s tím orgové nic neudělají. Díky všem zúčastněným.

0
GerrenJan Folkman 17.11.2013

Akci jsem si náramně užil. Organizátoři splnili všechno, co slíbili. Hodně násilí, málo přesunů. Minimum debiláží. Oceňuji zvláště uvolněnou a originální dějovou linku. Super nápad. Těším se na další ročník. Určitě přijedu zase. Díky všem organizátorům a hráčům.
Gerren

Události