Dark Tower I.

15 hráčů, 0 mužů, 0 žen, 15 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2012

Web: http://www.crex.eu/zazitky/dark-tower-1

Autoři: Crex Crex tým

Skupiny: Crex

… další z legend je pověst o Dark Tower, jež, cituji, měla býti jakýmsi „místem prokletým, jež strach a hrůzu buditi bude a kde moc neznámá dřímá, kterážto lidem jedněm dáti může schopnosti převeliké a druhým však smrt toliko přinésti.“

dochovaný útržek kronikáře Salvanise Dorgera
z jeho ztraceného díla „Vzestup a pád civilizací“


Dark Tower... je to jen mýtus anebo ta věž skutečně existovala? A opravdu může každému přinést naplnění jeho snů?
A proč se z historie světa ví jen tak málo? Co hrozného se kdysi stalo?

Čeká vás několikahodinová atmosférická hra, ve které se vydáte po stopách starých legend, které vás snad dovedou k bájné Dark Tower.
Vše je zasazeno do smyšleného světa lehce se podobajícího našemu středověku.
Na strastiplnout a nebezpečnou cestu se vydávají 5-ti členné skupiny tvořená zcela rozdílnými lidmi - každý má jiný motiv, charakter i společenské postavení.

První díl trilogie Dark Tower se odehrává mnoho set let po událostech z kormorního larpu Dark Tower II.

7.5

12 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
EliškaEliška Applová 05.11.2013

Na této družinovce mě bavilo, že přímo navazuje na události z Dark Tower II. V průběhu hry jsem si užívala nitky a narážky, které propojují DT I s DT II.
DT II je pro mě totiž srdcovkou.
Pak jsem si ji také užívala díky skvěle ztvárněnému nekromantskému šlechtici, který naši družinu vedl, výborným CPkům a atmosférické poslední scéně (supr prostor!).
Škoda pár zmatků, které nám na chvíli blokly hru.
Celkový zážitek ale bohužel nestačí na víc jak 6/10, asi je to tím, že je hra příliš roztáhlá a hodně o chození odněkud někam, kde se třeba ani všichni nezapojí a už se zas nějak ťape.

0
DikéKateřina Eva Andrysová 24.08.2013

Neuvěřitelně napínavé, strhující a bolestivé (obzvlášť jedno místo v celé hře)... Má postava Historičky byla velmi zajímavá. A až na čtyřhodinové hledání jedné jediné neviditelné chatrče, naprosto skryté ve stínech lesa, jsem si hru nemohla více užít!

0
FosterWładysław Motyka 21.08.2013

Hodnotím hlavně příběh: 9
Z naší pěti členné družiny jsem si vzal postavu co na mě zbyla - Historik. Již od okamžiku, kdy jsem začal číst popis mé postavy mě po těle začala nabíhat husí kůže, když jsem zjistil, že řízením osudu mi byla přidělena postava s velkým důrazem na Příběh. Byl jsem v sedmém nebi! Od toho okamžiku, až po samotný závěr jsem byl stržen příběhem s nádhernou atmosférou z prostředí Dark Tower. Kéž bych byl poeta a mohl vystihnou slzy, bolest i tragédií příběhu. A závěr? Nechte se překvapit =)