Hellsing Larp V.

70 hráčů, mužů, žen, obojetných

12 hodin , dnů , 2013

Web: http://hellsing.rebjata.cz

Hellsiglarp je LARP na téma mangy a anime Hellsing. Děj larpu se záčíná v současné době v Londýně, posléze se přesouvá do Čech a dále do Itálie, které se staly dějištěm ozbrojeného střetu tří znepřátelených stran - Hellsingu, Iškariotu a Milénia.

7.8

9 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
DikobrazJosef Kundrát 22.11.2013

Hellsing je příjemná airsoftová bitva podle známého anime. Vlad hezky akci shrnuje, v podstatě nemám co dodat. Herní prostor je super, pravidla fungují, úkoly jsou vtipné. Během hry se sčítají body za úspěchy, akci je možno vyhrát a mít pocit, že to bylo opravdu zaslouženě. Za zmínku stojí, že klíčové mechanismy ve hře často řeší samotní organizátoři osobně (např. důležitý bod k držení zpodobňuje organizátor, který poctivě počítá, jak dlouho byl držen, což je super a funkční technika. Jednotlivé classy jsou dobře navrženy a všechny tři strany konfliktu mají unikátní a zajímavé schopnosti.

Na akci zamrzí absence očekávaného příběhu, skutečnost, že questy a úkoly na sebe navazují jen sporadicky a nejsou herně vysvětlitelné (hledání plechovek piva je super, ale proč to děláme?). Pokud na to hráč přistoupí a bude se soustředit na gamistickou složku, bude nadšený, protože to funguje. Měření úsťových rychlostí a jejich omezení je podivné a vysvětlení, že těm, které známe, umožníme silnější zbraně je trochu mimo, osobně mi vadí.

Suma sumárum, příjemná zábava a doporučuji!

0
ViperLukáš Makovička 22.11.2013

Po několika letech jsem zase jel na nějakou akci jako hráč. Jsem rád, že Hellsing Larp V. splnil veškerá má očekávání. Tato airsoftová bitva s možností vyřádit se i po stránce RP byla přesně, co jsem hledal a očekával. Tři vzájemně znepřátelené strany jsou dobrý setting. Každá ze stran byla i vhodně nastavena co se týče rolí i "schopností" (každý hráč si vybere). Strany mi přišli i celkem dobře vyvážené (nemluvím zde o nevyváženém počtu hráčů, protože to hold nejde vždy organizátorem ovlivnit).

- Vytkl bych ovšem ztvárnění dějové linie, kterou jsem za celou domu akce moc nepotkal. Jednotlivé questy ovšem byly fajn.
- Dále bych rád i zde ještě jednou zmínil nejasnosti ohledně schvalování zbraní, kterým by bylo příště vhodné předejít.
- Letos se na můj soukromý vkus až moc "reálně klapalo".

Závěrem:
Jde rozhodně do dobrou akci a za rok jedu jako hráč znovu!

0
VladVojtěch Kundrát 06.11.2013

Po pár letech jsem si opět zajel na Hellsing. Srandovní airsoft akce s RP prvky, s dobrým zázemím a zkušenostmi. Ve hře jsem sice nepocítil příběh slibovaný na stránkách úvodními povídkami, ale ve výsledku ho nebylo ani třeba. Herní obsah byl tvořen mnohdy zábavnými úkoly (zajímání civilistů a jejich exekuce, kradení vlajek, držení špatně bránitelných pozic apod). Občasná frustrace z nezničitelnosti Iškariotu střelnými zbraněmi byla vyvážena zničitelností Hellsingu. A především kde jinde provětrat uniformu a zamávat si vlajkou?