13. okrsek

7 hráčů, 4 mužů, 3 žen, 0 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2013

V naší Zemi vrcholí prezidentské volby. V této neklidné době rychlých změn a vzrůstající občanské nespokojenosti se současnou politickou reprezentací to budou volby klíčové. Součástí těchto velkých událostí se stane i sedm lidí, kteří zdaleka nemají ambice, moc nebo rozhled, aby se pletli do takto velkých záležitostí, mají své vlastní "malé" problémy s rodinou, láskou, prací.

Larp o demokracii, životě malého člověka a volbách.

Hra se snaží poskytnout prostor k zamyšlení nad některými otázkami demokracie, ale obsahuje také výraznou vztahovou složku. Hráči ztvární členy volební komise v těchto důležitých volbách, a tím se nachomýtnou ke klíčovému okamžiku dějin.

4.6

9 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
JitkaJitka Novotná 06.12.2016

Na té hře není vlastně nic špatného (pominu-li drobné zmatky v názvu postav) jen na ni není nic dobrého.  Nicméně to tení ani první ani poslední hra bez obsahu a pokud jsou hráči schopní do toho něco dát může to stát za to.

0
YuffieJana Kilianová 04.12.2016

Hra je to špatná, o tom asi žádná. Nemá prakticky žádný obsah, žádný cíl a i vlastně není moc jasné, k čemu mají hráči v rámci nějakého dramatického oblouku dojít.

Ale i přesto to pro mě byl jeden z nejzábavnějších komoráků za poslední dobu. Díky tomu, že do hry všichni hráči vstupovali s jasnou vidinou toho, že se jedná o špatný larp, měli jsme poměrně dobře připravenou půdu pro frašku. A fraška to byla parádní. Zpočátku mírné gradování emocí ve volební komisi se brzo přehouplo v ad absurdum a očividné falšování podpisů podpořili výborní hráči. Předseda, který se málem nechal prohlásit za retardovaného, otravná důchodkyně, která deformaci češtiny sváděla na Rusko, nebo emancipovaná squatující studentka – tohle všechno jsou jen fragmenty osobností, které hráči dostali do hry. Debatu nakonec přerušila vyslankyně z jiné planety a volby byly prohlášeny za neplatné pro narušení vesmírnou entitou. Objektivně hrozný bullshit, subjektivní zážitek ale za 10/10.

Festival otrlého hráče 2016 – postava důchodkyně

0
LisaZuzana Eliška Veselá 26.09.2013

Jak už psal Drirr, je to hra s velkým potenciálem. Zklamaly mě hlavně zcela zbytečné chyby a překlepy v materiálech/novinách apod. Nicméně moje postava mi sedla (vybrala jsem si ji, protože to byla taková parodie na mě samotnou) a hodně mě bavilo rozpoznávat ve fiktivních novinách a popisech existující strany a osobnosti. Taky smskování with my crush bylo vtipný. Ráda si to zahraju znovu.

0
DrirrFilip Appl 25.09.2013

Larp z prostředí volební místnosti mě zaujal hlavně...no právě tím prostředím a hezky použitými klišé volebních komisí a voleb jako takových. Zápletka je fajn a a spoluhráči byli skvělí. Postavy byly poměrně nevyvážené a celá hra nebyla dotažená. Nicméně potenciál byl cítit a pokud se to podařilo dopracovat, věřím, že z toho dneska může být velmi zajímavý kousek. Doporučuju především zájemcům o hru s politickým podtextem a nadsázkou v pozadí.