Maškaráda IV.

40 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 4 dnů , 2014

Web: http://larp.vampire.cz/

Tento LARP vychází z prostředí stejnojmenného ročního LARPu, který probíhal v letech 2004-2005. Reálie světa jsou do jisté míry převzaty z RPG Vampire: The Masquerade a atmosféra je těžena z pražských zákoutí, uliček, stok i zajímavých interiérů.

V termínu 8. - 11. květen 2014 se Maškaráda dočkala již třetího pokračování. Jedná se o městský upíří LARP, v němž se podle preferencí hráčů prolíná množství dějových linií zaměřených na akci (boj), vyšetřování i politiku. Hra též obsahuje mysticko-filozofickou rovinu, kterou jsou hráčské postavy vědomě či nevědomě ovlivňovány. Hlavní devízou hry je fungující upíří společnost, zájmové kliky, vzájemné sympatie i nevraživosti.

7.5

6 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
FinLukáš Dušek 12.05.2015

Hlavní organizátoři: Reinita Petra Lukačovičová, Ambeřan David Maleček. Když člověk vidí tato dvě jména, čekal by kvalitu. A oni... dodávají sakra kvalitu. Tak důkladné přípravy, zajištění a připravenost NPCs se vídá jen málokdy. U LARPu nestačí "mít nápad" - je třeba také "odvést kvalitní dílo" z hlediska zajištění. Maškarády, množné číslo protože to je LARP na pokračování, se kvalitou provedení vyznačují setrvale.