Arkánum X. Berlín 89

15 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 3 dnů , 2018

Web: http://khelben9.wixsite.com/arkanum

Desáté pokračování larpu Arkánum nás zaneslo o 30 let zpět. Do listopadového Berlína roku 1989. Město, které se stalo dějištěm poslední okultní bitvy Druhé světové války, je již 40 let rozdělené zdí, Je to místo špionážních operací rozvedet z Východu a Západu.  I dnes místo prosakuje temnou magii kterou se Thule pokusilo rozpoutat ve snaze zvítězit.  a to není všechno. Špioni, pátrání, akce i diplomacie to vše okořeněné a inspirované  klasikami hororu a fantastického žánru městké fantasy. 

 

3 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
KýblJakub 18.11.2018

Arkána jsem se zúčastnil již potřetí a proto vyzdvihnu přednosti, které oceňuji především. Pokaždé byl nabídnut zajímavý svět, který nabízí hráčům několik navzájem propojených příběhových linek, po kterých se mohou vydat. Důležité informace jsou zpravidla roztroušeny mezi jednotlivé hráče, každý ví pouze něco a tak jsou hráči nuceni mezi sebou přirozeně interagovat. Systém tvorby postavy a jejich schopností je vyvážený, počítejte s tím, že budete umět jen jednu důležitou dovednost a bez pomoci druhých se v některých situacích neobejdete.

Míra svobody v tom, co všechno chcete dělat je neuvěřitelná, nesetkal jsem se s tím, že by něco nešlo. Po konzultaci s organizátory přišlo maximálně krátké zamyšlení a pak legendární odpověď: "Jo, to půjde"

Nakonec ještě zmíním krásné rekvizity z pálené hlíny, atmosferické společné scény z úvodu, prostředku a závěru hry a hodnocení je jasné.