Metro 2033: Mírová konference

5 hráčů, 3 mužů, žen, 2 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2015

Web: http://www.wallachian-larp.com/#!metro-2033/c150v

Autor fotografií : Agience Maeve

Komorní larp pro 5 hráčů z post-apokalyptického světa Metro 2033. Vžijte se do role jednoho z pěti vůdců podzemních frakcí Moskevského Metra. Byl objeven komplex D-6 plný zbraní a zásob. Co se s ním stane? Bude kořist spravedlive rozdělena mezi jednotlivé účastníky jednání? Nebo spadne do chřtánu tomu nejsilnějšímu? Jak dopadne první mírová konference v historii Metra?

To vše záleží na Vás.

8.1

18 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
DaraKPetr Stejskal 10.03.2016

“Jsou tu lidé kteří nevěří cizí ideologii, nechtějí se podřizovat cizím vládám a příkazům. Potom mohou jít sem. A možná umřít hlady.” - Edgar Friendly, vůdce svobodné trasy

Ahoj, těžko se mi hodnotí objektivně, hlavně proto, že to byl vůbec první můj larp. Jako takový, byl ovšem vynikající, na tom jsme se se spoluhráči jednomyslně shodli. Velice intenzivní čtyři hodiny zábavy. Velký potenciál pro naprosto odlišné hry s jiným obsazením hráčů. Ještě dnes přemýšlím, jak by se hra mohla vyvinout úplně jinak, kdybych řekl/udělal něco jinak. Výborný nápad s použitím telefonů, pro lepší atmosféru. Kvalitní CP.

Jediné, co by snad mohlo být lepší jsou informace před hrou samotnou. Scénář, kde jsem se dozvěděl, že má postava proslov, mi patnáct minut před zahájením už moc nepomůže. K popisům jednotlivých frakcí přidat jména jejich zástupců ( uvedeny jen jména Moskvina a Friendlyho ). Jsou to jen drobnosti.

Zkrátka, děláte to dobře, jen tak dál a moc děkuji :)

0
VodouchOndřej Vodehnal 08.03.2016

Nepopsatelný zážitek plný emocí zvratů.

"Vždyt je to jedno. Stejně jsme všichni už dávno mrtví. Tak střílej !"

Hrál jsem za Hanzu a vážně jsem měl pocit, že vedu celou Okružní trasu. A když mi bylo oznámeno že Hanza je pod útokem, začal jsem spontánně ječet: Jak pod útokem! Jaká stanice? Hanza nemůže být pod útokem! (Konec spoilů, stejně kadždý běh probíhá jinak ;) ).

Nejsilnější na hře je celá atmosféra, hudba, vydávání rozkazů telefonicky, spoustu vodky, ruské přípitky, doplňky v místnosti, vážný Muller, příběhové chvíle a jak si organizátoři "hrají" a improvizují s příběhem vyvolává neopakovatelný zážitek. Na atmosféře přidalo, že jsme hráli v protileteckém krytu 5 metrů pod zemí.
Za mě 9,8/10 hvězdiček virpool. 0,2 chybí za drobné zmatky v denících a intelech. Souhlasím s navýšením intelů.
Jen tak dál parto. Děláte to skvěle a těším se na další setkání!


Петр Кириллович Русаков
Ministerský předseda Společenství stanic Okružní trasy, vůdce Hanzy a stanice Komsomolskaya.
Hanza musí prosperovat za každou cenu!
(Vodouch. První parta na Metroplexu 2016)

0
ElvienTerezie Hodková 08.03.2016

Díky moc za skvělou hru, bavila jsem s moc. Hrála jsem na Metroplexu a užila jsem si to, i když mi moje postava nakonec úplně nesedla, ale moje chyba, prostě jsem to neuhrála. Prostředí a celková atmosféra byly opravdu skvělé, to udělalo hodně. A opravdu těžko se k tomu vyjadřuje, aby člověk nic nevyzradil. Je to takový politický tanec nejvyšší třídy. Můžete vyjednávat a nebo ne a být při tom hodní nebo ne. Máte své cíle a požadavky a prostředky a záleží jen na vás, jak chytří, šikovní a zlí budete. Rozhodně je to larp, který stojí za to a nejraději bych si ho zahrále ještě jednou.

0
RiotMartin 06.03.2016

Luxusní záležitost od super party lidí. Je vidět, že si Wallachiani na "Metro: 2033" dali hodně záležet. Určitě doporučuji pro příznivce žánru.

Klady:
CP tvoří super atmosféru [od ruského přízvuku po samotné hraní postav].Hodně doplňků, které suprově podtrhnou celou atmosféru [telefony, helmy, plynovky...].
Parádně rozpracovaný příběh s velkou variabilitou.
Mnogo & kousek možností na splnění vlastních cílů.
Hodně velká interaktivita vytvořeného bunkru.

 

Něco mezi:
Občas zmatené & nepřehledné herní situace. Ale to prsotě k Mírové konferenci patří.
Částečná náročnost na prostory.

Zápory:
Sem tam nějaké organizační zmatky [ale nic hrozného, co by zkazilo hru].
~ Ostatních pár drobností mám už jenom k samotným postavám & příběhu, což sem ovšem nebudu psát ;)

0
KukulínMilan Houžva 07.04.2015

Hráno na betatestu, kde hru snižovalo několik chybek ve scénáři, nicméně klukům z Wallachianu se podačilo vytvořit moc pěknou a zejména atmosférickou hru, plnou osobních sporů a konfliktů. Co ale hru posouvá nahoru je zapojení a hlavně funkční využívání ohromného množství rekvizit, které každý sklep dokáží proměnit ve vojenský bunkr a vy si připadáte opravdu jako důležitá osoba na vojenské konferenci v postapo světě. Znalost prostředí Metra nutná není, nicméně může vám ve hře opravdu hodně pomoci.

0
KubíkKuba Novák 30.03.2015

Těžko napsat cokoli bez spoilování. I když jde o první počin autorů na poli komorních larpů, je zde vidět mnoho práce a na našem drobném "festíku" komoráků pro mě hrál jednoznačný prim. Pro každé další hráče doporučuji kontaktovat autory, nechat si poslat nástin charakterů, a teprve pak poskládat hráče. Hra má obrovský potenciál . To především díky drobným herním mechanismům, které dodávají na atmosféře neskutečně moc. Jediné co ji tak z mého pohledu může potopit, jsou sami hráči (ve vztahu k ostatním hráčům). Proto bych ji řadil k hráčsky náročnějším larpíkům. Autorům však patří obrovské díky za nasazení a atmosféru. Díky kluci.

P.S. komu to přijde jako neurčitá recenze, tomu vzkazuji: Buďte rádi. :-)