Redundance

9 hráčů, 5 mužů, 3 žen, 1 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2010

Autoři: Dogfood Tomáš Kozlík

Skupiny: —

Naše země sa nachází na pokraji kolapsu. Jsme zadlužení až po uši; zadlužené jsou i naše děti, a to na několik generací. My ale přinášíme změnu: Zbavíme se zbytečných výdajů! Zlepšíme systém vzdělání! Zajistíme férové ohodnocení zaměstnanců! Zreformujeme zdravotnictví! Zamezíme povalečství a každému občanovi zajistíme základní životní standard! Volte SZR, Stranu zdravého rozumu! Naši jedinou cestu k lepšímu státu a lepšímu životu.

Redundance je hra, která vznikla na podnět iWrite challenge. Je motivovaná současnou situací ve střední Evropě, zvláště se odkazuje na předvolební situaci na Slovensku.

Hra se zamýšlí nad hodnotou člověka ve státu a vztahu státu ke svým občanům. Na pozadí měnící se politické situace se rozvinou životní příběhy devíti obyvatelů jedné ulice na předměstí většího města.

Samotná hra je značně hyperbolizovaná a místy dohnaná až k absurditě. Je koncipovaná jako black-box larp. Narozdíl od běžných larpů se hraje v symbolických kulisách a bude do velké míry otevřená, aby si každý z hráčů mohl co nejvíce vychutnat příběh. Můžete se těšit na uvěřitelné postavy a vztahy mezi nimi, tragické životní osudy a možná i na revoluci.

6.9

29 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
DrakeMichal Mikuš 16.06.2016

Hral som 29.3.2016 v rámci Hraj Larp akcie.

V globále  OK. Hra rieši  sociálny problém pomerne zaujímavým štýlom. Väčšinu času som sa dobre bavil. Pár vecí by to, ale ešte chcelo dotiahnuť a zvážil by som vyváženosť postáv vo vzťahu k možnostiam ovplyvniť dej.

Za mňa teda 6/10.

0
KamilKamil Buchtík 13.03.2015

Betatestoval jsem, proto nehodnotím.
Larp u mě bodoval už proto, že měl ambice se k něčemu vyjádřit. Navíc je to, co vím, jediný (česko)slovenský zástupce tape larpů, které ve Skandinávii po filmu Dogville vznikaly jako houby po dešti. Originální hra, která stojí za vyzkoušení.

0
LothVeronika Frankovská 03.11.2013

Hra splnila svoj cieľ odovzdať myšlienku. A urobila to prostredníctvom veľmi zaujímavých mechaník a štrukturovania.

0
HankaHana Maturová 21.07.2013

Komentovat i hodnotit je pro mě v tomto případě velmi obtížné, protože zde je něco úplně jiného hodnotit obecně larp a hodnotit konkrétní hru, kterou jsem zrovna hrála. V naší hře mně totiž nesedla jak postava (obecně byla, řekla bych dost plytká a v jistých věcech protichůdná), tak bohužel někteří spoluhráči. Navíc ani prostředí, ve kterém jsme hráli, nebylo zrovna nejideálnější. No a co se larpu týče, tak určitě oceňuji téma, kterým se zabývá, nicméně si myslím, že tak trošku neví co chce. Snaží se člověka kousek po kousku psychicky zničit ve světě totality, ale o tohle se opravdu může snažit třeba několikadenní Systém a ne tří hodinový komorák. Nicméně jak jsem již psala, oceňuji to, že se někdo zabýval tímto tématem (bohužel velmi aktuálním již ne jen pro Slováky), jen to možná uchopit trošičku jinak. Nicméně rozhodně se nejednalo o ztrátu času a jsem ráda, že jsem si to mohla zahrát.

0
ManikMichal Havelka 06.04.2013

Ačkoliv jsem po přečtení postavy měl pocit, že Redundance bude průstřel jako prase, vyklubala se z ní velmi pěkná a příjemná hra. Dle popisu jsem od ní čekal něco zcela jiného - polemiku o politice, spravedlnosti, sváru pravice a levice a dostal jsem spíš postupně gradující totalitu a návaznost na osobní vztahy. V reflexi došlo na časté srovnání se Systémem, ačkoliv do těchto vod bych hru vůbec nepouštěl - na nějaký bleeding nemá (v tomto formátu) pořádně čas gradovat.

I přesto v ní ale emoce lítali, došlo na lásku i násilí. Hra má navíc velmi dobře zvládnuté mechaniky (dělení času a prostoru) a vývoj charakteru, který hru pěkně okoření. Hře dám 6/10 kvůli nedotáhnuté postavě, ale myslím, že celkově má i přes svoji minimalistickou produkci sedmičkový či osmičkový potenciál.

0
IsiKristína Kureková 05.04.2013

Chutná, stručná hra o politike a jej možných dopadoch.
Veľmi sa mi páčilo okrem počiatočného charakteru postavy zahrnutie aj cca 6 možných ďalších charakterových rysov, ktoré si môže postava postupne vyvinúť a použiť - boli dosť rozmanité, aby som mohla podľa situácie vyhodnotiť, ktoré sa mi zdajú v danej situácii najvhodnejšie pre hru.
Rovnako sa mi páči kompaktnosť hry samotnej - papiere a páska na zemi, symbolické zmeny pozemkov, búranie budov a tiež to, že vlastne všetci počujeme/nepočujeme a vidíme/nevidíme, čo sa v iných domoch deje, čo poskytuje príjemný vhľad do deja iných postáv.

0
MaruškaMária Slovíková 02.03.2013

Hra mě zaujala svým tématem, se kterým i dobře pracuje. Měla jsem co dělat celou hru, zajímavé byly možnosti v posunu postav. Silným prvkem pak bylo bourání domů. Hře dávám 8/10, užila jsem si ji, přestože mi bylo hodně špatně.

Zajímavý komentář: Lischai

0
TariRenata Doubravová 21.02.2013

Zajímavá politicky laděná hra s neobvyklými kulisami - domy vyznačené lepící páskou. Přišlo mi, že jsou všechny postavy vyvážené, každá měla svůj cíl a smysl. Dobrý námět spojený s výbornými spoluhráči. Hru doporučuji.

0
ArwiBlanka Hanzlová 07.01.2013

Pro mě čistě udělaná hra o politice, která dobře cílí na ústřední téma. Mechanika domů z lepicí pásky a jejich následného zmenšování a rušení skvěle zdůrazňovala měnění politické situace a vůbec světa postav.
Před začátkem hry jsem měla pocit, že absolutně nebudu mít co hrát (postava s velmi abstraktními cíli, které se nedají řešit hned od začátku), ale změna politické situace dala dostatečnou podporu. Co jsem si všimla, tak celou dobu měly všechny postavy co ve hře řešit a nikdo nestál bokem.
Postava Adriany, kterou jsem hrála, byla prezentována tak, že bude ve hře svádět muže a využívat svojí krásy, což ale ve hře vůbec nedělá - jen upozornění pro příští hráče. Je spíše postavou o tom, jak se stává z teenagera dospělá žena.
Celkově jsem byla velmi spokojená, i když by mi možná lépe vyhovovalo více gradovat děj většími zvraty - místo 3 delších scén například 4 kratší. Pocit "do háje, tohle by se mohlo tak snadno stát a byli bysme úplně v háji" zaručen. Oceňuji zejména to, že i hra s nemnoha materiály, historiemi postav atp., může být velmi dobrá.

0
LischaiPavel Gotthard 03.01.2013

Na té hře je nejlepší idea toho, že k ní není potřeba nic jiného, než vytisknuté papíry a malířská páska. Bohužel má ale jen tři dějství, takže postupný rozpad světa a společnosti, o kterém larp je, se uděje poměrně rychle a nemá čas gradovat. Je možné, že kdyby se larp hrál v prostředí více připomínajícím film Dogville (kterým je hra inspirovaná), bylo by to celé i emočně silnější - ale nehraje. 6/10.