Odsouzeni

6 hráčů, 4 mužů, 2 žen, 0 obojetných

2 hodin , 0 dnů , 2011

Autoři: Iliana Kristýna Choutková

Skupiny: —

Pomalu procitáš z hlubokého spánku. První, co si uvědomíš, je studená kamenná zem, na které ležíš. To tě probere úplně. Snažíš se rozhlédnout po okolí. Nic. Všude je jen tma a ticho. Ruce máš svázané za zády. Snažíš se přemýšlet. Hlavou se ti honí několik otázek. Kde to jsem? Jak jsem se sem dostal? A co se mnou bude? Ve vzduchu je cítit strach a bezmoc. Podíváš se do tmy a pak tě napadne ta děsivá myšlenka. Jsem tu vlastně sám?

LARP Odsouzeni je určen pro šest hráčů. Dějově se bude odehrávat kdesi na území dnešních Spojených států amerických.


Umění prožít
Odsouzeni je experimentální hra založená na prožívání emocí v krizových situacích. Pokud  se rozhodnete si tento LARP zahrát, nečekejte spletitou dějovou linii. Vaším cílem nebude vyhrát nebo něco vyřešit, ale ponořit se do hloubky charakteru postavy, uvědomit si, jak by v daných extrémních podmínkách jednala a pak to zahrát.

Co je nového?
LARP Odsouzeni je založen hlavně na atmosféře, které přispívá i to, že se celá hra bude odehrávat za částečné nebo úplné tmy. To, že hráči během LARPu ztratí schopnost zraku, může přinést nevšední zážitek, ale také mnohá úskalí. Je důležité, aby se zájemci před přihlášením na běh zamysleli, zda jsou schopni se s absencí zraku vypořádat.

Další inovací je způsob, jakým průvodce zasahuje do hry. Průvodce v LARPu Odsouzeni ztvárňuje vlastní roli a přímo reaguje na hráče, aby tak s nimi mohl vytvářet vždy nový příběh a jemně přizpůsobit LARP jejich potřebám.

Vzhedem k nastavení hry a tématům, která se v ní budou řešit, ji doporučuji starším a zkušenějším hráčům.

6.2

13 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
HankaHana Maturová 27.06.2013

De facto absolutně souhlasím s tím, co píše Monty. Kdyby byla lepší technika - brýle s nočním viděním a měniš hlasu pro Ilianu, bylo by to určitě mnohem lepší, ale finanční důvody jsou samozřejmě pochopitelné. Ani ve mně nezůstal přesah do reálu, nicméně hru samotnou jsem si skvěle užila a svou postavu vychutnala úplně na maximum. Takže super larp a super zážitek, díky moc :)

0
MontyMartin Bezdíček 26.06.2013

Nevadilo mi, že došlo k rozdání postav Ilianou, vybrala mi něco, na co jsem měl celkem náladu, takže to bylo fajn. Hodilo by se kdyby bylo dost peněz na techniku a mohlo všechno probíhat opravdu přímo technikou a díky tomu celou dobu v absolutní tmě, ale i tak to bylo hodně dobré.
Celé to je o emocích, příběh jako takový není niajk zvláštní, ale kdo se toho nebojí a opře se do toho a něco hře dá, tak dostane zpátky ještě víc a tím to za to stojí.
Dávám nejvíc kolik dávám, když hra nemá nějaký přesah do mého reálného života nebo mi otevírá něco podobně zajímavého. Tedy 8/10 za hru, která mít dost peněz, tak by byla ještě lepší, ale kde peníze brát a starat se o tu techniku.

0
RiikkaGita Voltrová 09.06.2013

Můj úplně první larp, hodnotím ho trochu s odstupem. Bylo velmi zvláštní se probrat v temné cele s úplně neznámými lidmi, nevědět, co můžu od koho čekat, a hlavně ta otázka…proč tu vlastně jsem? Hra byla dynamická, spoluhráči perfektní a rozuzlení tak trochu zvrácené :) zažila jsem zmatení, naději, pokusy to všechno nějak vyřešit, a také strach. Navíc, jakožto prvohráčka, jsem se ve tmě aspoň nestyděla :D Tento larp mě navnadil na další hry, takže myslím, že to mluví za vše ;)

0
ManikMichal Havelka 22.04.2013

Odsouzeni jsem si chtěl zahrát hlavně kvůli porovnání s Terapií tmou a tomu, jak jiný tvůrce dokáže s tmou pracovat. A stále imho(!) platí, že na skutečně koncepční larp ve tmě si ještě musím(e) počkat. V Odsouzených slouží jako milé koření hry, ale pokud by se hrálo za světla, nic zvláštního by se (z designového, nikoliv atmosférického hlediska) nejspíš nestalo.
Hra má pěkné nápady, např. vyprávění postav místo ušoupaných A4*, probuzení do neznáma, našeptávání během hry, vše celkem slušně vystavěno. Nastaly ale i wtf momenty v příběhu, do kterého přišlo téma, které do něj vyloženě nepasovalo. Neustálé podněty (jejich konkretizovaní by byl spoil), které působí smysluplně a logicky, hru velmi svižně posouvají vpřed, závěr má kvalitní gradaci a je krásnou tečkou na konec. Pro příliš klasický příběh a mezery v propojení postav objektivně 5/10, subjektivně 6/10.

*plus a minus zároveň - vždy musíte čekat než se protočí ostatních pět hráčů (což by šlo elegantně a více atmosféricky vyřešit sluchátky a nahrávkou)

0
SmugiMaciej Smugala 11.04.2013

Betatestoval jsem. A pamatuji si to podstatné, hrát ve tmě je nezapomenutelný zážitek, který věřím, že brzy uvidíme i v dalších larpech. Bylo by zajímavé hrát s cizími lidmi, které bych poznal pouze sluchem - rozhodně si chci zahrát znovu. :D Průvodce mi během larpu nijak nepřekážel a právě naopak to byl velmi příjemný prvek prohlubující atmosféru. Chcete-li se ztratit kdesi hluboko pouze s emocemi a zakusit ta osvobozující pouta temnoty - tohle je ta správná volba.

0
DoktorMartin Čepelík 29.03.2013

Hrál jsem betatest (ostatně v době, kdy hodnotím, to byl zatím jediný běh tohoto LARPu) a navíc s lidmi, se kterými bych si užil i být zavřený dvě hodiny v jedné místnosti a nic neříkat, takže je pro mě těžké tento LARP hodnotit. Přesto si myslím, že se jedná o povedený kousek, jehož hlavní devizou je nepochybně všudypřítomná tma, která popouští uzdu fantazii. A to nejen z pohledu tíživé atmosféry a nejistoty, co se skrývá tam, kam náš zrak nedohlédne, ale i proto, jak snadné je ve tmě být někým jiným. Zkrátka ten pocit být "nabušeným negrem tam odvedle, který na první pohled budí respekt" a nemuset přitom chodit každý den do posilovny, jen tak něco nenabídne (pokud samozřejmě nevypadám jako "ten negr odvedle..."). Odsouzeni jsou pro mě zkrátka příkladem toho, jak lze i s minimem prostředků udělat kvalitní LARP. A navíc, jak s oblibou říkám - když člověk i z betatestu odchází spokojený, tak to přece nemůže být špatné...

0
NilwineKatka Hubená 27.03.2013

Experiment, který vyšel. Být zcela ve tmě a jenom naslouchat hlasům ostatních vytváří naprosto ojedinělou atmosféru, kterou běžně nemáte šanci zakusit, a spolu s dalšími mechanismy dokáže nekompromisně vtáhnout do hry. Příběh je sice jednoduchý, ale v nastavených podmínkách je to jen dobře, protože tenhle larp nehrajete, ten si skutečně odžijete!

0
PeldricPetr Urban 27.03.2013

Velmi pěkný a atmosférický larp, kdy si můžete vyzkoušet, jaké to je, když jste ve tmě, sami, spoutaní... A když nevíte, co se bude dít. Přitom děj je prima, je to hezky zvrácené (i když zase ne příliš, nečekejte žádná zvěrstva). A být ve ve tmě je prostě... unikátní :)