Sensum I/O

6 hráčů, 2 mužů, 2 žen, 2 obojetných

2 hodin , 0 dnů , 2013

Dávajte si pozor na to, čo si želáte, mohlo by sa vám to splniť. Tak začína morálne poučenie v starých príbehoch, kde bohovia boli krutí a trýznili ľudí len preto, že to bola zábava. Poviem vám novinku. Moderní bohovia nie sú o nič lepší. A vaše sny dostávajú každý deň na tanieri, či lepšie povedané, na všetkých tých stenách, chatoch a mailoch. A cena, ktorú za sny platíme, je vždy privysoká.
Sensum I/O je larp o moci médií a o tom, čo sme ochotní zaplatiť za splnenie svojich túžob. Pretože sny sú to, čo televízia predáva – a ten, kto dokáže pred kameru doviesť utrpenie a ukázať ho svetu, vládne. Sensum I/O je to najobludnejšie, čo dokázala televízia vymyslieť – reality show.

2 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ČikiPetr Kuběnský 03.11.2013

Hrál jsem Sensum jako novinku, vlastně ještě betatest. Proto ho zřejmě ponechám bez hodnocení, protože po úpravách to nejspíš bude úplně jiná hra. Potenciál je tu obrovský. Když se přitlačí víc na pilu směrem k reality-show (vyhrocené vztahy, umělé situace) a odstraní se množství neústrojně zakomponovaných mechanik (nasazování šátků, sluchátek apod.), může vzniknout hodně jedinečná věc. Nejsem si úplně jistý, jestli to může fungovat i se smyslovou deprivací. Zvláště u hluchoty je to hodně problematické (buď frustruju hráče tím, že opravdu nebude slyšet a odříznu ho tak od ostatních, anebo bude muset předstírat, že neslyší a frustruju všechny ostatní, kteří budou muset psát zbytečné vzkazy). Jsem každopádně zvědavý na hru po makeoveru a držím palce.