Sen o múze

5 hráčů, 4 mužů, 1 žen, 0 obojetných

0 hodin , 0 dnů , 2011

Peníze? Moc? Sláva? Jsou to jenom prázdná slova, nebo je to odměna za napsání bestselleru? Nebo je to daň? A může být daní i svědomí, které vypovídá o tom, jak se kniha vlastně psala? Co když se realita a představy prolínají daleko víc, než se může by komu přišlo možné? Třeba až natolik, že nikdo nebude moct říct, co je realita a co je sen. Pak už jen sestoupí múzy ke spisovatelům, kteří je vyždímají na papír, upíšou svou duši knihám a pak zemřou v zapomnění času. Nebo ne? Sen o múze je hra pro pět hráčů (čtyři muži a jedna žena). Kombinuje prvky larpu a divadla, základní rámec scény vám bude sice podán, ale jak s ním vaše postava naloží, bude záležet na vás. Tato hra je plná emocí a vyhrocených situací. Budete si moci prožít život slavného spisovatele ale i neveselý osud múzy. Potřebné věci pro hru dostanete na místě. Samotná hra bude trvat přibližně dvě hodiny.

8.1

36 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
chimMichal Donát 06.11.2017

Oproti mým dvěma spoluhráčům níže si dovolím hru ohodnotit za 9/10.

Je to o nastavení očekávání. Sen o múze není klasický larp, ve kterém by hráč rozhodoval o osudu jeho postavy. Je to spíše divadelní představení, které  divák sleduje z první řady a v polovině scén přímo z jeviště. Divadlo, které by samo o sobě bylo prostě dobré a snad by i přimělo k zamyšlení nad některými neobvyklými věcmi. Divadlo, do kterého si každý může vložit silné emoce.

0
DrakeMichal Mikuš 05.11.2017

Festival elitního hráče - listopad 2017

Hodnotenie píšem ešte v ten istý večer, ktorý som hru hral a zážitok v podstate ešte spracovávam (nie je teda vylúčené že hodnotenie nezmením) nič menej moje aktuálne zmiešané pocity, by som zhrnul nasledovne:

Sen o múze pracuje so silným príbehom, je nabitý emóciami avšak tieto vám ponúka aktívnou (hráč) aj pasívnou (pozorovateľ) formou. A tá pasívna u mňa celkom nezafungovala a to mal náš beh naozaj šťastie na krásnu a elegantnú múzu :-) 

Tá aktívna časť u mňa zlyhala pri výbere postáv, kde som siahol po postave, ktorú som po úvodnom opise chcel najmenej (nejako sme potrebovali prekonať mexický pat). Tým nehovorím, že postava bola úplne jalová, mala svoje silné momenty, avšak na môj vkus ich proste bolo málo.

Samotný larp je, ale spracovaný veľmi dobre a preto hlavne zo subjektívnych dôvodov hodnotím 7/10.

0
ionťákPavel Maloušek 05.11.2017

Hrána postava Oneira na Festivalu elitních larpů v Brně v 10 ráno po večerní párty do 3 do rána.

Oneiro není hlavní postava, jak už bylo zmíněno, spíš takový pozorovatel a v mém pojetí (nečetl jsem povídku) takový Bůh našeptávač. Je to postava hodně náročná na hraní se slovy a celkově verbálně challenging, takže se hodí spíš pro kreativní hráče. Celou dobu jsem se v rámci skriptovaného děje snažil ovlivnit postavy nikoli autoritou podle skriptu, ale spíš právě našeptáváním a ironickým nátlakem. Bohužel ani přes docela v pohodě hráčskou sestavu jsem se nedokázal do role tolik vžít, možná proto, že častěji hraji role, které mají v příběhu poměrně zásadní roli, ale hlavně asi kvůli neustálému vypadávání z postavy kvůli scénám, ve kterých jsem nehrál. Jednoduše, bleed se nekonal, a to ani přes snahu uvádějícího Kiliena, ale na druhou stranu, u mě se pořádný bleed koná málokdy.

Čímž ovšem neříkám, že jde o špatný larp. Naopak, bylo tam několik WTF momentů, kdy jsem si říkal "ty vole, hustý". Luxusní byl náš "Zlý William", který naši Kassandru vysloveně terorizoval (včetně reálného, samozřejmě konsenzuálního velmi hrubého zacházení) a i Kass byla skvělá ve vyjadřování emocí. Však oba taky, jak jinak, velmi elitní.

Holky, vy, které chcete hrát tenhle larp, jděte do toho naplno. Stanovte si hranice před hrou, ale čím dál budou, tím větší zážitek z toho všichni budou mít. Chlapi, vy se nebojte rozvinout svoje temné pudy, ale s rozumem.

Hodnotím 7/10.

0
BaldaJakub Balhar 08.11.2013

Osobně jsem si hru velice užil, ačkoliv postava Oneira, kterou jsem hrál nebyla hlavní postavou příběhu, přesto v něm hrála významnou roli, nicméně pro mě na ní bylo zajímavé především morální dilema, které bylo s touto postavou spojené. Mohu zabránit všem událostem, které se v průběhu hry dějí, ale nemohu to udělat, protože bych tím překročil své zásady, a tak jsem nakonec jen smutným pozorovatelem, který si vyčítá své rozhodnutí.
Pokud máte rádi hry s rozdělením na předem dané scény, kde nemůžete změnti běh příběhu a chcete si užívat zajímavý příběh, rozhodně doporučuji si jít Sen o můze zahrát.
9/10

0
ZappoPetr Špiřík 05.11.2013

Mám velmi rád Gaimanova Sandmana jako předlohu a specifickou povídku obzvlášť. Tím je určitě ovlivněno i moje hodnocení.
Jeden z převládajících dojmů po hře je, že je výtečně zpracovaná - a tím myslím zejména dotažeností detailů. Pár rekvizit, ale všechny potřebné, žádný balast navíc. Postav je pouze pět, ale každá má roli v příběhu jasnou a čitelnou. Herní materiály jsou v poutavém provedení a přehledně říkají koho hraji, jaká scéna mě čeká a co v ní má proběhnout - včetně impulzů pro hráče, kdy je dobré se víc soustředit a zamyslet, protože jde o jeden z vrcholů pro danou roli. Uvedení do hry, provázení přípravou - prostě všechno v tomto ohledu vynikající.
Samotná hra je taky výborná. Znalost předlohy nevadí, spíše naopak (zejména u role, kterou jsem měl štěstí hrát) a zároveň nejde o tupou kopii a převyprávění stejného příběhu. Má to spád, gradaci, jednotlivé scény jsou čisté a místo balastu je střih.
V některých momentech mi ale přišlo, že hra naráží na limity plně skriptovaného děje, kdy se jako hráč stávám pouze nástrojem vykreslujícím představu tvůrce - a od hry mě to tak emocionálně vzdaluje. Rozhodně můžu doporučit.
8/10

0
EliškaEliška Applová 04.11.2013

Některé kapitoly hrajete, v některých jste divákem. A je to tak dobře rozdělené, že většinou nemáte pocit, že byste se chtěli zapojit víc. Bála jsem se, že mě vypadávání z role a sledování ostaních bude rušit, ale podržení atmošky supr hudbou a tíživostí kapitol, ve kterých jsem se nevyskytovala, udělo své a bylo to v poho.
Přesto můj zážitek kupodivu nebyl tak silný, jak jsem čekala. Hrála jsem velmi silný příběh, který se mne nedotkl. Škoda...

0
ŠedýMartin Honek 04.11.2013

Před hrou jsem proklínal princip předepsaných scén, na který nejsem zvyklý, a myslel jsem, že se to zvrhne v divadelní představení. To jsem ale autory těžce podcenil. Je vidět, že za sebou mají přes deset běhů - Káfa přesně věděla, jak dávkovat informace, abychom sice věděli, co máme hrát... ale zato ani o kousek navíc. Každý hráč tak znal jen svou roli a velmi rychle se začala objevovat různá překvapení.

Hráli jsme anglickou variantu a pokud bych si měl vybrat, vyberu si ji znova - angličtina velmi svědčí atmosféře, pokud ji hráči umí používat.

0
LukasLukáš Homola 04.03.2013

Ti kteří četli Gaimana budou po celou hru tušit, ale vůbec to zážitku nevadí. Navíc tvůrci do příběhu implementovali další vychytávky, které jej výborně obohacují. Hru se stejnými principy jsem kdysi dělal, a proto vím, jak je těžké vybalancovat míru toho, co se ví dopředu a co se hráč dozví v průběhu. Tady musím jednoznačně před tvůrci smeknout, protože Sen je velmi vyladěný a skvěle funguje. Opět jsem se utvrdil, že k vyprávění silného příběhu, je tato forma larpu ideální.

0
RozumFrantišek Vondrák 22.02.2013

Silné emocionální scény umožňující vlastní interpretaci. Spolu s Lunaparkem život je to pro mě nejlepší larp s předepsanými scénami, který jsem hrál. I jedním z nejlepších komorních larpů obecně. Rozhodně doporučuji. 9/10.

0
PatrikPatrik Krupička 05.02.2013

Byla to moje první hra s předepsanými scénami. I když jsem zpočátku byl lehce nervózní z toho, jestli ti si to stihnu zapamatovat, přečíst a pak zahrát, tak se zdařilo a zážitek mi to neoslabilo.
Gaimanovský příběh plný silných emocí, rozhodně doporučuju!