Ztracené případy I.

40 hráčů, mužů, žen, 40 obojetných

hodin , 9 dnů , 2018

Web: http://www.ztracenepripady.cz

LARP Ztracené případy, je volně inspirován světem Harryho Dresdena.

Doufáme, že již existující nabídku pražských městských LARPů doplníme o hru, ve které nebude nouze o tajemno, drama, napětí, málo spánku, trochu toho noiru a špatné kafe. Protože, přiznejeme si to, stejně během bezesných nocí nic jiného nepijete.

Hra bude o trpělivosti. Nová pravidla a nový svět nejspíš nepřežijí první střet s hráči beze změn, vylepšení a úprav.

Hra bude o nebezpečí. Ve světě nebude pro postavy obtížné zemřít a bude se to stávat. Risk je zisk, ale někdy se vše může šeredně zvrtnout.

Hra bude o střetu zájmů mnoha skupin a jednotlivců. Ve hře nebudou velké mocenské skupiny, ale řada menších s rozmanitými cíli, za kterými půjdou stůj co stůj.

Hra bude o objevování. Kanály, hřbitovy, bezďáci a rychle tuhnoucí beton – musíme říkat víc?

Hra bude o iniciativě hráčů. Je jasné, že postavy které iniciativně vyrazí za zábavou, budou veselejší než postavy, které čekají až zábava dorazí za nimi.

7.1

9 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ElltarMichal Hlavatý 09.09.2018

Hra byla nakonec daleko zábavnější, než jsem čekal.

Kromě úkolů, ke kterým jsme přišli, jsem byl natažen k mnoha dalším záležitostem a užil si využívání svých schopností.

Za klady LARPu považuji opravdu personalizovaný výzkum a reakce na zkoumání rituálů a kouzel. Ohledně těhle efektů bylo snad nejvíc srandy. Pozitivum byla vlastně i komornost celé hry. Nebylo třeba epických záležitostí, abychom si užili srandu.

Za zápory hodnotím nehotový ekonomický model, který rituálníky stavěl někdy do složité pozice, a některé trochu zdlouhavé eventy, které se táhly, i když šla jejich dynamika ovlivnit, aby byly zajímavější.

Každopádně plánuji v tomto LARPu pokračovat. Svou postavu jsem si oblíbil a jednotlivé existence Ztracených případů by mi chyběly, kdybych je už nikdy neměl vidět.