Dekameron

20 hráčů, 9 mužů, 9 žen, 2 obojetných

hodin , 1 dnů , 2019

Web: https://www.dekameron.net

Autor fotografií : Lukáš "Viper" Makovička

Dekameron je LARP pro dvacet hráčů (deset dvojic), s prvky erotiky.
Hra je zasazena do renesanční Itálie a pracuje s párovou intimitou - hráči se přihlašují v předem vytvořených dvojicích. Atmosféra, ke které směřujeme, by se dala popsat jako: romantická, poetická, rozmařilá, mystická, lechtivá a humorná.
Kromě Boccaciova Dekameronu, je hra inspirována shakespearovskými dramaty, Komedií dell'arte a mentalitou filmů Federica Felliniho.
Ze zmíněných děl si bere pouze střípky a nekopíruje děj žádného z nich - jejich znalost není pro hru podmínkou ani překážkou. 


8.0

8 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
NellasHana Stanová 31.07.2020

S partnerom sme hrali druhý beh a dosť sme si to užili.  Postavy boli dobre prepojené, stále sa niečo dialo, ale bol priestor aj pre samostatné hranie aj mimo dvojice.
Autorom sa podarilo vytvoriť veľmi príjemnú, ľahkú, rozmarnú, romantickú atmosféru, ktorý nám na niekoľko hodín dala ochutnať renesanciu. Prispelo k tomu aj miesto samotej hry, ktorým bol nádherný starý statok.

0
MontyMartin Bezdíček 19.08.2019

Tohle se hrozně těžko nějak hodnotí nebo popisuje a hlavně cokoliv napíšu bude poplatné hlavně prvnímu běhu a možná trochu druhému a hra se možná do třetího běhu hodně změní, takže to už nebude platit.

Hrál jsem na prvním běhu Umělce a na druhý jsem jel jako CP.

V konečném hodnocení je to vlastně obsahový larp, který má jenom navíc mechaniku povolování intimity s kýmkoliv ve hře, aby nebylo nutné si nějak nastavovat hranice před hrou a ty pak nemoct změnit během hry a teoreticky prostě pokud chtějí mít postavy sex, tak ho budou mít hráči. Vlastně nic zvláštního kromě pár drobných novinek, navíc nejde o první larp bez zástupných mechanik na sex a intimitu jenom u spousty těch jiných to nebyl záměr, ale spíš opomenutí autorů podle mě, ale prostě vlastně ani tohle není až taková novinka, jak by to mohlo vypadat.

Co je rozhodně unikátní, tak je koncept párového larpu. Prostě se nehlásí jednotlivci, ale páry a to taky znamená větší možnost propuknutí nějaké intimity, když na hru jedou přímo páry. Zároveň ale hra nikoho k ničemu nenutí a je to všechno na bázi dobrovolnosti a vzájemného souhlasu. A sice se dá říct, že tím občas může utrpět logika uvnitř hry, tak se nestalo, že by někdo někoho k něčemu nutil, ale prostě se to nějak vyřešilo i herně nebo se o tom prostě nemluvilo a nechalo se to plavat, aby se prostě ideálně nikdo necítil nekomfortně.

Hra může z relativně krátkých postav působit, že bude prázdná, ale ve skutečnosti se pořád něco a obsahu je ve skutečnosti hodně. Navíc jakékoliv problémy po prvním běhu byla hodně velká snaha do druhého běhu vyřešit a hodně se toho i podařilo udělat a srovnat víc vytíženost postav a množství jejich náplně, co mají ve hře. Což je pro mě taky další důvod si myslet, že třetí běh bude třeba po veškeré zpětné vazbě zase taky jiný a pravděpodobně zase o to lepší, protože pokud můžu soudit, tak vůle na hře pracovat v organizační dvojici je a to mě těší.

Chci prostě hlavně říct, že není vlastně důvod se hry nějak bát pokud zvládnete vidět polonahé lidi (tedy mužská i ženská prsa) a nevadí vám, když vám dá někdo ruku na rameno (a vlastně i bez toho se dá hrát, ale mám pocit, že by to byla prostě škoda nemoct kamarádsky dát někomu ruku kolem ramen nebo ho poplácat po rameni, že dobrá práce a tak). Cokoliv dalšího už dělat s nikým nemusíte, ale prostě můžete a může to být tím zajímavější, ale nikdo vás nenutí a stejně tak ani v páru na sebe nemusíte během hry vlastně pořádně sáhnout, jenom tím bude ta hra asi trochu trpět, ale nikdo nikoho k ničemu nenutí a nakonec prostě nejvíc záleží, jak si sednete s hráči, se kterými budete hodně hrát a co kam necháte zajít, když budete chtít, ale to nikdy dopředu nevíte, jak si s někým sednete. Bohužel logicky je to tady zásadnější než na spoustě jiných her, takže se dá jenom popřát všem budoucím hráčům i CPčkům popřát, ať si vzájemně sednou a hraje se jim tedy přirozeně spolu dobře.