Dovolená snů

8 hráčů, 3 mužů, 1 žen, 4 obojetných

2 hodin , 0 dnů , 2013

„Milí přátelé,
Společnost Alfatour vás vítá a děkuje, že jste si pro svoji rekreaci vybrali její služby. Vynasnažíme se, abychom dostáli svým slibům a dopřáli vám dovolenou, na kterou nezapomenete.
Vaše dobrodružná dovolená začíná zde, na trajektu. Aby vám cesta trajektem lépe uběhla, připravili jsme pro vás opravdu napínavou detektivní hru. Věřte tomu, že bude hodně vzrušující!“

Zaplatili jste si luxusní dovolenou a chcete si ji užít. Ale jak to v larpech bývá, ne vše a každý je tím, čím se zdá být. Jaké zvraty na vás čekají? Jaké kostlivce budete muset vytáhnout ze skříně? A kdo z vás bude nakonec téhle dovolené litovat?

Dovolená snů je klasický konverzační larp pro 8 lidí. Vznikl společnou prací 7 účastníků larpového workshopu na Crex campu 2013.

6.6

11 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
sekrement,Adam Carda 06.09.2014

Larp, který funguje na hráčích. Žádné silné motivace či herní mechaniky. Buď jste schopni rozvíjet vzniklé situace (pro ostatní) nebo si hrajete monomáka. Dle mého názoru by pomohla role skutečného CPčka nebo změna prostředí.

Celkově můj běh fungoval, užil jsem si ho. Atmosféra luxusní lodi se u mě nedostavila. 7\10

 

 

 

0
ZikJan Fajmon 26.08.2014

Postavu Karla jsem si náramně užil. Absence podrobnějšího popisu charakteru mí vůbec nechyběla. Mohl jsem si postavu přizpůsobit svým představám a celou hru si užít podle svého. Oceňuji občerstvení, které dodalo hře tu správnou atmosféru.

0
TariRenata Doubravová 03.02.2014

Mechaniky hry - postavy bez charakteru, mi docela vyhovovala, mohla jsem se situací, která vznikla a kterou jsem principiálně zažila v praxi, vyrovnat po svém. Myslím si, že to byl docela dobrý larp, ale pro kavlitnjěší průběh hry by asi bylo dobré více rozpracovat postavy.

0
EliškaEliška Applová 04.11.2013

Betatestovala jsem.
Stále si nejsem jistá, zda absence charakteru vysloveně škodí. Takhle alespoň hráči mohou hrát víc za sebe, což by při důkladnějším propracování mechaniky mohlo způsobit podobné sáhnutí na nitro, jako např. u Fatmana. Zatím to však hra neumožňuje, tak nechávám nižší hodnocení a počkám si, jestli na ní tvůrci ještě zapracují ;)

0
DikéKateřina Eva Andrysová 04.10.2013

Dovolenou snů jsem si zahrála na Komorním Lipníku v září 2013. Musím říct, že vůbec nebyla špatná (i když na chlebíčcích by nemusela být ta paprika), akorát bych přidala něco víc o postavách. Má postava v podstatě neměla vůbec vypracovaný jakýkoli charakter, měla pouze historii, tudíž jsem v některých situacích netušila, jak se mám zachovat.
Larp chce asi ještě trochu dotáhnout, nějaké ty charakteristiky postav a jejich povahy, ale jinak jsem si jej moc užila, přestože závěr jsme si trochu upravili podle svého...