The Strings

8 hráčů, 1 mužů, 0 žen, 7 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2013

Autor fotografií : Lemming Michal Kára

Svět, ve kterém jsou všichni loutkami. Každý visí na provázcích, které ovlivňují celý život. Jaké to je umírat, jak vypadá obyčejné setkání, když se do sebe můžete zaplést. K posledním okamžikům života nejdůležitějšího představitele města, se sejde podle plánu rodina, ale neočekávaně se dostaví i městští představitelé. Každý chce dostat něco z jeho majetku a vlivu. Komu se podaří získat jeho místo a majetek?

5.6

37 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
PatrikPatrik Krupička 10.03.2014

Co rozhodně chce vypíchnout je vizuální stránka. Stát se loutkou je prostě super a na této části je vidět, že bylo odvedeno moře práce. Ve skutečnosti už jen být zavěšen do nití před hrou byla ohromná zábava.

Škoda jen, že jsem hrál (a nebo chtěl hrát) jinou hru, než moji spoluhráči. Já chtěl hrát hru o nesnadných etických rozhodováních (třeba jak se chovat k tělu loutky), o významu rodiny a o těžkých rozhodnutích, o světě, který je velmi podobný tomu našemu a přece tak rozdílný... Z mého pohledu však byla převládající tendence si hru zahrát tak nějak uvolněně a možná i trochu vtipně. Takže výsledný dojem pro mě byl takový... eee... Za což samozřejmě nemůže hra. Možná by nebylo od věci to nějak více specifikovat a zapracovat na uvádění.

Zkusím se dostat přes zklamání, které podle mě není vinou hry a dám 7/10 (subjektivně bych běhu dal takových odřených 5, ale kdyby to vyšlo podle mých představ, tak bych se nebál dát 8 a nebo i víc).

0
ZuzanaZuzana Karasová 04.12.2013

Larp The strings je absolutně originální a dechberoucí a (mnoho dalších pozitiv).
Ačkoliv se postavy losují, získala jsem roli, která mi 100 % sedla a zahrála jsme si něco úplně nového, než jsem kdy měla možnost si zkusit. Jsem příliš vyčerpaná, na to, abych napsala komentář, jaký bych chtěla, ale vězte, že pokud budete mít možnost si tento larp zahrát, určitě ji využijte.
Gratuluji orgům, něco tak silného a neotřelého nevzniká každý den.

Dávám 9/10

0
ZuzkaZuzana Kozáková 04.12.2013

Po hře jsem měla dost rozporuplné pocity. Nápad s loutkami se mi líbil a bylo to hlavní lákadlo hry, bohužel jejich potenciál byl dost nevyužitý. Stejná situace by se dala odehrát v úplně běžném prostředí, aniž by byla znát jakkoliv změna. Příběh byl dost slabý a o ničem, sice jsem celou hru jakž takž měla co dělat, ale spíš proto, že jsem se do všeho míchala. Celkově takový průměr, nápad loutek hezký a hráči dobře interagovali, ale příběh by potřeboval přiostřit, dokořenit.

0
NetriNikola Šotolová 03.12.2013

Moc fajn hra - skvěle propracovaný svět a ještě lepší nápad s loutkami, vážně nevšední zážitek. Líbila se mi i zápletka, i když jsem se ze začátku bála, aby to nebylo jenom o projednávání smluv a zákonů. Nakonec to ale dopadlo moc dobře a já byla spokojena a měla jsem co hrát.

Snad jen - trochu zajímavé rozdělování postav "losem". Plně chápu z jakého důvodu, ale stále se nemůžu zbavit toho pocitu: "Co bych sakra dělala, kdybych si vylosovala něco, na co vím, že herně nemám?" - vážně jsem se děsila toho, že si vytáhnu někoho z Rady :)

 

0
DanielaDaniela Procházková 06.11.2013

LV10
Já jsem si tu hru užila, o tom žádná. Technika a svět loutek mi připadají hezky promyšlené, to musim uznat, že jsem si vážně užila a ani mi ten svět nepřipadal až tak překombinovaný, možná proto, že mě ty nápady vážně hrozně bavily. Příběh uznávám, že už nebyl až tak strhující a asi je snadné, aby se něco hodně pokazilo, pokud hráči nebudou pouštět informace, ale to nemohu úplně posoudit, protože v naší hře se mi to zdálo zamotané hodně. Zákoníky mě pobavily vzhledem k tomu, co studuju, ale to je počínající pofesní deformace. A uznávám, že už těch informací ohledně prostředí a jeho pravidel pro někoho mohlo být vážně příliš. Já jsme třeba na to knto bez papírů v ruce nemohla dát ani ránu, protože když jsem to poprvé zkusila, vykouzlila jsem geniální přeřek, ale to připisuju své marné paměti. ;-)

0
EliškaEliška Applová 04.11.2013

Betatest
Povedlo se mi zamotat se do pravidel a zákonů dokonaleji, než do provázků spoluhráčů...a rozmotání se mi nepodařilo až do konce hry. Nic pro hráče se špatnou pamětí :) Nápad i prostředí dobré, ale jak píše Hanka, zjednodušit pravidla a propracovat příběh a postavy.

0
HankaHana Maturová 30.08.2013

Jednoznačně jedna z nejrozporuplnějších her, co jsem kdy hrála. Bohužel nejvíce by to asi vystihovalo říct: "nevyužitý potenciál", protože to byl přesně ten pocit, se kterým jsem po hře odcházela a rozhodně si nemyslím, že by to bylo způsobeno spoluhráči (reakce na příspěvek níže). Nelze nepochválit skvěle připravené závěsy, na kterých jsme viseli, vyrobené loutky, rekvizity, hudbu atd. Je prostě vidět, že tvůrci se do toho opravdu zažrali a dali do toho všechno (a řekla bych, že to hře asi ublížilo nejvíc). Tím spíš mě mrzí, že si myslím, že konečný výsledek se zase tolik nepovedl. Jsou tam podle mě dva hlavní problémy: 1. Strašně plytký příběh a 2. Je to všechno hrozně moc složité a překombinované. Za všechno podle mě mluví úvodní materiály, kterých bylo tak hrozně zbytečně moc, že se v tom člověk zaručeně ztrácel. A opět, autoři přichystali dokonale propracovaný svět, který měl svůj vlastní trestní i občanský zákoník. To je hrozně fajn, ale číst tohle všechno před hrou se prostě nedá. Zároveň ale bylo vidět, že tvůrci již berou některé věci, které se třeba podle mě měly právě zdůraznit, jako naprostou samozřejmost a nevěnovali jim vůbec žádnou pozornost. Upřímně vlastně vůbec nevím, o čem ten příběh měl být. A pak ještě jedna, zcela osobní věc, nemám moc ráda, když ve hře není zachována kontinuita místa, v komorních larpech to podle mě dělá zaručené zmatky, ale to už je čistě můj osobní názor.

0
benzinLukáš Benda 28.08.2013

Tato hra má opravdu velký potenciál. Jde o hru kde je poměrně velký důraz kladen na pátrání po řešení problému. Svět loutek je tak využit hlavně k nastavení zajímavých realií ve kterých je možné najít jiné postupy řešení problému než v reálném světě, ale nijak zásadně nepodporuje atmosféru.

Bohužel hra hodně závisí na hráčích. Pokud se hráči rozhodnou odříznout nějakou linku, snadno odříznou i Vás od zábavy. Na mém běhu nestačilo ani zdůraznění: "Tajemství máte, abyste ho dostali do hry". Takže výběr spoluhráčů je pro zábavnost dost podstatný.

0
MontyMartin Bezdíček 28.04.2013

Hrál jsem první betatest. Bylo poznat hodně práce na postrojích, které díky tomu byly až překvapivě funkční a umožňovaly zajímavě se zamotávat, když jsme se začali pohybovat. Bohužel bylo poznat, že to sebralo hodně času samotné hře, která díky tomu nefungovala pro všechny postavy tak jak bylo zamýšleno.
Na samotné hře ale bylo uděláno hodně práce, takže věřím že až se dostane z betatestů na plnou verzi, tak to bude dobrá hra s velmi zajímavým ozvláštněním v podobě postrojů loutek. Zatím to je ale můj předpoklad a ne realita, takže si netroufám hodnotit.