Trnové království VII. - Konec války

260 hráčů, mužů, žen, obojetných

5 hodin , 1 dnů , 2016

Web: http://www.trnove-kralovstvi.cz

Autor fotografií : Barbora Rašková

Vláda těch, co chtěli bojovat se smrtí, skončila jen dalším krveprolitím.
- zápis ze staré kroniky

Jen pár dní poté, co byla rozprášena armáda Trnového království, když ještě těla vznešených rytířů zakutých v železe ožírali mrchožrouti, dorazila černá vojska k hradbám hlavního města. To se, jako většina království, vzdalo bez boje.
A tak nastal čas nových pořádků. Již brzy zaplála na náměstí před královským palácem hranice, na které skončili všichni Strážci staré víry. Na blízké popraviště pak museli vystoupat ti měšťané a šlechtici, kteří odmítli přísahat věrnost Prorokovi. Krev tekla proudem...

Pyšné město Hvězdnín, perla království, vzdorovalo obléhatelům ještě několik měsíců. Vyhladovělí měšťané ale nakonec vpustili nepřátele městskými branami bez boje. Ovšem nikdo nedokáže poručit Hordě, když se dostane blízko ke kořisti, a tak začalo nemilosrdné drancování a požáry neutichající mnoho dní. Hvězdnín už se nikdy nepozvedl ke svojí bývalé velikosti.

Z pohraničních oblastí po staletí kolonizovaných rodem z Růže se opět stala pustina. Koho nezabily bytosti z lesa, ten raději dobrovolně odešel. V kopcích a hvozdech utichl hluk seker a pil a nastal mír.

Lady Gwendoline byla zajata a uvězněna společně se svým snoubencem Theobaldem z Bouře na neznámém místě. Vévoda Philipp byl pod pohrůžkou smrti své i celé vévodské rodiny donucen k pokání. Musel přijmout víru Vyvolených a zbytek života dožil v ústraní jako poustevník.

Po králi Tristanovi se slehla zem. Prý s rodinou odešel do lesů, kde se vrátil k prostému životu, ze kterého vzešel. Mnozí se ho vydali hledat, ale nikdo neuspěl. Trnové království zůstalo poprvé bez vládce z Trnové dynastie. Jeho zlatý věk skončil...

 

Trnové království VII. byla pražská jednodenní bitva, která se odehrála 9.10.2016 na pražském Xaverově. Akce se zůčastnilo zhruba 260 účastníků a vojska Invazních sil nakonec porazila Zemskou hotovost.

8.7

12 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
SatrifAK 10.10.2016

Skvělá akce ve svém žánru. Po zrušení Trhlinových válek Trny úspěšně převzali žerď nejlepší Pražské jednodenky.

Dávám 9/10 ale jen kvůli věžovým orgům. Možná že nestačí na věžové orgy nabrat na poslední chvíli náhodné lidi ale spíš je připravit předem.
- Projít si s nimi lokace a výklad fázi. Minimálně dvakrát se stalo že se orgové nedohodli na tom, co se má dít.
- Když už nosí prapor, musí ho nosit viditelně nad hlavami všech, prapor schovaný za zády věžového orga je jako kdyby neexistoval.
- Když už oživování ustupuje před nepřítelem, musí ustoupit zavčasu, a ne když nepřítel je už u samotné vlajky a na místě oživování bije ihned ty co se oživují.

Na další Trny se ale určitě těším. :)

P.S.: ten příběh s pivovarem který Adam Řehák dole vychvaluje byl náhodný výkřik od Talbota. Oni teda orgové měli k dané fázi hezký příběh i scénku, ale tu někteří neslyšeli kvůli tomu samému Talbotovi který vykecával s kámošema a scénku v táboře přehlušil ;)

0
Adam ŘehákKuzma 09.10.2016

Další Trnové království, které nezklamalo, opět kvalitní bitva. Abych to zestručnil:

+Zajímavé a férové bitvy

+Příběh k jednotlivým bitvám - daleko lépe se bojuje, když človk ví, že brání pivovar

+Úžasná atmosféra - třeba ta mexická vlna

- Rozlišování armád bylo někdy dost na nic, zejména u žoldáků

? "Tento den si zapamatujte jako den, kdy jste málem chytili krále Tristana Dědice!"

 

Události