Good Old Sestup

12 hráčů, mužů, žen, obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2007

Disclaimer: Nejedná se o hru Sestup, kterou momentálně nabízí Court of Moravia v rámci business larpů. Jedná se o starší verzi určenou pro larpovou komunitu, kterou CoM již v současnosti neuvádí.

Larp Sestup se odehrává v klesající ponorce, kde zástupci pěti znesvářených států hledají cestu ven z bezvýchodné situace. Čekejte argumentační hru, rozhodování v napjaté situaci, diplomacii, simulaci skutečné ponorky i netradiční kostýmy.

6.1

8 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
LVViktor Zemene 15.07.2014

Hru jsem hral jako jednu z poslednich prilezitosti, kdy byla uvedena na larpvikendu. Podle referenci jsem cekal jeste vetsi pecku, nez to byla. Pribeh byl navazany na skutecne udalosti a moje postava byla jedna z tech, ktere mely vliv na chod ponorky, alespon ze zacatku, libily se mi prvky tymove spoluprace mezi postavami s ruznymi cily, ale mnohem jednodussi byla domluva s temi, co to citili podobne...
V nastale sarvatce se vsichni postrileli, coz byla asi logicka tecka za vyhrocenymi vztahy tvari v tvar smrti.

0
ČikiPetr Kuběnský 15.07.2014

Vůbec první komorák, co jsem hrál, a tedy zároveň hra, kterou mi CoM otevřel dveře scény (dá-li se v té době o scéně vůbec mluvit). Dojmy už jsou trochu rozmlžené tou dobou, která od uvedení uplynula. Ale celkově mě to tehdy uhranulo, ta možnost koncentrovat děj a emoce na tak malou časovou plochu. Atmosféra v podzemním krytu byla perfektní a po skončení bylo moje nadšení skoro bezbřehý. Zpětně si myslím, že tam nebyly moc dobře vybalancované postavy (novinářka a kněz byly trochu okrajový), naopak hlavní velící důstojníci (Kanaďan a Amík) měli plnou kontrolu nad vedením lodi, čímž trochu zazdili jakoukoli možnost rozhodování pro ostatní. Přesto to byl zážitek a velkej dík patří Jezevci, Smejkovi a spol., že přivezli do Třebíče tenhle důležitej impulz k tvorbě komorních her.

0
LischaiPavel Gotthard 20.04.2014

Fun fact: První koncept larpu byl o skupině horníků, která sestupuje těžebním vrtem ke středu asteroidu a pomalu šílí (inspirován stařičkou PC hrou http://en.wikipedia.org/wiki/The_Dig ). Kvůli celkové divnosti námětu se ale tvůrci v CoMu dohodli, že to udělají radši o ponorce, podle v té době aktuální kauzy ( http://en.wikipedia.org/wiki/Arktika_2007 ).

Spolu s Klubem sebevrahů byl Sestup uvedený na třetím Larpvíkendu a je tedy šestým/sedmým komorním larpem CoMu. (nehodnotím)